Wybierz dostawcę gazu i energii elektrycznej (zielony)

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
HEKL
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 20/07/09, 16:19

Wybierz dostawcę gazu i energii elektrycznej (zielony)




przez HEKL » 20/07/09, 16:31

Witam po przejrzeniu forum Chciałbym mieć nieco dokładniejszy obraz moich pytań, ponieważ nie mogłem zsyntetyzować wszystkich informacji:

Jestem studentem i zamierzam zamieszkać w mieszkaniu... na razie normalnie :-)... Zamierzam maksymalnie ograniczyć zużycie prądu i gazu.. ale zaczynałem od enercoop w elektryce i poweo w gazie.

po różnych lekturach nie jestem już pewien zalet enercoop i jego wpływu na rozwój zielonych energii.. Oferta energii elektrycznej (zielonej) i gazu poweo również jest dobrym kompromisem.

w rzeczywistości chciałbym mieć jasne i obiektywne informacje, jak najlepiej zużywać minimum energii, aby także dyskutować o tym wokół mnie i podnosić świadomość… ale trochę się gubię w tych wszystkich artykułach

merci d'Avance
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 20/07/09, 17:51

Witam,

Twój gest jest na Twoją cześć, ale może powodować problemy z wynajmującym (ponieważ zakładam, że będziesz najemcą).

W rzeczywistości: fakt przyjęcia oferty „zwolnionej” składany jest nie w Twoim imieniu, ale pod adresem kwatery i jest „nieodwracalny”. Innymi słowy: mieszkalnictwo nigdy nie może wrócić do regulowanych taryf EdF / GdF.

Decyzję tę należy zatem podjąć z właścicielem lub przez niego...
0 x
HEKL
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 20/07/09, 16:19




przez HEKL » 22/07/09, 17:16

Christophe napisał:Witam,

Twój gest jest na Twoją cześć, ale może powodować problemy z wynajmującym (ponieważ zakładam, że będziesz najemcą).

W rzeczywistości: fakt przyjęcia oferty „zwolnionej” składany jest nie w Twoim imieniu, ale pod adresem kwatery i jest „nieodwracalny”. Innymi słowy: mieszkalnictwo nigdy nie może wrócić do regulowanych taryf EdF / GdF.

Decyzję tę należy zatem podjąć z właścicielem lub przez niego...


Napisałem do enercoop i oto ich odpowiedź:

Umowy Enercoop można wypowiedzieć w dowolnym momencie bez żadnych opłat. Ponadto każdy indywidualny konsument, który wybrał ofertę rynkową, może powrócić do historycznych regulowanych taryf EDF. Może o to wystąpić przed 1 lipca 2010 r., pod warunkiem odejścia od taryf regulowanych na co najmniej sześć miesięcy. W przypadku osoby fizycznej właściciel nie jest zobowiązany do wyboru dostawcy energii elektrycznej swojego najemcy.


Zaraz po przeprowadzce zapraszamy Cię do pobrania formularza subskrypcji Enercoop, który znajdziesz w załączniku do tego e-maila i odesłania go do nas; po otrzymaniu umowy skontaktujemy się z siecią, a uruchomienie nastąpi automatycznie, jeśli energia elektryczna będzie nadal dostępna.


Więc to całkiem pozytywne i odpowiada na moje pytania:

tutaj chcialbym poznac najlepsze oferty pod wzgledem na gaz.. poweo, gdf??

dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 22/07/09, 17:21

Ben uczysz mnie tam rzeczy… Zawsze „czytam” coś przeciwnego… wina „propagandy EdF”? :zaszokować: : Idea: :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 22/07/09, 17:55

Christophe napisał:Ben uczysz mnie tam rzeczy… Zawsze „czytam” coś przeciwnego… wina „propagandy EdF”? :zaszokować: : Idea: :?
Odwracalność została uzyskana wiosną, jak mi się wydaje, po gorzkich dyskusjach.

Cholera, dlaczego wątpić w zalety podejścia Enercoop?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 22/07/09, 18:20

Ach, ok… nie wiedziałem o tym… więc w swojej „wielkiej życzliwości” EDF tolerował możliwy wycofanie się przez okres nieco ponad roku (od wiosny 2009 r. do 1)?
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6931
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 22/07/09, 18:35

Odwiedziłem Poweo w październiku 2008 roku
https://www.econologie.com/forums/post103014.html#103014
To 10% od zużycia które EDF lub GDF wystawiłyby faktury w tym samym czasie (nie subskrypcje).
Jeśli chodzi o ewentualny powrót, powiedział mi, że tak, ponieważ ustawa właśnie przeszła, ale nie powiedział mi o 2010 roku.

Ich argumenty to od razu 10%. I że w każdym razie taryfy na energię zostaną zderegulowane w 2012 roku.
(Nawiasem mówiąc, kupują zieloną energię).


A dystrybutorzy, obecnie „regulowani”, w 2012 roku osłodzą się jak wszyscy.
Będzie to więc wyścig szczurów.
: Evil:
Rozumiem ich zainteresowanie natychmiastowym wzrostem, ponieważ później mogą wzrosnąć jeszcze bardziej…

To samo dotyczy podatku węglowego od paliw kopalnych dla osób fizycznych, ponieważ w 2012 roku grozi to zdmuchnięciem korka z garnka…
0 x
HEKL
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 20/07/09, 16:19




przez HEKL » 23/07/09, 00:49

tabela opłat:

democ

de GDF

w moim przypadku: oczywiście klasa 3 (ogrzewanie i ciepła woda i/lub indywidualna kuchnia) abonament jest identyczny, ale poweo jest nieco tańsze w zależności od obszaru...

Czy w takim razie z ekologicznego punktu widzenia nie lepiej faworyzować jedno albo drugie... oto główne pytanie... bo na razie nie ma gazu ekologicznego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 23/07/09, 10:58

1) Tak, śledziłem ewolucję prawa („prawo zwrotu po cenie regulowanej”). Rzeczywiście jest to ustawa, która została przyjęta.

2) Wadami jeśli dobrze czytam: powrót przed 1 lipca 2010 i "minimum 6 miesięcy". Co wyraźnie oznacza, że ​​musisz opuścić EdF przed końcem grudnia 2009... Już niedługo!

3) Myślę, że w czasach całkowitej liberalizacji rzeczywiście „operatorzy zasiedziali” (EdF i GDF) zdołają zachować ogromną wagę ekonomiczną i znajdziemy się w sytuacji oligopolu. Będą mogli narzucić swoje ceny... Alternatywni dostawcy niewiele zyskają... Będą na rynkach niszowych!

Pachnie to zatem ogromnym wzrostem cen (zobacz też ostatnio „wycieczki” prezesa EdF!)…
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 218