Udany przykład zielonego domu

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

jeździsz na LPG?




przez jean63 » 08/01/06, 17:56

Czy widzieliście zmasowany atak na to rzekomo nieekologiczne paliwo LPG?! strona była cytowana w: A forum ekologia, ostatnio naprawdę to złamali....niesamowite. Jeżdżę na LPG z silnikiem R25, który na oryginalnym silniku ma przejechane prawie 300000 160 km, bez żadnej ingerencji w głowicę! przyjaciele, zajmuję się tym; ale kiedyś jechałem XNUMX km/h i nie oszczędzałem.
Oczywiście LPG emituje CO2 jak inne, ale poza tym jest idealnie. Co myślisz ?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Podania
x 17

Re: Czy jeździsz na LPG?




przez Podania » 08/01/06, 20:04

jean63 napisał:Czy widzieliście zmasowany atak na to rzekomo nieekologiczne paliwo LPG?! strona była cytowana w: A forum ekologia, ostatnio naprawdę to zepsuli....niesamowite.

Menteurnature również zdyskredytowała się tym artykułem. Właściciel tej witryny jedynie prezentuje swoją osobistą kolekcję intelektualnych perełek technologii, które są dalekie od komercyjnych. Moim zdaniem oczernia LPG, bo prawdą jest, że to paliwo nie oferuje nic sensacyjnego, o czym można by pisać na portalu.

Jeżdżę na LPG z silnikiem R25, który na oryginalnym silniku ma przejechane prawie 300000 160 km, bez żadnej ingerencji w głowicę! przyjaciele, zajmuję się tym; ale kiedyś jechałem XNUMX km/h i nie oszczędzałem.
Oczywiście LPG emituje CO2 jak inne, ale poza tym jest idealnie. Co myślisz ?


LPG ma swoje wady, to prawda, ale w porównaniu z innymi paliwami uważam, że jest lepszy, już teraz w mieście. Chociaż potencjał oleju napędowego został szeroko wykorzystany, potencjał LPG pozostaje do wykorzystania w celu poprawy aspektu „zanieczyszczenia”, czyniąc go jeszcze lepszym od oleju napędowego i benzyny, które jedynie zrekompensowały poczyniony postęp. ostatnie 20 lat.

Gdyby producenci silników trochę bardziej zainteresowali się LPG, jestem przekonany, że bez problemu przeszedłby on normę Euro IV i inne. Zobacz wyczyn Idée Verte: http://www.idee-verte.com/prototype/prototype.htm

Nie możemy też popadać w przesadę i chcieć całkowicie korzystać z LPG/NGV, to byłoby głupie. Uważam, że raczej konieczne jest rozwinięcie znacznego potencjału tego paliwa i zachowanie dobrej różnorodności rozwiązań energetycznych: olej napędowy z obowiązkowym DPF, benzyna obowiązkowo katalizowana, HVB tam, gdzie jest dostępny itp.

Poza tym jak ktoś wiedział, to ktoś inny napisał forum, czym jeździ ten pan Manson?
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

LPG = 0 cząstek?




przez jean63 » 09/01/06, 01:01

Czy LPG emituje 0 cząstek?
To właśnie czytam wszędzie z wyjątkiem monsieurnature... jeśli tak, jest to główny atut w zakresie zanieczyszczenia miast, ponieważ ryzyko raka płuc jest dobrze znane (i dobrze ukryte) w tym temacie.
O LPG pisałem już w innym temacie forum ekonologii.
Dobrze nie czuć się samotnym!
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Podania
x 17

Re: LPG = 0 cząstek?




przez Podania » 09/01/06, 09:30

jean63 napisał:Czy LPG emituje 0 cząstek?
To właśnie czytam wszędzie z wyjątkiem monsieurnature... jeśli tak, jest to główny atut w zakresie zanieczyszczenia miast, ponieważ ryzyko raka płuc jest dobrze znane (i dobrze ukryte) w tym temacie.
[...]

Ilość cząstek emitowanych podczas spalania LPG w naszych samochodach wynosi poniżej wymiernych limitów, zatem duża, niezaprzeczalna przewaga w porównaniu do diesla.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 79