Ramjet ... wiesz?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 14/01/06, 22:22

Może to być też "rozdzielacz zapłonu", nie wiem jak to się nazywa, chodzi o to co rozdziela iskrę na prawy cylinder. Nie ma go w moim obecnym samochodzie, ale miałem go w moim starym Renault. A jak już się zużyje środkowa szpilka w którą idzie iskra to źle idzie i powoduje te usterki to już mi się to zdarzało. Miała też problemy z uruchomieniem.

Jeśli masz tylko cewkę zapłonową, prawdopodobnie ją masz.
Jeśli ktoś zna dokładną nazwę...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 14/01/06, 23:56

Delko...

Palec delco można zmienić lub w głowicy delco może znajdować się wilgoć lub woda (miałem z tego powodu problemy w przeszłości w BX, z którym jeździłem w potoku floty podczas burzy złego nawyku odziedziczonego z 305SRD, który jeździł wszędzie...)
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 15/01/06, 00:39

Witam,
Ekonologia Odrzutowiec Ram został umieszczony w sekcji
Cudowny post z 3 stycznia 2006 (jeszcze jeden)
Ponieważ jest dystrybuowany w Quebecu i wydaje się, że większość testów została przeprowadzona na pojazdach amerykańskich i doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak radzą sobie te czołgi (od mil do galonów)
Spróbuję znaleźć kogoś, kogoś godnego zaufania, kto da nam odpowiedni czas.

Mały zwrot w temacie, ale przydatny do rozwiązywania problemów

Jeśli chodzi o testy zapłonu, podam kilka prostych wskazówek, z których mogą skorzystać zaradni ludzie mieszkający w odosobnieniu z dala od dużych garaży.
1 odłącz przewód centralny który idzie do środka rozdzielacza trzymaj 25mm od masy dawaj rozrusznikiem iskra musi wyschnąć na niebiesko z małymi żółto czerwonymi gałązkami (jeżeli nie to cewka albo moduł albo końcówki których brakuje)
2 ponownie podłącz przewód środkowy i wyjmij przewód ze świecy zapłonowej i żelaznym trzpieniem przytrzymaj w odległości 10 lub 15 mm od żelazka, wykonaj skok rozrusznika
iskra jest trochę słabsza niż w poprzednim teście, ale łatwo wyskakuje, jeśli nie, może to być palec dystrybutora, mokry lub pęknięty lub zabrudzony nagarem, lub korek dystrybutora
Sposobem na chwilową pomoc jest wytarcie i oczyszczenie palca suchą bibułą Klenex, unikanie dotykania go palcami, zastąpienie go trzymaniem w papierze i w drodze do cywilizacji (n nie zapomnij zmienić )
3 Jeśli układ ma wysoką energię elektroniczną i iskra z wielu powodów jest słaba, tymczasowym rozwiązaniem jest wykręcenie świec zapłonowych i wyregulowanie szczeliny na 0,5 mm zamiast 1,2 mm, strzela mniej, jest mniej ekonomiczny, ale przynajmniej możesz wyjść z lasu.
Teraz nie zapomnij co jakiś czas wymieniać świec zapłonowych, z biegiem czasu elektrody się zużywają i luz może przekraczać 1,4mm, silnik wykorzystuje sprężone powietrze i izolator przy maksymalnych warunkach napełnienia iskra nie może wyskoczyć, a nie długo moduł elektroniczny dostaje przepięcie wsteczne i skacze, kompletna awaria, to samo dla przewodu świecy zapłonowej staje się nieprzewodzący,
(Po zamówieniu iskry musi ona wyjść, w przeciwnym razie uszkodzi cewkę lub moduł, a nawet nasadkę dystrybutora, tworzy ślad węgla.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 15/01/06, 01:21

Pomyśl też o przewodach do świec. Z czasem twardnieją i ostatecznie nie pozwalają już płynąć prądowi. Na stanowisku jest to widoczne, ponieważ piki są wyższe dla przewodów uszkodzonej wiązki.

Miałem to w nowym samochodzie wychodzącym z Renault. Przy pierwszej rewizji powiedziałem im, że obraca się na 3 nogach :płakać: . Mechanik podpiął szczypce, włożył sondę do garnka i po 15 sekundach powiedział mi że chodzi "tak jak wyjechało z fabryki" :zaszokować: . Oczywiście z 1000 km na liczniku. Wziąłem kulki : Evil: i poszedłem do prawdziwych niezależnych fachowców, którzy zdiagnozowali 2 wadliwe przewody, z których jeden ledwo jeździ. Zmieniłem wiązkę i mój Super5 GTR wyszedł obracając się poprawnie. Jeśli chodzi o Renault, nie chcąc zwrócić mi kosztów kontroli i uprzęży, stracili klienta na całe życie 8) .

Więc między świecami zapłonowymi a delco pomyśl o wiązce zapłonowej!
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

dziękuję




przez jean63 » 15/01/06, 11:42

Czytałem wasze rozwiązania ale to podobno bardziej skomplikowane, nowe świece, nowa głowica rozdzielacza, sieć zapłonowa (przewody) sprawdzone, problem raczej w części elektronicznej albo w korpusie przepustnicy albo w regulatorze ciśnienia paliwa (wlot wtryskiwaczy) co by psują się z wiekiem (babcia ma 16 lat i 300000tys km + dolany LPG który może przedwcześnie "zużyć" tą część jeśli włączenie LPG nie wyłącza pompy paliwowej.......nauczyłem się że wczoraj). Więc zmienię ten fragment.
Będę cię informować. : Idea:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 15/01/06, 12:20

A myślałeś o regulacji zaworów podczas jazdy na LPG?
należy to robić częściej, jeśli regulacja nie jest automatyczna.
Według mojego teścia należy to robić co 20 000 km
paliwo z lpg, ale jak napompuje to to zrobię na zewnątrz do środka
zimą czy w deszczu czekam na wymuszenie, gdy moje R19 nie chce
Nie mogę odpalić. Daje około 30 000 km. Do mojego Clio, R11 i
R9 było to samo, Megane ma automatyczną regulację.

Czy masz takie same problemy z paliwem z LPG lub benzyną?
Jeśli nie, może to być membrana regulatora.
co jest do wymiany.Nie za drogie i nieskomplikowane w wykonaniu.
trudno jest znaleźć firmę, która chce go sprzedać.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Naprawiono problemy z R25




przez jean63 » 20/01/06, 11:38

Bonjour à tous,

Po tej długiej przerwie w forum, przychodzę powiedzieć, że mój R25 mruczy jak nowy.
Dzięki mówcy od ekonologii (znajdę kogo i podziękuję), który podał mi nazwę bardzo kompletnej strony, na której można znaleźć między innymi szczegółowe schematy i objaśnienia elektronicznego układu zapłonowego RENIX + informacje znalezione w R25 stronie klubu, od soboty silnik pracował normalnie.
INTERNET NA ŻYWO!!!
W rzeczywistości był to element poza kontrolą gniazda diagnostycznego: regulator ciśnienia biegu jałowego, który znajduje się na przewodzie paliwowym wtryskiwaczy. Wysyłał benzynę do kolektora dolotowego przez małą rurkę, która normalnie wytwarza podciśnienie! Stąd przedawkowanie benzyny na dolocie w trybie benzyna lub gaz, co tłumaczyło nadmierne wzbogacenie i zanieczyszczenie na wylocie spalin. :D
Gdybyśmy mogli tak szybko rozwiązać problem rozwoju Pantone, byłoby wspaniale.
Idźcie odważni. Jeśli chodzi o mnie, nigdy nie położę pantone na mojej 25 GPLisée... : Mrgreen:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 177