Samochód przyszłości

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16175
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 14/09/09, 21:25

Cześć Michał,

musiałeś być nauczycielem w poprzednim życiu... harfujesz, formułujesz na nowo, wspaniale się rozwijasz : Chichot:

W przeciwnym razie dla regeneracji byłbym fanem magazynowania pneumatycznego...

@+
0 x
Obraz
Michel Kieffer
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 716
Rejestracja: 21/12/08, 18:25
Lokalizacja: Strasburg
x 7




przez Michel Kieffer » 14/09/09, 21:54

Cześć Remundo

Kiedyś nauczyciel powiedział mi: żaden przedmiot nie jest naprawdę skomplikowany, ale istnieje wiele skomplikowanych sposobów jego nauczania …lub coś blisko. Musiałem cierpieć z powodu nieco zawiłych nauczycieli : Mrgreen: .

Czy Twój pomysł na opony ma zastosowanie również do pojazdów spalinowych w przypadku odzyskiwania energii podczas spowolnień (moja praca jest w toku)? A jak oceniasz, chochle, wydajność takiego układu?

Michel
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16175
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 14/09/09, 22:29

teoretycznie zbiornik pneumatyczny działa jak sprężyna, pod warunkiem, że podczas ściskania (adiabatycznego) nie występują straty ciepła.

W praktyce sprężanie adiabatyczne, po którym dość szybko następuje rozprężanie adiabatyczne, może przywrócić 90% energii sprężania (jak sprężyna, z tą różnicą, że gaz zawsze pozostaje elastyczny).

No cóż, jest tutaj strona 10

Jeśli pozwoli się, aby gaz powrócił do temperatury atmosferycznej, rozprężenie przywraca jedynie 30% i rozpoczyna się cykl chłodzenia.

Dokument pierwotnie pisany w czasie mojej studenckiej młodości, w wolnym czasie :P

Naprawdę, możemy się spodziewać, że 50% energii kinetycznej pojazdu można odzyskać przy każdym hamowaniu za pomocą bardzo prostej technologii... : Idea:

Wiemy jednak, że oszczędzanie paliwa jest priorytetem tylko dla mediów, polityków i ekonomistów. Szkoda, że ​​to nie oni budują samochody... :|
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16175
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 14/09/09, 22:35

aby uzupełnić moją odpowiedź, tak, ma to zastosowanie do pojazdów termicznych.

Albo ze sprężarką + doraźną rezerwą sprężonego powietrza.

Lub bezpośrednio wykorzystując jedną z komór silnika wielocylindrowego jako kompresor/silnik pneumatyczny z zespołem zaworów, które wymuszają kompresję przy hamowaniu, odbicie przy przyspieszaniu i zamykają wszystko przy ustabilizowanej prędkości.
0 x
Obraz
Michel Kieffer
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 716
Rejestracja: 21/12/08, 18:25
Lokalizacja: Strasburg
x 7




przez Michel Kieffer » 14/09/09, 22:57

Remundo

BRAWO i dziękuję za jasny i wyczerpujący kurs… Odkryłem wiele bardzo przydatnych rzeczy.

Twoja tabela na stronie 11 również podkreśla zaletę lekkości: pneumatyczne magazynowanie energii może być wtedy mniej obszerne.

Pozostaje przerobić, jak mówisz, jeden z tłoków na tłok trójfunkcyjny: albo klasyczny tłok, albo sprężarkę powietrza, albo silnik pneumatyczny. Czy myślisz, że to działa?

Michel
0 x
Michel Kieffer
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 716
Rejestracja: 21/12/08, 18:25
Lokalizacja: Strasburg
x 7




przez Michel Kieffer » 14/09/09, 23:03

Remundo

Oczywiście zacytuję Cię w moim artykule (jeśli nie masz nic przeciwko), w jakiej formie i/lub jaki link wolisz?

Michel
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16175
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 14/09/09, 23:16

Dziękuję Michał za Twoje uwagi. Rzeczywiście opona jest bardzo lekka, choć trochę nieporęczna, ale w rzeczywistości na pewno mniejsza niż bateria supercapów...

Co do cytatu: nie, nie widzę w tym żadnego problemu.

Myślę, że chęć wykorzystania komory zarówno do spalania, jak i do przechowywania pneumatycznego jest zbyt skomplikowana.

Ja uważam wręcz przeciwnie, że specjalizacja jednej z komór w pneumatyce jest bardzo prosta. Sterowanie zaworami elektromagnetycznymi może z łatwością zarządzać otwieraniem/zamykaniem zaworów wlotu/wylotu powietrza zewnętrznego.

Wreszcie uważam, że im bardziej kompaktowy silnik, tym mniej karalne jest „poświęcenie” jednej z komór na rzecz trybu pneumatycznego: jest to jedna z zalet ultrakompaktowego podejścia MPRBC/POGDC.

Dobranoc ! Jutro mam szkołę 8)
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 14/09/09, 23:23

Witam,

Mała uwaga, która nie dotyczy samochodu, ale drogi, którą pokonuje. Może już opublikowano gdzie indziej?

W ten weekend musiałem zjechać z autostrady bardzo krótką rampą zlokalizowaną w najniższym punkcie wzgórza. Wymaga to przejechania od 130 do 50 km i bardzo mocnego hamowania.

W drodze powrotnej zjechałem na pas w przeciwnym kierunku, to znaczy zjechałem pod autostradą, aby następnie wjechać na pas przyspieszający pod górę, gdzie trzeba „założyć gumę”, aby dopasować się do ruchu.

Pomnożona przez liczbę użytkowników ilość zmarnowanej energii jest znaczna...

Logika podpowiada, że ​​należy zjechać z pasa ruchu z dużą prędkością, jadąc pod górę, aby wykorzystać bezwładność i cicho zwolnić, aż dotrzesz do ronda lub znajdujących się za nim świateł. I że drogi dojazdowe przebiegają powyżej, aby promować przyspieszenie.

Nie powinno to być całkowicie niewykonalne, szczególnie w obszarach o dużym natężeniu ruchu. Pomyśl tylko o drodze pod kątem energii, jaką pochłonie w całym okresie jej użytkowania, który chcemy, aby był bardzo długi...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 15/09/09, 00:31

: Arrowu: +1 z tobą crispus. Odkąd jeżdżę samochodem elektrycznym, stałem się bardzo wyczulony na ten aspekt konfiguracji drogi. Wprowadziłem nawet zmiany w planie podróży, aby uwzględnić te dane.
: Mrgreen:
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 15/09/09, 11:12

Bardzo dobra uwaga Cristus'a ::

Crispus napisał:Logika podpowiada, że ​​należy zjechać z pasa ruchu z dużą prędkością, jadąc pod górę, aby wykorzystać bezwładność i cicho zwolnić, aż dotrzesz do ronda lub znajdujących się za nim świateł. I że drogi dojazdowe przebiegają powyżej, aby promować przyspieszenie.
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 225