Ekologiczne drewno opałowe? Importowany!

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Ekologiczne drewno opałowe? Importowany!




przez lejustemilieu » 18/09/09, 20:57

Witam,
Właśnie kupiłem 6 metrów sześciennych pięknego drewna, żeby nie nagrzewać olejem :D
Pytam kierowcę skąd pochodzi to drewno ...
SŁOWENIA.... : Evil:
Witam transport ...
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79127
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 18/09/09, 21:46

Zapewniam, że olej opałowy pochodzi z daleka: z Rosji, Afryki czy Bliskiego Wschodu ...

Czy to cię trochę uspokaja? : Chichot:
0 x
Lounes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 24/07/09, 19:08




przez Lounes » 19/09/09, 01:10

Cześć!
Hej, małe pytanie, czy masz pojęcie o powierzchni drzewa, która będzie cięta rocznie, aby ogrzać całą planetę drewnem? :? [przy średniej liczbie drzew na ha]
Dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Ekologiczne drewno opałowe? Importowany!




przez bham » 19/09/09, 09:49

lejustemilieu napisał:Witam,
Właśnie kupiłem 6 metrów sześciennych pięknego drewna, żeby nie nagrzewać olejem :D
Pytam kierowcę skąd pochodzi to drewno ...
SŁOWENIA.... : Evil:
Witam transport ...


To szaleństwo, gdy wiesz, że jest mnóstwo buków i amuletów, które nie są sprzedawane w sprzedaży NFB.
Jakie jest twoje drewno? a sprzedawca jest oczywiście Francuzem?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 19/09/09, 10:16

1) Drewno samo w sobie ma niewielką wartość ...

2) Zatem wartość rynkowa drewna to w istocie praca polegająca na jego ścięciu, wydobyciu ...

Więc tak, niektóre kłody sprzedawane w obwodach „handlowych” są importowane ze Słowenii, ale także z Litwy, Łotwy itd.

Tylko kwestia gospodarki rynkowej, braku znaczącego podatku węglowego od paliwa do jego transportu itp.

3) Preferuj, jeśli to możliwe, zwarcie rolnika / drwala zimą, dla którego jest to dodatkowy dochód ...
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 19/09/09, 11:09

Dla lounés, odpowiedzialnych za onf. Francuskie lasy rosłyby o 35 mln m3 rocznie.
w tym roku wziąłem pracę i sosnę, którą podzieliłem (ach praca) na ćwiartki od 6 do 8 cm, a następnie wykonałem suszarnię wieżową.
skutkuje zmniejszoną wilgotnością w przeciwieństwie do dębu, który był mi sprzedawany od 2 do 3 lat i był gotowy do palenia, a który po rozłupaniu ma wilgotność od 25 do 35%.
Wynik podzielony przez trzy, praca pomnożona przez 4 i mam nadzieję, że odzyskane kalorie będą wyższe.
a + Claude
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 19/09/09, 11:19

Tak, Clasou i tak, twoje odpowiedzi są pełne zdrowego rozsądku.
(W mojej postaci plecy nie pozwalają mi już ciąć, a dodatkowo potrzebuję tego dostawcy, bo ma małą ciężarówkę, która wie, jak dojechać do domu. :?
Haarr, kiedy będę miał swój piec masowy, ogrzeję się paletami zebranymi z lokalnych fabryk : Chichot:
Powiesz mi też: a twój palnik olejowy?
Kosz jest tak prosty, że okazuje się dobrze, że dobrze się nagrzewa (grzejniki)
Ale są dwa pestki, trochę zapachu chińskiego oleju restauracyjnego i wcale nie lubię centralnego ogrzewania, ponieważ nie zapewnia takiego samego komfortu, jak piec masowy.
Jest mi zimno z jednym z grzejników (nawet gorącym) : Chichot:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 240