Irlandia powiedziała TAK... Czy marchewki są ugotowane????

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.

Czy właściwe jest wspieranie stanowiska Vaclava Hausa?

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 08/10/09, 10:12

Czapki z głów przed Louphilem za twoją prozę, widzę, że już dobrze przemyślałeś.
Obraz


yannko napisał:, niszczenie miejsc pracy, które wcześniej były możliwe bez dyplomów (obecnie nielegalne według niektórych tekstów europejskich). :zmarszczyć brwi:), itd... Wszystko co było ciekawe i dobre znika, zostaje zmiażdżone, zostaje niezauważone w standardzie bez przypraw i smaku. Więc co :? .

Nie bardzo rozumiem Twoje zdanie, masz na myśli, że dobrze jest niszczyć miejsca pracy :? :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




przez louphil » 08/10/09, 10:26

Podejrzewałem, że czeski prezydent znalazł się między młotem a kowadłem. Pomiędzy „pracą” mediów nad masami a tajemnicami za kulisami, ma się czym martwić!

Zatem jakakolwiek pomoc może jedynie przynieść ulgę jego sercu, a także nabrać pilnego charakteru, jeśli ustąpią opisane przez Ciebie napięcia...

Nie wiedziałem jednak, że Polska jeszcze nie podpisała, ale nie jest to jedyny: Anglicy też na razie nic nie podpisali; Według niektórych mediów nastąpi to nie wcześniej niż w styczniu 2010 roku... a według niektórych analityków Vavlav Klaus będzie czekał na odmowę ze strony GB (nie jest to niemożliwe) umocnienia swojego stanowiska...

Jeśli chodzi o wyrównanie i standaryzację kultur, w Europie czy poza nią, myślę, że jest to nieuniknione, biorąc pod uwagę obecne środki komunikacji. Kultura nie jest stała i jest zawsze w ruchu. Jeśli ruch ustanie, będzie to dobre dla Muzeum i kurzu. Jednak normalizacja za wszelką cenę pcha niestety w tę stronę...

Z drugiej strony uważam, że wszystkie te traktaty mają na celu jeden i ten sam cel: „przyspieszenie” Europy do jej integracji w najbliższej przyszłości z Sojuszem Atlantyckim, który będzie oczywiście zdominowany przez USA i jego ultraliberalny system...
0 x
http://wunic.fr

To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku
Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
Avatar de l'utilisateur
yannko
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 286
Rejestracja: 24/11/08, 22:44
Lokalizacja: Praga, Republika Czeska
x 2




przez yannko » 08/10/09, 10:34

bham napisał:Czapki z głów przed Louphilem za twoją prozę, widzę, że już dobrze przemyślałeś.
Obraz


yannko napisał:, niszczenie miejsc pracy, które wcześniej były możliwe bez dyplomów (obecnie nielegalne według niektórych tekstów europejskich). :zmarszczyć brwi:), itd... Wszystko co było ciekawe i dobre znika, zostaje zmiażdżone, zostaje niezauważone w standardzie bez przypraw i smaku. Więc co :? .

Nie bardzo rozumiem Twoje zdanie, masz na myśli, że dobrze jest niszczyć miejsca pracy :? :|


cześć bham,

nie nie, wcale nie, miałem na myśli, że niektórzy ludzie mogli wcześniej pracować bez dyplomu, byli bardzo profesjonalni w swojej działalności, wykwalifikowani, ale bez dyplomu (powiedziałbym, że pracownicy terenowi, aktywni i wydajni), szczególnie w środowisku społecznym ( pomoc osobom starszym itp.).
Dzięki Europie osoby nieposiadające tych dyplomów muszą albo zdobyć równoważny tytuł (w drodze czasami kosztownego szkolenia), albo odejść z pracy. :(.
Moim zdaniem to bardzo duży błąd, ale czego chcieć, w Europie złożonej z papierowych dyplomów, bez żadnego ludzkiego uwzględnienia, takie jest prawo... :zmarszczyć brwi:
0 x
Avatar de l'utilisateur
yannko
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 286
Rejestracja: 24/11/08, 22:44
Lokalizacja: Praga, Republika Czeska
x 2




przez yannko » 08/10/09, 10:44

louphil napisał:Podejrzewałem, że czeski prezydent znalazł się między młotem a kowadłem. Pomiędzy „pracą” mediów nad masami a tajemnicami za kulisami, ma się czym martwić!

Zatem jakakolwiek pomoc może jedynie przynieść ulgę jego sercu, a także nabrać pilnego charakteru, jeśli ustąpią opisane przez Ciebie napięcia...

Nie wiedziałem jednak, że Polska jeszcze nie podpisała, ale nie jest to jedyny: Anglicy też na razie nic nie podpisali; Według niektórych mediów nastąpi to nie wcześniej niż w styczniu 2010 roku... a według niektórych analityków Vavlav Klaus będzie czekał na odmowę ze strony GB (nie jest to niemożliwe) umocnienia swojego stanowiska...

Jeśli chodzi o wyrównanie i standaryzację kultur, w Europie czy poza nią, myślę, że jest to nieuniknione, biorąc pod uwagę obecne środki komunikacji. Kultura nie jest stała i jest zawsze w ruchu. Jeśli ruch ustanie, będzie to dobre dla Muzeum i kurzu. Jednak normalizacja za wszelką cenę pcha niestety w tę stronę...

Z drugiej strony uważam, że wszystkie te traktaty mają na celu jeden i ten sam cel: „przyspieszenie” Europy do jej integracji w najbliższej przyszłości z Sojuszem Atlantyckim, który będzie oczywiście zdominowany przez USA i jego ultraliberalny system...


Mam nadzieję, że Anglicy pozostaną wierni sobie i wszystko po królewsku schrzanią : Mrgreen:, i że V. Klaus będzie się opierał, więc tak jak mówisz, byłoby idealnie :D!

Zgadzam się z Tobą, myślę, że możemy bardzo dobrze utrzymać dynamiczne kulturowo społeczeństwo, ale bez spłaszczania tego, na czym jest zbudowane. Na przykład wiele domowych produktów spożywczych nie spełnia europejskich kryteriów jakości (zastanawiamy się, czego w ogóle potrzeba, może brakuje im chemii do smaku...), podczas gdy są doskonałe, a właściwie znikają.
No cóż, mam na myśli inny przykład, ponieważ w Czechach piwo jest bardzo popularne. Istnieje kilka niezależnych browarów, które połączyły się w stowarzyszenie, aby przeciwstawić się presji (gra słów nie zamierzona). : Mrgreen:) duże grupy, takie jak Inbev, Sabmiller itp., które również mają tendencję do standaryzacji smaku piwa... :| . Cóż, trunki z tych niezależnych browarów są naprawdę wyśmienite (piwo niepasteryzowane, niefiltrowane, tradycyjne receptury, bez fermentacji „na wierzchu”), uwierzcie mi, różnicę w smaku można bezpośrednio poczuć. Cóż, wszystko to stopniowo zanika (niewielka sprzedaż, zmiażdżenie przez międzynarodowe koncerny itp.).
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 08/10/09, 14:11

Nie żebym niósł w sercu Traktat Lizboński, ale V.Klausa (edycja: wprowadzony w błąd przez Wacława) ma całkowicie skandaliczne podejście do tej kwestii.

Przypominam, że czeski parlament już dawno ratyfikował Traktat Lizboński, a ten idiota z Karpat wszystko blokuje, odmawiając kontrasygnaty tekstu. To niesamowite. Niezależnie od tego, czy jesteśmy krytyczni wobec ratyfikacji parlamentarnej, czy nie, uważam za skandaliczne, że ten facet podaje się za prezydenta kraju, którego ducha demokratycznego wyraźnie nie szanuje, skoro pozwala sobie blokować tekst, nad którym Parlament przegłosował zgodnie z prawem. Nawet nasz karzeł by się nie odważył.

Klaus (edycja: wprowadzony w błąd przez Wacława) nie jest godny swojej funkcji, gdyż otwarcie utrudnia instytucję, której jest pierwszym przedstawicielem. Jeżeli tak otwarcie wypowiada się przeciwko Lizbonie, nie ma innego wyboru, jak tylko podać się do dymisji lub zamknąć się, do cholery. Jest to nadużycie władzy i całkowicie nieodpowiedzialne. Mam nadzieję, że Czesi go zwolnią.
Ostatnio edytowane przez Rulian 08 / 10 / 09, 20: 19, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 08/10/09, 18:32

Ech... Za tę cenę drugie jabłko zrobiło to samo, bo Francuzi głosowali przeciw...
0 x
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




przez louphil » 08/10/09, 18:39

Rulianie, myślę, że trochę mylisz dwóch „Wacławów”: Havela i Klausa. Pierwszy to wielki człowiek (lub za takiego uważany przez swój naród), który jako pierwszy przewodniczył Czechosłowacji po upadku muru. Drugi to drugi prezydent, który w szczególności działał na rzecz rozdziału Czech i Słowacji. Jest rzeczą oczywistą, że nie mogą się nawzajem wrabiać i są radykalnie przeciwni…

Wyszukiwanie nazwiska drugiego daje bardzo niepochlebne informacje na temat tej ostatniej postaci, sympatyzującej między innymi z ultraliberalizmem i korupcją i nie ukrywa tego. Masz zatem rację, piętnując jego stosunek do Traktatu. Stosuje te same metody co my i nie jest bardziej demokratyczny niż nasz drogi Nicolas... i podobnie jak nasz kochany i delikatny, udziela na zewnątrz lekcji, których nie stosuje do wewnątrz. ...

I mea-culpa za tę ofertę wsparcia, która obecnie wydaje mi się nieważna... Może trochę szybko dałem się ponieść emocjom, biorąc pod uwagę jedną z jego reakcji w wywiadzie...

Kolejny błąd z mojej strony: Anglicy rzeczywiście ratyfikowali Traktat, ale specyfika prawna ich konstytucji (z tego, co zrozumiałem) pozwoliłaby im to zrobić ponownie w drodze referendum po wyborach zaplanowanych na wiosnę przyszłego roku, gdyby partia przeciwna obecnej rząd miał wygrać wybory, co wydawałoby się bardzo prawdopodobne...
Klaus a priori grał na czas, licząc na wsparcie Anglii na wiosnę...
0 x
http://wunic.fr



To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku

Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




przez louphil » 08/10/09, 18:41

Obamot, wyciągnąłeś mi dywanik spod nóg... Rzeczywiście wygląda na to, że nie jest lepszy od naszego!!!

A moje podejście do wsparcia byłoby równoznaczne z wspieraniem Nicolasa przez obywatela Czech!!! Coś, czego tak naprawdę nie doceniłbym...
0 x
http://wunic.fr



To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku

Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 08/10/09, 18:46

Cóż, lepiej byłoby głosować na Auvergne : Chichot:

boubka napisał:
Czy nie byłoby lepiej pozwolić, aby powołania polityczne wyrażały się na szczeblu krajowym… To ograniczyłoby ryzyko i frustracje…

i czy jest Pan pewien, że Europa naprawdę ostrzega nas przed tym ryzykiem?
historia to wieczny początek...

1) Europa nie ostrzega nas w pełni przed tym ryzykiem. Ale w praktyce jest to o wiele trudniejsze do osiągnięcia...
2) Pojedynczy respondent może zostać także respondentem „głos jego pana” spisek obejmujący większą liczbę stanów, z kilkoma przywódcami, stałby się zbyt rażący i znacznie trudniejszy do ukrycia…
3) Brak ratyfikacji Lizbony oznacza właśnie uniknięcie „zaczynania historii od nowa”.

Poza tym wraz z krachem na giełdzie wyraźnie zobaczyliśmy, że Europa nie potrzebuje Janusa na czele... A dopóki państwa są niezależne, mają tym więcej głosów w ONZ i wszędzie indziej... Ale oczywiście „żądza władzy” przechyliłaby szalę w drugą stronę…
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 08/10/09, 20:18

louphil napisał:Rulianie, myślę, że trochę mylisz dwóch „Wacławów”: Havela i Klausa.

Oj tak, piękna kluseczka! Wstyd mi. Edytuję teraz swój post.

louphil napisał:Klaus a priori grał na czas, licząc na wsparcie Anglii na wiosnę...

To rzeczywiście jest prawdopodobny zamiar Klausa. Tyle że nawet jeśli w kolejnych wyborach wygrają bardzo eurosceptyczni brytyjscy torysi, to niedawno zadeklarowali, że kwestia Lizbony nie będzie ponownie poruszana, jeśli dojdą do władzy. Zatem Wielka Brytania rzeczywiście ratyfikuje traktat. Dlatego Klaus czuje się całkowicie odizolowany. Utknął, podpisze, nawet jeśli poczeka do wyborów w Anglii.
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 218