Kredyt ekologiczny z zerową stopą procentową i ulgą podatkową

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
wytrwałość
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 08/11/09, 13:10
Lokalizacja: ISER

Kredyt ekologiczny z zerową stopą procentową i ulgą podatkową




przez wytrwałość » 08/11/09, 13:14

Uwaga, od 6 sierpnia 2009 nie ma już możliwości łączenia pożyczki ekologicznej o zerowej stawce z ulgą podatkową i to niezależnie od dochodów....

sur www.impots.gouv.fr
dokumentacja
dostęp do dokumentacji podatkowej
oficjalny biuletyn przez odniesienie
typ 4A-13-09

ulgi podatkowe na pompy ciepła wynoszą już 25%, a nie 40% nawet jeśli prace zostaną wykonane przed końcem 2009 roku

Słowo ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 08/11/09, 15:11

: Arrow: Nic nie rozumiem... :?
...Jak zawsze z podatkami... Aby zrozumieć dowolny tekst, musisz mieć przynajmniej wykształcenie prawnicze...

Do przeczytania jest 10 stron z dużą ilością odniesień do odnośników zewnętrznych... : Evil:
0 x
pmp97
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 10/11/09, 11:19

Ekopożyczka i ulga podatkowa




przez pmp97 » 10/11/09, 11:27

Witam,

To co mówisz jest całkowicie błędne. Ulgę podatkową i ekopożyczkę o zerowej stawce można łączyć pod warunkiem sprawdzenia dochodów (podatek referencyjny gospodarstwa domowego poniżej 45 000 EUR, 2 lata przed złożeniem wniosku).

Poniżej artykuł na temat ekopożyczki, w którym znajduje się link do tekstu oficjalnego biuletynu podatkowego mówiącego o ekopożyczce. Do zobaczenia w podrozdziale 4, strona 7 (art. 16, 17 i 18):

http://blog.evea-renovation.com/les-aides-financieres/beneficier-de-leco-pret-a-taux-zero-ou-eco-ptz-ou-pret-ecolo-travaux-a-taux-0/

Brak kumulacji zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2011 roku.

Z poważaniem,
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 10/11/09, 13:55

: Arrowu: Mam nadzieję, że tak pmp97 kto ma rację. : Arrowu:

Zostanie to naprawione, gdy otrzymam ulgę podatkową, mam nadzieję, że w ciągu 6 miesięcy...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 10/11/09, 17:00

Uważaj jednak przed podpisaniem kosztorysu i jego deklaracji podatkowej, bo ten temat przypomina mi ten:

https://www.econologie.com/forums/france-sub ... t5516.html

Nawet eksperci podatkowi i księgowi nie radzą sobie tak szybko, te ulgi podatkowe się zmieniają...

Przeczytaj także na ten sam temat: https://www.econologie.com/forums/arnaques-e ... t5520.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 260