Faszyzm finansowy i zielony wzrost, postęp solidarności

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 06/08/09, 13:03

Dla fanów jest to również, ze szczegółami reakcji:
http://www.ldeo.columbia.edu/edu/dees/U ... es/14.html

1 kg uranu -> 1.81x10 ^ 13 dżuli.

Obraz
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 06/08/09, 13:12

Capt_Maloche napisał:Znalazłem tu inne numery: http://www.vertetnet.fr/mod/le-saviez-v ... harbon-,78


Cóż, cienkie, 12 i 500 to nie to samo ... więc jest błąd, wolałbym oprzeć się na 1, 800 wydaje mi się o wiele za wysoka ...

Remundo, czy jesteś pewien co do „80 GJ / g U235”?

Krótko mówiąc: gdzie jest błąd?
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 06/08/09, 14:59

Z tego co pamiętam, obecne technologie zużywają tylko 4% energii teoretycznie dostępnej w paliwie!

Wydaje mi się, że są jakieś wiadomości forum na ten temat ... Christophe, to wyjaśni dużą różnicę między tymi dwoma wartościami: rzędu od 1 do 100.

Nie wahaj się mnie poprawić, mówię, że w głowie nie znalazłem czasu, aby (ponownie) sprawdzić ... przepraszam.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 06/08/09, 15:06

minguinhirigue napisał:Z tego co pamiętam, obecne technologie zużywają tylko 4% energii teoretycznie dostępnej w paliwie! [...]
Też miałem to na uwadze: 4%! (no cóż, 96% „energii” pozostającej w „ołówkach”…)
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 06/08/09, 15:14

Cóż, chudy, 4% nadający się do wykorzystania, dobrze zrobiłem, zadając pytanie, powiedz tak!

Tak, w tym przypadku byłoby to zgodne z 2 cyframi!

Zatem uzysk z „potencjału energetycznego” paliwa elektrowni wyniesie 4% * sprawność cyklu cieplnego = 4% * 35% * = 1.4% !!

Mój Boże i to nie martwi bardziej inżynierów jądrowych i fizyków? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 06/08/09, 16:27

i co to daje pod względem uzysku energii pierwotnej? co? :D : Chichot: nadal konieczne byłoby posiadanie prawidłowych danych

Czy „ołówki” są ponownie używane?

Krótko mówiąc, ile energii elektrycznej KW.h odzyskuje się z 1 kg uranu?

A ile energii potrzeba średnio, aby wydobyć 1 kg uranu, a następnie go wzbogacić? mmmh?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 06/08/09, 16:42

Capt_Maloche napisał:Krótko mówiąc, ile energii elektrycznej KW.h odzyskuje się z 1 kg uranu?


Cóż, powiedziałbym, z informacji powyżej:

80 000 / 0.0036 * 0.04 * 0.35 = 311 000 kWh / kg Uran ...

Z 1 kg oleju opałowego przy 30% sprawności wyprodukowalibyśmy 3 kWh ... cholera, nie możemy znaleźć 12 ... znowu błąd 500-krotny ... ale mam wątpliwości co do 10 GJ / g Remundo ...

Przyjmując wartość Maloche 1 kg uranu -> 1.81x10 ^ 13 dżuli.

Więc znajdujemy

1.81 * 10 ^ 13 / 3.6 * 10 ^ 6 * 0.04 * 0.35 = 70 400 kWh / kg

Znajdujemy wartość / olej opałowy 23 000 ... zbliżamy się do 12 500 .. Ale to jeszcze nie jest!

Capt_Maloche napisał:A ile energii potrzeba średnio, aby wydobyć 1 kg uranu, a następnie go wzbogacić? mmmh?


Hej, nie zadawaj dokuczliwych pytań! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16178
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 06/08/09, 20:04

Christophe napisał:
Capt_Maloche napisał:Znalazłem tu inne numery: http://www.vertetnet.fr/mod/le-saviez-v ... harbon-,78


Cóż, cienkie, 12 i 500 to nie to samo ... więc jest błąd, wolałbym oprzeć się na 1, 800 wydaje mi się o wiele za wysoka ...

Remundo, czy jesteś pewien co do „80 GJ / g U235”?

Krótko mówiąc: gdzie jest błąd?

Nie mylić:
Uran NATURALNY: 99,3% U238 [U238 bez zawartości energii, ponieważ nie jest rozszczepialny]
uran 235: czyste jądra U235 (lub tlenek oparty na U235): U235, to „czysta energia”

W rzeczywistości naturalny uran to 1 litr benzyny i 1000 litrów wody
U235 to czysta benzyna ... z energią jądrową ... więc się osadza.

W przeciwnym razie ...
Christophe napisał:Ach tak, słynny Mox, którego ekolodzy nie chcą (bez ważnego powodu, ponieważ podobno poprawiłoby to sytuację i pozwoliłoby na recykling wojskowego Pu) ....

Ale to nie daje odpowiedzi na pytanie: ile z 1 kg paliwa jądrowego nie można (lub można) wykorzystać w przeciętnym reaktorze typu francuskiego?

Jest rzędu%, dziesięciu ... więcej?

Naturalny uran zawiera bardzo mało U235: 0.5%. W obecnej postaci uważa się, że nie jest technicznie możliwe wyprowadzenie z niego niczego dobrego (zbyt mała wydajność neutronów: pamięć 1,3 neutronów przez rozszczepienie).

Uważa się również, że wymagane jest co najmniej 3% wzbogacenie U235. Wydajność neutronów wzrasta wtedy do około 2 na rozszczepienie. Nie należy też zbytnio wzbogacać, ponieważ później krytyczność nie jest daleko: krytyczność to próg uzysku neutronów, przy którym rozpoczyna się reakcja łańcuchowa (bomba atomowa itp.)

Aby neutrony nie uciekały wraz z ich energią, otaczamy całość wodą lub ciężką wodą: nagrzewa się… Istnieją również różne technologie „moderowania”: wychwytywanie neutronów w celu regulacji rozszczepienia cieplnego mocy. Kiedy pojawia się usterka z umiarem ... :?

A więc odpowiadając na twoje pytanie: z grubsza, uran rozszczepialny do celów cywilnych ma masę 3% U235, az grubsza wychodzi 1%, może trochę więcej (specjalista musiałby potwierdzić tę liczbę : Idea: ).

W międzyczasie U235 dał całą masę radioaktywnych jąder, niekoniecznie przydatnych ... A niektóre U238 stały się Pu239.

Dlatego mamy melasę metali lub tlenków radioaktywnych do ponownego przetworzenia: oddzielenie, zakopanie ostatecznych odpadów, ponowne wzbogacenie tego, co można jeszcze zrobić przez wirowanie lub dyfuzję izotopową ... to cały schmilblick ... który zużywa dużo energii, dokładnie : Idea: ... i nie jest pozbawione ryzyka ekologicznego :?

Dzięki temu zawracam w moich górach, naturalnie i bardzo słabo radioaktywnie : Chichot:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16178
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 06/08/09, 20:09

Capt_Maloche napisał:i co to daje pod względem uzysku energii pierwotnej? co? :D : Chichot: nadal konieczne byłoby posiadanie prawidłowych danych

Czy „ołówki” są ponownie używane?

Krótko mówiąc, ile energii elektrycznej KW.h odzyskuje się z 1 kg uranu?

A ile energii potrzeba średnio, aby wydobyć 1 kg uranu, a następnie go wzbogacić? mmmh?

Cóż, tak Maloche, to właśnie nazwałem „kryciem”.

Są tacy, którzy muszą mieć pomysł i zbytnio się nie chwalić ... Monopol jest zbyt dobry i haro na wyjściu. :P
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 06/08/09, 20:23

... i haro na odpadach, które wysyłamy do Tomska na Syberii ...
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 287