Dlaczego Pôle Emploi Cię rozczarowuje ...

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi

Dlaczego Pôle Emploi Cię rozczarowuje ...




przez recyclinage » 25/10/09, 10:54

Wielu z was wypowiedziało się na temat usług Pôle Emploi. Niektórzy potępiają nieefektywny system, inni niekompetencję jego doradców. LEXPRESS.fr sprawdza Twoje komentarze.

Dziesięć miesięcy po utworzeniu Pôle emploi jego pracownicy we wtorek strajkowali, potępiając warunki pracy. Użytkownicy też nie są mili dla organizacji ... "Pôle emploi jest bezużyteczne, jeśli nie ma robić skrzynki pocztowej firm tymczasowych. Doradcy, powiedziałeś. Co do części odszkodowawczej , czasem spotykasz kompetentnych i życzliwych ludzi, którzy są uważni. Problem w tym, że są rzadcy, a to jest rosyjska ruletka ”. Podobnie jak Ggchercheur, wielu internautów wyraża złość wobec agencji, którą uważają za nieskuteczną. „Zarejestrowałem się w Pôle Emploi na początku lipca: właśnie otrzymałem list na moje pierwsze spotkanie z moim doradcą (kto chciałby wiedzieć, czego szukam? !!), które jest przewidziane na połowę listopada, s "ZaOneDude wygrywa. Jestem w danych dotyczących bezrobocia od 5 miesięcy i jeszcze nikogo nie widziałem!"

Frontalier zwraca również uwagę na dysfunkcje usług dla osób poszukujących pracy. „Pôle emploi to tylko biuro rejestracji akt odszkodowawczych, które są rozpatrywane bardzo późno, ale w żaden sposób nie pomaga efektywne poszukiwanie pracy ”. I rada gorzka: „Tym, którzy stracili pracę, liczcie tylko na siebie, że się odnajdziecie”.

VladraCul wykazuje to samo rozczarowanie: „Dwa razy w życiu zawodowym miałem do czynienia z ANPE i Pôle Emploi… Na nic. Umawiałem się na spotkania, spotykałem bardzo czarujących ludzi, czasami jak ten doradca, który przyjął mnie 3 lata temu… Ale hej, ja głównie szukałem pracy i tam… Nic! ” Elrenault zauważa pogorszenie sytuacji od czasu fuzji ANPE-Assedic. „Wcześniej był już bałagan, ale teraz jest jeszcze gorzej; mam wrażenie, że wysyłają nas bezpośrednio do dostawców”.

Blasé systemu, najbardziej mściwi strzelają czerwonymi kulami w doradców zawodowych. „Brawo przy rekrutacji doradców ds. Zatrudnienia! Zamiast zatrudniać osoby, które pracowały w ANPE lub ASSEDIC, dział personalny wolał wybierać pośredników w obrocie nieruchomościami, refleksologów czy asystentów administracyjnych (z dużym doświadczeniem). in interim box) ”, jak na ironię CDD.

Andy 34 nie jest bardziej przyjazny pracownikom Pôle emploi: „Jeśli nie mogą już dłużej wspierać swojej pracy, muszą po prostu ustąpić miejsca tysiącom bezrobotnych, którzy będą zachwyceni i na pewno bardziej wydajni. podaje przykłady bezrobotnych „przechadzających się” po usługach, bez jakiejkolwiek dalszej pomocy doradców, którzy często odwołują swoje wizyty w ostatniej chwili bez wymówki ”. Mady potępia „doradców w pośpiechu i niewystarczająco wyszkolonych, których jedyną„ wartością dodaną ”było, podczas naszych systematycznych spotkań, drukowanie ofert dostępnych na ich stronie internetowej”.

Zelda, bardziej pojednawcza, stawia tę złą organizację na koncie restrukturyzacji. „Pracownicy Pôle Emploi nie przeszli szkolenia niezbędnego do podjęcia nowej pracy, zwłaszcza w zakresie celów, które są przypisane każdemu z nich. Dotyczy to również byłych pracowników firmy Unedic, którzy mają portfele zmiany klasyfikacji, którą należy zarządzać, tylko dla byłej ANPE, która musi uwzględnić złożone zasady wynagradzania. "

„To tak, jakby poprosić ogrodnika, by zajął się owczarnią”

Doradcy zawodowi uważają się za ofiary systemu, w którym zarządzanie przez cele ciąży na trudnym życiu codziennym: „Raz w miesiącu podążamy za ludźmi, których nie widzimy dłużej, a jednak ja może powiedzieć, że niektórym ludziom naprawdę trzeba pomóc (na przykład obecnie mam 210 osób do zobaczenia każdego miesiąca), mówi Marika 974. A bicie go w dupę: „to tak, jakby prosić ogrodnika, opiekuj się owczarnią. Poszukiwanie pracy to trudna sytuacja (i tak, ja też 8 lat temu byłem zarejestrowany przez ponad rok po zwolnieniu ...), ale wtedy miałem szczęście, że miałem doradcę co sprawiło, że chciałem wykonywać swoją pracę, wszyscy jesteśmy doradcami, przepraszam za leczenie, które zostało wam zadane ... "

Ddb, również były doradca, dokonuje tej samej obserwacji bezradności: „Podsumowując, super interesująca i satysfakcjonująca praca, ale najniżej opłacana, z najmniejszym uznaniem ze wszystkich stron i najbardziej stresująca w całej mojej karierze. .]. Tak, brakuje środków (jest mniej komputerów niż doradców, nie ma stałego biura, przeciągamy tornister, potrzebujemy dodatkowych godzin, ale nie płacą lub są „źle” liczone, więc się nudzimy, harmonogramy robi wszystko, co w jego mocy, aby osiągnąć cele ...), a przede wszystkim rzeczywistego rozdźwięku między doradcami, którzy są tam, aby wspierać osoby poszukujące pracy, a hierarchią z N 1, którzy są tam dla liczb i polityki rządu. , nie zdziw się kiepskimi wynikami. Dla informacji doradca jest dzisiaj o 35:00: zarządzanie sektorem biznesowym za pomocą jego samochodu osobistego, zarządzanie portfelem 150 osób , zarządzanie reklamami i realizacja zamówień zamówień com '....'.


ekspresowe wiadomości źródłowe
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 183