Eole Water: prąd i woda w tym samym czasie

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
franck.S
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 25/01/09, 14:18

Eole Water: prąd i woda w tym samym czasie




przez franck.S » 10/09/09, 12:44

Witam,

Właśnie znalazłem tę stronę: www.eolewater.com

Francuska firma złożyła patent na system energii wiatrowej wytwarzający wodę. W rzeczywistości woda zawarta w atmosferze jest skraplana, a następnie odzyskiwana.

Zadałem im pytanie, czy wydajność turbiny wiatrowej pod względem produkcji energii elektrycznej jest taka sama (lub prawie) jak w przypadku konwencjonalnej turbiny wiatrowej. Czekam na odpowiedź.

Co o tym sądzisz?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 10/09/09, 12:51

Nie sądzę, żeby było coś „nowego”. Podobny system widziałem w 2002 roku na targach wynalazków w Genewie.

Problem w tym, że osoby, którym brakuje wody, nie mogą sobie pozwolić na tego typu instalację.

Istnieją dużo prostsze i bardziej dostępne systemy odzyskiwania wody z rosy, np....szukaj w Google hasła "syfony rosy"...
0 x
franck.S
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 25/01/09, 14:18




przez franck.S » 10/09/09, 14:14

Rzeczywiście, to jest problem tej firmy, koszt materiału: od 9900 50000 do XNUMX XNUMX euro. Jest to kosztowne dla krajów trzeciego świata.
Ale hej, nadal uważam ten pomysł za atrakcyjny. Dzięki niej możemy teraz żyć z miłości, świeżej wody i prądu (dla telewizji) : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 115