Co zrobić, gdy sam nie możesz zrobić pantone?

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Sidore
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 14/10/08, 15:21
Lokalizacja: Ardeche

Co zrobić, gdy sam nie możesz zrobić pantone?




przez Sidore » 14/10/08, 16:28

Witam,

Przeczytałem wiele mniej lub bardziej starych postów na temat silników pantone, jestem bardzo zainteresowany, ale nie jestem przygotowany, aby taki napisać.
Czytałem, że ECOPRA m.in. produkuje zestawy „pantone”, które, jak sądziłem, są znacznie mniej skuteczne, ale legalne.
Ponadto zastanawiam się nad produktem, ACTA (moderacja: bez reklam), który ma fluidyzować paliwo w celu lepszego spalania, a tym samym mniejszego zużycia i zanieczyszczenia.

Mam 92-kondygnacyjnego diesla Forda, który dużo zużywa i zanieczyszcza, ponadto planuję kupić kombi VW (benzynę) z lat 70., które również będą dużo konsumować, dlatego proszę o radę, aby zmniejszyć moje zużycie i moje zanieczyszczenia, pozostając legalnym ...

Merci d'Avance
0 x
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 14/10/08, 16:32

iść pieszo, jeździć na rowerze lub ćwiczyć ekologiczną jazdę.
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...

futurystyczne powiedzenie
Avatar de l'utilisateur
Sidore
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 14/10/08, 15:21
Lokalizacja: Ardeche




przez Sidore » 14/10/08, 16:36

Chodzę pieszo po chleb, jeżdżę na rowerze, chodzę, nawet długo trenuję ekologiczną jazdę, dlatego szukam innych rozwiązań ... Ale i tak dziękuję!
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 14/10/08, 17:11

cześć

system prawny, wszystkie montowane lub kupowane przez Ciebie pantone miałyby takie same działania, a jeśli jeden jest legalny, inne też.
nie powinniśmy rozmawiać o legalności, ale raczej czy przejdzie kontrolę techniczną, to wszystko.
po pierwsze, aby ograniczyć zużycie oleju napędowego, a także ograniczyć wynikające z niego zanieczyszczenia, należy dodawać od 5 do 10% sp95 w zbiorniku przy każdym tankowaniu. oszczędności wynoszą do 10%, a zatem co najmniej idem zanieczyszczenia, a zatem o 10% więcej km z twoim czołgiem, i nie będzie cię to kosztować finansowo, tylko różnica w cenie między sp95 a idź, i na przykład 3 l sp95, o około 0.3 € więcej niż za pełny zbiornik.
Produkty ACTA, niezbyt dobre, ale w ich dokumencie podamy dodatkowe wskazówki, jak oszczędzać paliwo i stąd będą pochodzić dodatkowe oszczędności.

możesz przejść do tego tematu, który mówi o nim długo.
https://www.econologie.com/forums/voiture-di ... t5849.html

Jeff

ps: osobiste, W moim zbiorniku mam 3 litry sp95, co w sumie daje 43 litry.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 14/10/08, 18:25

Możesz także pracować na oleju (w miarę możliwości odzyskiwanie): 30% przez cały rok bez wymiany silnika i 50% w lecie.

O ekologicznej jeździe: https://www.econologie.com/forums/eco-drive- ... t1304.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sidore
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 14/10/08, 15:21
Lokalizacja: Ardeche




przez Sidore » 14/10/08, 19:48

Więc w rzeczywistości nie wszystkie zespoły pantone przechodzą kontrolę techniczną!? Nie wszystkie zestawy Pantone są tak wydajne, prawda (mówiąc o rozróżnieniu „przemysłowe / rzemieślnicze”)?

Mówiąc o legalności, chciałem porozmawiać o tym, że pojazd jest odpowiednio homologowany, na przykład w razie wypadku z powodu ubezpieczenia ...

Czy w związku z wprowadzeniem SP 95 w oleju napędowym jest jakiś punkt widzenia na konsekwencje dla silnika? Jestem całkowicie niedoświadczony w dziedzinie mechaniki, dlatego zadaję sobie wiele przykrych pytań!

I na koniec, jakie „dodatkowe wskazówki dotyczące oszczędzania paliwa” są dostępne w systemie ATAC PACS?
Mercii
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 21/10/08, 02:05

dobry wieczór

dla Sidore

konsekwencja w silniku, aby dodać trochę sp95, nie boi się zbytnio, wystarczy być może trochę rozebrać ściany rur i zbiornika (i znowu, nie jest to pewne)

z drugiej strony zaleca się tym, którzy muszą udać się do miejsca, w którym temperatura prawdopodobnie spadnie poniżej progu zamarzania oleju napędowego, aby dodać benzynę (obecnie SP95) w zbiorniku do 30% przynajmniej w celu zagwarantowania zimnego startu.

Jeff
0 x
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7

Realizacja testu silnika testu reakcji bezpośredniej




przez AXEAU » 15/10/09, 21:09

Bonjour.

oto 2 zdjęcia dopuszczonego kolekcjonera. Silnik 1.4D zamontowany na 1.5D
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 15/10/09, 21:31

Cześć Axeau

Możesz podpisać / skomentować swoje zdjęcie, nie zrozumiałem wszystkiego na temat edytowania ... : Chichot:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 15/10/09, 21:47

Witam
SiDoRé napisał:Więc w rzeczywistości nie wszystkie zespoły pantone przechodzą kontrolę techniczną!? Nie wszystkie zestawy Pantone są tak wydajne, prawda (mówiąc o rozróżnieniu „przemysłowe / rzemieślnicze”)?

Mówiąc o legalności, chciałem porozmawiać o tym, że pojazd jest odpowiednio homologowany, na przykład w razie wypadku z powodu ubezpieczenia ...


Jeśli chodzi o kontrolę techniczną, Gillier Pantone i wszystkie jego warianty, to nie jest tak naprawdę problem. Technik odpowiada na pewną liczbę bardzo szczegółowych pytań ... które nie dotyczą aspektu Pantone. Jesteśmy wieloma Pantonistami, którzy zdali go 1 lub nawet 2 razy bez problemów, tylko kilka pytań ... po co to jest itp ...

Nie przeciwnie, można zauważyć, że nastąpiło pogorszenie linii wydechowej, ale nie jest to obowiązkowe oryginalne przywrócenie i bez kontrwywiadu. :P

Udział w ubezpieczeniu ..... nikogo nie zabija ........ ubezpieczyciel z przyjemnością nie chce cię ubezpieczać, jeśli ryzyko nie zostało zadeklarowane itp ...
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 169