JT France 2: cena produktów ekologicznych 2.5 razy droższa?

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
MadPenguin
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 29/07/09, 20:07

JT France 2: cena produktów ekologicznych 2.5 razy droższa?




przez MadPenguin » 02/08/09, 22:00

Znajdziesz tutaj (przepraszam, że nie miałem czasu wrzucić filmiku, zrobię to później) fragment z wczorajszego 20:2 France XNUMX o cenach ekologicznej żywności.

Nadal wydaje mi się to dużo, ta historia 2,5 razy droższego produktu organicznego od produktu pierwszej ceny. :?
Czy znasz „czasopismo ekologiczne”, które opublikowało to porównanie cen produktów pierwszej ceny z cenami produktów ekologicznych?


Edit: poprawka błędów
Ostatnio edytowane przez MadPenguin 02 / 08 / 09, 23: 46, 1 edytowany raz.
0 x
Lounes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 24/07/09, 19:08




przez Lounes » 02/08/09, 22:42

Nie byłoby w tym nic dziwnego… Uchodzi za produkt modny, więc ceny są wysokie, ale i tak się sprzedaje, nie ma powodu, aby je obniżać [może poza szerszą publicznością] A poza tym jest droższy w produkcji :płakać:
0 x
MadPenguin
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 29/07/09, 20:07




przez MadPenguin » 02/08/09, 23:58

W rzeczywistości, kiedy powiedziałem „wydaje mi się, że to dużo”, oznacza to, że nie czuję, aby różnica była tak duża.

Robię zakupy w supermarkecie, kupując co się da w żywności ekologicznej, a resztę z oznakowaniem ekologicznym i nie czuję, żeby była taka różnica w cenie z produktami nieekologicznymi, nawet pierwsza nagroda.

W końcu tak, być może z I nagrodami w postaci produktów „1” w Carre*our lub „pouce” w Auc*an… ale w tym przypadku nie możemy konkurować. Zastanawiam się, co jest w środku, biorąc pod uwagę cenę.
0 x
Lounes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 24/07/09, 19:08




przez Lounes » 03/08/09, 00:15

Najlepszym sposobem, aby się o tym przekonać, jest skorzystanie z dobrego kalkulatora. : Chichot: Ale wymagałoby to reprezentatywnej listy produktów :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79315
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 03/08/09, 09:54

2.5 razy droższe w porównaniu do pierwszej ceny i średnio nie wydaje mi się to przesadzone jako liczba. . .

Niemniej jednak konieczne byłoby porównanie produktów ekologicznych z produktami o równoważnej jakości „przynajmniej smakowej”… w stylu porównywania z „markowym” ryżem…

Co więcej, jeśli chodzi o energię odnawialną w porównaniu z ropą naftową, zawsze jestem zszokowany, widząc, że porównujemy „tylko” „cenę ekonomiczną”…

W przypadku produktów ekologicznych, np.:
a) Ile kosztuje zwiększenie ryzyka zachorowania na raka poprzez spożywanie pestycydów z każdym posiłkiem? A raczej na ile szacujesz dodatkowy rok życia dla siebie?
b) Ile kosztuje społeczność utrata różnorodności biologicznej na gruntach ultraeksploatowanych?

Itd ...

W tym przypadku luka niewątpliwie zostałaby znacznie zmniejszona…

Czy nie ma kabały przeciwko produktom ekologicznym?

https://www.econologie.com/forums/les-benefi ... t8100.html

Czy "mocarstwa" na miejscu zaczynają bać się organicznego? Czy to kolejna polityczna sztuczka, by zwrócić ludzi przeciwko ekologii? (pierwsza manipulacja to podatek węglowy)?
0 x
MadPenguin
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 29/07/09, 20:07




przez MadPenguin » 03/08/09, 10:54

Christophe napisał:2.5 razy droższe w porównaniu do pierwszej ceny i średnio nie wydaje mi się to przesadzone jako liczba. . .

Niemniej jednak konieczne byłoby porównanie produktów ekologicznych z produktami o równoważnej jakości „przynajmniej smakowej”… w stylu porównywania z „markowym” ryżem…
To właśnie miałem na myśli, gdy mówiłem o produktach „Thumb”. Obraz.
To powiedziawszy, czy oglądałeś raport? Ponieważ porównują się również z ceną „markowego” koszyka.

Christophe napisał:Co więcej, jeśli chodzi o energię odnawialną w porównaniu z ropą naftową, zawsze jestem zszokowany, widząc, że porównujemy „tylko” „cenę ekonomiczną”…
Tak, reporter musiał tego nie widzieć Nasze dzieci nas oskarżą. Dlatego chciałbym mieć możliwość przeczytania całego artykułu na temat wspomnianego „magazynu ekologicznego”, aby zobaczyć, czy dziennikarz z France 2 nie zapomniał przeczytać fragmentu. : Chichot:

Christophe napisał:W tym przypadku luka niewątpliwie zostałaby znacznie zmniejszona…
Gdybyśmy naprawdę wzięli wszystko pod uwagę, myślę, że pierwsza cena byłaby jeszcze droższa niż organiczna… nawet pomijając „cenę życia”. Problem polega na tym, że nasi politycy i inni ekonomiści nie planują długoterminowo (a przecież za to im płacą) i nie zastanawiają się nad konsekwencjami i „budżetami”, które będą musieli przeznaczyć w przyszłości na naprawę wszystkie te szkody. Ale do tego czasu nie będą u władzy, huh… więc po co się męczyć. : Evil:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79315
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 03/08/09, 11:11

Zgadzamy się, nie, nie oglądałem raportu... : Oops:

Właśnie zareagowałem na twoje komentarze...
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 08 / 09, 13: 17, 1 edytowany raz.
0 x
MadPenguin
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 29/07/09, 20:07




przez MadPenguin » 03/08/09, 12:47

Christophe napisał:Zgadzamy się, nie, nie oglądałem raportu... : Oops:

Obraz : Chichot:
0 x
pb2487
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 121
Rejestracja: 03/08/09, 23:44




przez pb2487 » 09/08/09, 15:02

Christophe napisał:Czy nie ma kabały przeciwko produktom ekologicznym?
https://www.econologie.com/forums/les-benefi ... t8100.html
Czy "mocarstwa" na miejscu zaczynają bać się organicznego? Czy to kolejna polityczna sztuczka, by zwrócić ludzi przeciwko ekologii? (pierwsza manipulacja to podatek węglowy)?


Że „organiczny” jest „bardziej” szanujący środowisko niż reszta? Tak, prawdopodobnie.
Ale że istnieje „kabała przeciwko produktom ekologicznym”???? Ja, nie czuję się tak. Nie widzę wielu ludzi powstających przeciwko ekologii, wręcz przeciwnie, tak (dupki wszelkiego rodzaju...) i nie jest tak źle. Władza się tego nie boi.

Ponadto:

https://www.econologie.com/forums/les-benefices-de-l-alimentation-bio-remis-en-question-t8100-60.html

Czekamy ...
0 x
MadPenguin
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 29/07/09, 20:07




przez MadPenguin » 12/08/09, 16:06

Uwaga pb2487, brak sprzeciwu wobec ekologii nie musi oznaczać, że jesteśmy za nią. Zapominasz o kategorii osób: tej, która nie jest ani za, ani przeciw, tej, której po prostu nie zależy.
A jeśli dodamy ludzi, którzy są przeciwni ekologii (a wierzcie mi, że są tacy) i tych, którym to nie przeszkadza, wciąż jest MNÓSTWO ludzi do przekonania!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 207