45% Francuzów popiera podatek ekologiczny

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi

45% Francuzów popiera podatek ekologiczny




przez recyclinage » 31/07/09, 20:42

45% Francuzów popiera podatek ekologiczny



Jak wynika z opublikowanego w tym tygodniu badania Eurobarometru, prawie co drugi Francuz (45%) uważa, że ​​konieczne jest opodatkowanie produktów, które mają negatywny wpływ na środowisko. W zamian chcą, aby produkty ekologiczne miały korzyści podatkowe. Ogółem zasadę opodatkowania produktów wywierających niekorzystny wpływ na środowisko popiera 46% ankietowanych Europejczyków, pod warunkiem jednoczesnego zwolnienia produktów ekologicznych z obciążenia podatkowego. Pomysł ten jest lepiej odbierany w Wielkiej Brytanii (65%) czy Danii (56%) niż w Portugalii czy Włoszech (34%).

W środku debaty o podatku węglowym 45% Francuzów popiera pomysł opodatkowania produktów szkodliwych dla środowiska, przy jednoczesnym zastosowaniu korzystnego opodatkowania produktów ekologicznych. 32% chce jedynie niższych podatków na produkty ekologiczne, a 18% opowiada się za jednolitym podatkiem na produkty zanieczyszczające środowisko.

Co więcej, 83% ankietowanych Europejczyków twierdzi, że wpływ produktów na środowisko odgrywa ważną lub nawet bardzo ważną rolę w ich decyzji o zakupie. Odsetek ten sięga 92% w Grecji, 87% we Francji, ale w Czechach ogranicza się do zaledwie 62%. Ankietę przeprowadzono w dniach 21–25 kwietnia 2009 r. wśród 26.500 27 obywateli 15 krajów UE w wieku XNUMX lat i więcej.


punkt źródła wiadomości
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 31/07/09, 21:03

To pachnie gównianą manipulacją!!!

NIE dotyczy to podatku węglowego!

Ale możliwy podatek ekologiczny...

Poza tym jestem bardzo sceptyczny, czytając to:

Ponadto 83% ankietowanych Europejczyków twierdzi, że wpływ produktów na środowisko odgrywa ważną lub nawet bardzo ważną rolę w ich decyzji o zakupie. Odsetek ten sięga 92% w Grecji, 87% we Francji, ale w Republice Czeskiej wynosi jedynie 62%.


Otwarcie ust podczas ankiety to jedno, wprowadzenie tego w praktykę jest trudniejsze… zawsze jest różnica między teorią a praktyką.

Przepraszam, ale niezwykle trudno mi uwierzyć, że 87% Francuzów konsumuje w sposób zrównoważony… wystarczy spojrzeć na dane dotyczące obrotów niektórych sklepów…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 31/07/09, 23:31

Christophe napisał:To pachnie gównianą manipulacją!!!


+1 Krzysztof. Przy tak jednoznacznych, prawdziwych i reprezentatywnych sondażach nasi politycy już dawno zmieniliby kurs, aby wprowadzić nas w zrównoważony Biotax : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 31/07/09, 23:37

Nawet ja, który zawsze opowiadałem się tutaj za podatkiem C, nie wierzę w to.

Najpierw powinniśmy zobaczyć pytanie...

I rzeczywiście, od intencji do czynów jest miejsce... Ale gdyby przynajmniej w przypadku „intencji” była to prawda, byłoby wspaniale…
0 x
manonim
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 18/06/09, 14:19




przez manonim » 02/08/09, 19:38

Tak więc 45% franchouillardów byłoby szczęśliwych, gdyby trochę więcej ich przekonano, aby wyłożyć kieszenie na ekolopoliticards :?

niech żyje Francja naiwnych ::

Uda im się to na nas ... (podatek) za prawo do oddychania : Evil:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149