Plan doping Woda Beetle

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
combi_guy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 22/11/04, 21:25




przez combi_guy » 22/11/04, 21:35

Dobry wieczór,
Ja tak jak Ty Adrien, też planuję silnik garbusa, ale w 1200cm3 problem jest ten sam, 4 płaskie cylindry, chłodzony powietrzem, znam dobrze ten typ silnika, a ja mam kombi, ale ten sam 2-litrowy silnik, ale zaczynam od garbusa,
najlepsza byłaby doniczka 4 w 1, można ją znaleźć z drugiej ręki (jest o tym strona) i myślę, że mam taką, która załatwi sprawę,
Z zainteresowaniem śledzę Twoje prace, na wiosnę zaczynam swoją, teraz przygotowuję grunt: plany

Facet
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 11/11/04, 22:25
Lokalizacja: Bretania




przez Adrien » 22/11/04, 21:36

Nie jestem pewien, czy jest to niezgodne z prawem (kiedy jest tylko woda, eh)! A na wolnym wydechu zostanę zauważony z odległości 3 km! już sam pojazd nie pozostaje niezauważony.....
0 x
„Człowiek, który wie, jak uszczęśliwić siebie prostą iluzją, jest nieskończenie mądrzejszy od tego, który rozpaczał rzeczywistością”. Alphonse Allais
JCF
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 21/11/04, 22:58




przez JCF » 22/11/04, 22:18

Cześć Adrienie.
Lubię quataplaty i znam je dość dobrze i wydaje mi się, że jeśli planujesz złożyć garnek taki jak ten, który pokazałeś nam na zdjęciu (4 w 1), to najprościej byłoby umieścić reaktor w tłumiku (my potrzebujemy tylko, aby profesjonaliści Pantone powiedzieli nam, czy długość istniejących wcześniej rur spowodowała już zbyt duże straty ciepła). Zatem 4 cylindry będą miały taką samą stratę ciśnienia.
Bo nie jestem pewien, czy na dłuższą metę byłoby dobrze, gdyby silnik miał jeden lub dwa cylindry, których spaliny są hamowane, a pozostałe nie...
No cóż, na pewno na chrząszczu nie ma zbyt wiele miejsca na modyfikację tłumika i może to będzie widać, ale i tak trzeba się zagłębić.
Zwłaszcza, że ​​jeśli zmodyfikujesz rury prowadzące do tłumika, będziesz musiał bardzo rygorystycznie przestrzegać wymiarów, aby wszystko dobrze do siebie pasowało.
Ale tak naprawdę nie będziesz mieć żadnego dodatkowego ogrzewania, jeśli zamontujesz reaktory na wydechach dwóch najbardziej wysuniętych do przodu cylindrów, prawda?
Powodzenia
Jean-Christophe
0 x
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 22/11/04, 23:17

Cześć

Adrien, wydech, który ci pokazałem, jest dostępny u wszystkich sprzedawców części do chrząszczy i pochodnych (kombi, buggy, karmann itp.) we Francji, a ich reklamy są w magazynie Super VW (ukazującym się w kioskach 15-go miesiąca). Ten na zdjęciu to kolektor 4 w 1 z tłumikiem przeznaczony do silników typu 1 (1200/1300/1500/1600) (1200 różni się od pozostałych). Istnieje możliwość sprzedaży samego kolektora. Istnieją inne na tej samej zasadzie (wymiana oryginalnego tłumika) do silników typu 4 (1700/1800/2000). Zaletą tych wydechów jest, moim zdaniem, obecność 2 prostych rur, które można dość łatwo zmodyfikować, aby pasowały do ​​1 lub 2 reaktorów. Istnieje również możliwość umieszczenia 1 reaktora pomiędzy kolektorem a tłumikiem, ale tam reaktor jest prawie metr od wylotów głowicy cylindrów i ponieważ wymaga bardzo gorących gazów, nie jest to idealne rozwiązanie.

Do mojego montażu zamontowałem reaktor (pręt 13x305, rura stalowa 14/16) na wylocie czwartego cylindra (w przypadku Christophe'a jest to rura w prawym górnym rogu na zdjęciu wydechu Adriena) i podłączyłem wylot gazu Geet reaktor do oryginalnego gaźnika. To znaczy, że mam rurkę (4-14 miedzianą) wychodzącą z reaktora, która przechodzi do gaźnika przez wlot powietrza aż do poziomu dyszy (zespół M.David). Na wlocie reaktora stawiam bełkotkę do połowy napełnioną benzyną bez wody, nie podłączoną do wydechu: zasysa powietrze.
Na biegu jałowym, przy pracy na gaźniku, w bełkotce nie mam bąbelków: normalne, przy zamkniętej przepustnicy gaźnika nie ma podciśnienia na dyszy.
Przy przyspieszaniu zaczyna bulgotać i przy 3000 obr/min zmierzyłem 10 kpa podciśnienia w bełkotce (wskaźnik jest wyskalowany w kpa). Jeśli nie pomyliłem przecinków, to musi być 0.1 bara.
Aby spróbować zademonstrować działanie reaktora, najpierw rozgrzałem silnik przy gaźniku i odłączonym bełkotku. Następnie podłączyłem bełkotkę i odłączyłem dopływ paliwa do gaźnika (silnik zatrzymał się na niecałe 2 minuty). Uruchomiłem ponownie silnik i przyspieszyłem go do 3000 obr./min: pracował tak długo, jak w misce gaźnika była benzyna (2–3 minuty) i zgasł.
Punkty, które omówię:
- podłączenie wylotu reaktora pod oryginalny gaźnik aby było większe zagłębienie i żeby było zgodne ze schematem Pantone
- rozgrzej bełkotkę: testy robiłem przy zimnej pogodzie i benzyna w bełkotce musiała mieć około 10°C
- spróbuj skrócić rurkę pomiędzy reaktorem a rurą (obecnie około 60 cm).

Christophe, czy sądzisz, że zbyt duża długość rury między reaktorem a rurą może powodować wiele problemów termicznych (chłodzenie gazu gazowego) lub utratę ciśnienia?
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier
Avatar de l'utilisateur
Adrien
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 11/11/04, 22:25
Lokalizacja: Bretania




przez Adrien » 23/11/04, 00:19

Nie myślałem o umieszczeniu reaktora bezpośrednio w tłumiku... Czy jest to wykonalne? bo inaczej znalazłem ten wydech jako na sprzedaż (i zdecydowanie tańszy!)

Obraz

Zakreśliłem tłumik na czerwono. Wydaje się, że można go łatwo modyfikować, a zatem łatwo go zakamuflować... (nie tak jak ten drugi chromowany). W takim razie zawsze mogę dobrze zaizolować kanały przed utratą ciepła aż do tłumika.

Co do grzejników, będę musiał znaleźć rozwiązanie... Wiedząc, że jeśli zrobię ten pojazd, to po to, żeby używać go jako domu i móc wszędzie dojechać... (Zamierzam pojechać na Islandię, kiedy on pije wodę dość równomiernie... bez tego nie mogę: byłoby to za drogie!)
Myślałem na przykład o dodatkowym grzejniku do samochodu kempingowego, który można podłączyć do zapalniczki, dzięki czemu mogę mieć ciepło nawet wtedy, gdy silnik jest zimny... A jeśli dobrze nim zarządzam, być może uda mi się go mieć nawet z silnik wyłączony! (Nie chcę ogrzewania benzynowego ani gazowego)
A wtedy w najgorszym razie mogę się okryć... Ciepło to tylko wygoda, a gdybym chciał komfortu, to nie wybrałbym tego pojazdu ;).

Tak naprawdę mam długi projekt, którego nie da się podsumować tylko od czasu do czasu wyjazdem...

Oto montaż Christophe'a (Kriss)

Obraz

Może spróbuj umieścić wlot mieszanki jak najbliżej cylindrów (a może nawet dwa i wierć na wysokości rozcięcia podwójnej rury dolotowej)

Engine2.jpg <- Zrobiłem to na szybko na żółto, w takim razie obawiam się, że wyjdzie za duża długość... nie ze względu na straty ciepła (zawsze można dobrze zaizolować), ale ponieważ mieszankę trzeba zassać...

Aby ogrzać bełkotkę, pomyślałem o pełnym przepływie, aby ominąć obieg oleju. Albo ze spalinami, ale obawiam się, że będzie za gorąco... Albo robiąc coś w rodzaju „chłodzenia wodą” komputerów PC: zbiornik z pompą akwariową (wnęka wokół lub pod bełkotką) i obiegiem wody, który otoczy tłumik (myślę, że to mógłby być dobry kompromis...). Musimy się dowiedzieć jak to robią ci co jeżdżą na LPG na air flat 4 (facet niedaleko moich rodziców miał to w swoim kombi, ale się przeniósł, muszę poszukać jego numeru w swoich rzeczach...)

Adrien
0 x
„Człowiek, który wie, jak uszczęśliwić siebie prostą iluzją, jest nieskończenie mądrzejszy od tego, który rozpaczał rzeczywistością”. Alphonse Allais
Avatar de l'utilisateur
Adrien
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 11/11/04, 22:25
Lokalizacja: Bretania




przez Adrien » 23/11/04, 00:38

Combi_guy napisał:Dobry wieczór,
Ja tak jak Ty Adrien, też planuję silnik garbusa, ale w 1200cm3 problem jest ten sam, 4 płaskie cylindry, chłodzony powietrzem, znam dobrze ten typ silnika, a ja mam kombi, ale ten sam 2-litrowy silnik, ale zaczynam od garbusa,
najlepsza byłaby doniczka 4 w 1, można ją znaleźć z drugiej ręki (jest o tym strona) i myślę, że mam taką, która załatwi sprawę,
Z zainteresowaniem śledzę Twoje prace, na wiosnę zaczynam swoją, teraz przygotowuję grunt: plany

Facet

Nie widziałem Twojej wiadomości...
Mam też type4, ale 1700. Ale myślę o jego sprzedaży, bo części zamienne są o wiele za drogie... A ponieważ mam też 1600 i tylko jeden pojazd...

Czy masz zdjęcie 4w1, o którym mówisz (żebym mógł znaleźć to samo :D)? strona to F4E, prawda?

Aby odpalić swój czekam z włożeniem silnika do pojazdu (nie mam podnośnika, a sam nie mam siły...), żeby sprawdzić czy działa zanim zamontuję doping. woda (na razie jeżdżę 1700)

ponownie Adrien
0 x
„Człowiek, który wie, jak uszczęśliwić siebie prostą iluzją, jest nieskończenie mądrzejszy od tego, który rozpaczał rzeczywistością”. Alphonse Allais
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 23/11/04, 00:45

Witaj ponownie

Tak! To moja „edycja”!
ale to wciąż eksperyment typu „zrób to sam”. Poza tym na zdjęciu pierwsza wersja z gaźnikiem w miejscu obecnego bubblera. Kiedy system bełkotania zadziała, spróbuję ponownie z gaźnikiem.

Widziałem belgijskie kombi wyposażone w LPG: właściciel zrobił sobie własny regulator pary z głupią miedzianą wężownicą umieszczoną pod cylindrami w obiegu powietrza chłodzącego i to wystarczyło (około 60 do 80°C w temperaturze roboczej). miejsce)

A jeśli chodzi o ogrzewanie, gdy jest wyłączone, możesz kontynuować modyfikacje i doposażyć grzejnik benzynowy. W końcu to tylko palnik!
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier
Avatar de l'utilisateur
Adrien
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 11/11/04, 22:25
Lokalizacja: Bretania




przez Adrien » 23/11/04, 01:22

Tak, ale zużyje dodatkową benzynę (to samo w przypadku ogrzewania elektrycznego, ale to prawie nic)
0 x
„Człowiek, który wie, jak uszczęśliwić siebie prostą iluzją, jest nieskończenie mądrzejszy od tego, który rozpaczał rzeczywistością”. Alphonse Allais
JCF
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 21/11/04, 22:58




przez JCF » 23/11/04, 12:31

to samo dotyczy ogrzewania elektrycznego, ale to prawie nic

No i tu mam poważny minus... Uważam, że małe elektryczne grzejniki ceramiczne na zapalniczki muszą sporo zużywać, a jeśli zamierzacie się nimi grzać na postoju, to lepiej zaopatrzcie się w wózek na baterie...
W każdym razie, jeśli obliczysz energię potrzebną do ogrzania się, energia pobrana z akumulatora musiała zostać wytworzona przez Twój silnik benzynowy (niższa wydajność niż grzejnik benzynowy, ponieważ 60 lub 80% energii to ciepło w postaci barów), przejść przez pasek (znowu 30% strat), przejść przez alternator (wyobrażam sobie jakieś 10% strat) i zostać zmagazynowany w akumulatorze (tu znowu są straty). Zatem moim zdaniem bardzo, bardzo słaby występ. Dodatkowo istnieje koszt ciągłego transportu ciężkich akumulatorów.
I nie należy wierzyć, że prąd z akumulatora jest darmowy, gdy trzeba go naładować, alternator znacznie mocniej ciągnie za silnik, stąd nadmierne zużycie (zobacz na przykład, jak uruchamia się silnik samochodu, który pomaga drugiemu w przypadku awarii akumulatora zwalnia przy podłączaniu kabli).
Do Twojej wiadomości, w samochodach elektrycznych (Peugeot 106 itp.) znajduje się zbiornik paliwa... do ogrzewania! To nie na darmo, co. Poza tym dźwigają około 400 kg baterii, więc nie powinno im to przeszkadzać!
Ponadto czytałem posty właścicieli kombi, którzy kupili grzejniki do zapalniczek, aby odmrozić przednią szybę i zapewnić trochę ciepła, biorąc pod uwagę trudności z ogrzewaniem w zimie, i cóż, byli bardzo rozczarowani.
Podsumowując, autonomiczne ogrzewanie mojego autobusu zużywa przy maksymalnej prędkości 0,3 litra substancji bezołowiowej na godzinę. Ogrzewanie kosztuje maksymalnie 30-40 centów za godzinę, niekoniecznie jest to bardzo drogie.
Oto teraz ...
W przeciwnym razie w przypadku rur wydechowych 4 w 1 myślę, że jeśli tłumik jest wyjmowany, jest to praktyczne, jeśli chcesz uniknąć unieruchomienia samochodu (jeśli używasz go na co dzień). Bo wystarczy mieć z jednej strony swój oryginalny tłumik, a z drugiej tłumik, który robisz od podstaw i który zawiera twój reaktor. Zapewniona modułowość! Jest tylko problem z długością przednich rur co może powodować trochę za zimne gazy, ale biorąc pod uwagę przepływ na 4 cylindry wydaje mi się że kalorii powinno wystarczyć do przeniesienia do reaktora (co myślą doświadczeni ludzie Pantone??).
A+
JC
0 x
combi_guy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 22/11/04, 21:25




przez combi_guy » 24/11/04, 13:30

Czy masz zdjęcie 4w1, o którym mówisz (żebym mógł znaleźć ten sam)? strona to F4E, prawda?


tu jest Adrien, jest taki na sprzedaż, ale nie wiem do jakiego typu silnika

<a href='http://annonces.flat4ever.com/detail.php?siteid=3020&catid=19' target='_blank'>http://annonces.flat4ever.com/detail.php?s...d=3020&catid=19</a>

też mam 4 w 1, ale dla silnika 1 1200

do mojej 1200 myślę nad zmodyfikowaniem oryginalnego tłumika, przedzieleniem go i umieszczeniem tam reaktora w celu odzysku gazów spalinowych z 4 cylindrów

to pierwsza praca, ale nie wiem jaką wielkość reaktora mam zbudować

Facet
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 172