Belgia i burza: poziom morza i bezpieczeństwo

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi

Belgia i burza: poziom morza i bezpieczeństwo




przez recyclinage » 18/07/09, 11:35

Wyjątkowa burza może zabić nawet 4.000 osób na Wybrzeżu

Jedna trzecia belgijskiego wybrzeża jest narażona na silne sztormy i podnoszący się poziom mórz, wynika z badania ryzyka na obszarach przybrzeżnych przeprowadzonego przez Departament ds. Wybrzeży władz flamandzkich. Badanie, o którym w sobotę poinformowała prasa flamandzka, wskazuje jako słabe punkty instalacji przybrzeżnych, portów i rozwiniętych grobli Middelkerke, Ostendy (od Raversijde do centrum) i centrum Wenduine.

Inżynierowie przyjęli za scenariusz wyjątkową burzę, burzę „tysiąclecia”. Szacują, że jeśli nic się nie zmieni, taka burza może spowodować nawet 4.000 ofiar śmiertelnych i 3 miliardy szkód. Zintegrowany plan bezpieczeństwa wybrzeża (Geïntegreerd Kustveiligheidsplan – GKVP) musi przyczynić się do uniknięcia realizacji takiego scenariusza katastrofy. Departament Wybrzeża rządu flamandzkiego pracuje nad tym od dwóch lat. Plan ten obejmuje cały szereg działań, takich jak dodanie piasku, umocnienie wałów przeciwpowodziowych czy podwyższenie ścian nabrzeża. (CLA)

źródło wiadomości msn
Ostatnio edytowane przez recyclinage 18 / 07 / 09, 12: 08, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 18/07/09, 11:41

Źródło proszę?

Niech żyją Ardeny! : Chichot:
0 x
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi




przez recyclinage » 18/07/09, 12:09

sprawdzanie źródła
do ciebie studia
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/07/09, 12:37

Dobra, w każdym razie, wkrótce Walończycy zbojkotują Flandrię i nie będziemy mieli więcej pieniędzy, aby tam pojechać.... to nie jest zbyt poważne : Mrgreen:

Widziałem ten sam artykuł na actu24.be dziś rano.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 18/07/09, 12:57

recyclinage napisał:sprawdzanie źródła
do ciebie studia


Dziękuję, następnym razem użyj „cytatu”, tak jak ja w Twojej wiadomości!

Słoń napisał:Dobra, w każdym razie, wkrótce Walończycy zbojkotują Flandrię i nie będziemy mieli więcej pieniędzy, aby tam pojechać.... to nie jest zbyt poważne : Mrgreen:


Um... to już nie jest (bojkot)? Och, czy to ironiczne?
0 x
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi




przez recyclinage » 18/07/09, 13:04

nie ma problemu Krzysztof


słoniu, nie wiem, czy to ironia, czy naprawdę tak myślisz


ale myślę, że potrzebujemy więcej jedności na świecie, aby sprostać temu wyzwaniu

Zgadzam się, że jest to kryzys we wszystkich sektorach
ale ten strzał w łapy tylko nas wszystkich zatopi

niejasno przypomina mi to separację Indii

mieć niewiele do zobaczenia ani tego, by przewodzić temu tak dużemu i pięknemu krajowi (który widziałem tylko w książkach :P )
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 346