Geotermalna Umowa serwisowa: ceny wzrosną

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
BOLMONT
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 02/07/09, 19:07
Lokalizacja: Aquitaine

Geotermalna Umowa serwisowa: ceny wzrosną




przez BOLMONT » 02/07/09, 19:30

bonjour,

Zainstalowałem ogrzewanie geotermalne i ciepłą wodę w 2001 roku
Mogę tylko pogratulować sobie tego wyboru
instalacja zwróciła się za 5 lat i wszystko działa bardzo dobrze
jedynym problemem jest ewolucja ceny rocznej umowy serwisowej

od 2001 do 2003 140 euro
w 2004 r. 150 euro
od 2005 do 2007 175 euro
w 2008 roku 200 euro
aw 2009 r. 271 euro

mnie to mnie szokuje
więc chciałbym wiedzieć kilka rzeczy

1) czy wskaźnik ten wydaje Ci się normalny i jakie są przepisy dotyczące konserwacji pomp ciepła z czujnikiem w ziemi?
2) Czy muszę przejść przez mojego instalatora?
3) jeśli nie znasz rzemieślnika w moim regionie bordeaux?

poza tym problemem mogę jedynie doradzić tego rodzaju ogrzewanie

Cordialement
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

umowa na konserwację geotermalną




przez bobono » 02/07/09, 21:14

Instalacja geotermalna z czujnikiem w ziemi nie wymaga corocznej konserwacji i może funkcjonować bardzo dobrze przez 20 lat i więcej. Można wymienić tylko wkład do odwodnienia gazu.

Mam, ale najbliższego sąsiada, który miał ten sprzęt od 6 lat bez żadnych problemów, więc dlaczego nie ty.
0 x
futuranat
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 14/11/08, 16:09




przez futuranat » 03/07/09, 18:32

Ditto i nie jestem specjalistą od rzeczy (tylko w trakcie instalowania PAC France Geothermal), ale ja też byłem reklamowany solidną stroną techno, a priori roczna konserwacja nie wydaje mi się konieczna.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/07/09, 15:27

Wskaźnik cen detalicznych (w Belgii) wzrósł o około 16–17% w latach 2000–2009, w związku z czym nie jest wystarczający, aby przejść ze 175 do 275 euro.
Teraz musisz zażądać, aby wiedzieć, które operacje są częścią standardowej konserwacji, a które dostawy są wliczone w cenę. Jest umową zbiorczą obejmującą wszelkie naprawy.

Zobacz także wpływ kosztów podróży, bo prawdą jest, że w tym przypadku cena paliwa i czas spędzony na drodze (jedziemy coraz wolniej :płakać: i łapiemy coraz więcej biletów) poczyniły znaczne postępy i mogły być zaniżone w 2001 roku.

Zobacz także czas trwania tego wywiadu

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ogłosić przetarg, określając rodzaj użytego materiału.
Ostatnio edytowane przez słoń 17 / 07 / 09, 12: 14, 1 edytowany raz.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
futuranat
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 14/11/08, 16:09




przez futuranat » 17/07/09, 09:17

Dodaję małą warstwę. Jeśli dobrze przeczytam, twoja umowa pochodzi z 2001 roku, to może to wyjaśniać. Obecnie w branży istnieje świadomość, jak ważne jest przestrzeganie umów z klientami, co oznacza, że ​​myślę, że tego rodzaju rzeczy już nie mogłyby się zdarzyć.
Jeszcze raz skorzystam z przykładu France Géothermie, ale jedną z rzeczy, które mnie przekonały, było ustanowienie karty zaufania z prawdziwymi zobowiązaniami, a nie blabla marketingu, w następstwie problemów z dealerami mieli na początku swojej działalności.
Moim zdaniem, aby podpisać obecnie umowę geotermalną, należy poprosić o tego rodzaju dokumenty, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 17/07/09, 09:26

futuranat napisał:Jeszcze raz skorzystam z przykładu France Géothermie, ale jedną z rzeczy, które mnie przekonały, było ustanowienie karty zaufania z prawdziwymi zobowiązaniami, a nie blabla marketingu, w następstwie problemów z dealerami mieli na początku swojej działalności.


Pytanie: Karta została wprowadzona po ilu procesach przeciwko FG? Niektóre są nadal w toku ...

Zabawnie jest oskarżać dealerów, ponieważ ci, którzy zbankrutowali i stracili pióra, oskarżają zarząd FG o ogromne opłaty za wejście (70 000 €, myślę, że ... trzeba zrobić, żeby wygrać to ... wszystkie opłaty zostały odjęte), a marże komercyjne zbyt niskie (zmuszone do zakupu sprzętu w ich sieci) ... W jednym z ostatnich numerów Que Choisir był plik powyżej. To nie jest różowe ...

Jeśli chodzi o początkową kwestię ceny umów serwisowych, pomijając fakt, że niekoniecznie jest to konieczne, powiedziałbym, że jest to zgodne z obecną „logiką rzeczy”: „każdy” stara się czerpać korzyści z każdego… zwłaszcza we Francji… wierzę… : Evil:

Zauważysz, że najbardziej rażący wzrost nastąpił od czasu przybycia Sarko do Elysee (przed 2007 r. Wzrost był „prawidłowy”)… zbieg okoliczności? Może nie...
0 x
dbercy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 18/07/09, 19:38




przez dbercy » 18/07/09, 19:48

futuranat napisał:Jeszcze raz skorzystam z przykładu France Géothermie, ale jedną z rzeczy, które mnie przekonały, było ustanowienie karty zaufania z prawdziwymi zobowiązaniami, a nie blabla marketingu, w następstwie problemów z dealerami mieli na początku swojej działalności.
Moim zdaniem, aby podpisać obecnie umowę geotermalną, należy poprosić o tego rodzaju dokumenty, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Ouhla ..... francja géothermie to bardzo zły przykład, setki klientów pozostawionych na podłodze, samobójcy dealerów, zgłoszenia upadłości dealerów, to doskonały przykład :x jest to tylko marketing, wręcz przeciwnie, większość budżetu przeznaczana jest na reklamę i wciąż wiele problemów w terenie, aby absolutnie tego uniknąć !! : Evil:

Ponadto pozywają niezadowolonych klientów, dobrze o tym wiedzą !!!! :|
0 x
futuranat
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 64
Rejestracja: 14/11/08, 16:09




przez futuranat » 23/07/09, 17:07

Hi Christopher,

Cóż, subskrybuję też Que Choisir (istotne, ile niezależnych gazet jest we Francji?) I nie znalazłem tego artykułu tak ciężko, spodziewałem się gorszego biorąc pod uwagę to, co miałem przeczytaj w niektórych forums. Co więcej, sprawiało to trochę wrażenie, że dziennikarz szukał dużego tematu, a historia jest dość sprofilowana.
Potem wydaje się, że znasz tę historię lepiej niż ja. Teraz nikt nie zmusza kogoś do zostania sprzedawcą. Zwłaszcza, że ​​niektórzy mają się bardzo dobrze.
Nie rzucam kamieniem w tych, którzy mają kłopoty, eh, potrzeba ogromnej odwagi, aby wyruszyć na tego rodzaju przygodę, ale myślę też, że czasami musimy przyznać, że nie mamy wystarczającej ilości solidnych nerek za wszystko
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 23/07/09, 17:13

Nie, nie znam bardziej „dossier”… Patrzę na wzrost FG i widzę (z zeznań innych, nigdy nie miałem do czynienia z FG), że nie wszystko jest różowe…

To wszystko ...
0 x
dbercy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 18/07/09, 19:38




przez dbercy » 23/07/09, 17:38

Jestem regularnie informowany o postępach problemów FG za pośrednictwem prezesa kolektywu ofiar FG, którego tutaj jest strona:
http://www.collectif-france-geothermie- ... infos.html
i bieżące problemy ...........
co miesiąc nowe zgłoszenie od dealera FG i setek klientów na marginesie: masakra! :x
Ostatnio edytowane przez dbercy 23 / 07 / 09, 17: 50, 2 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 238