Bioetanol: Czy silnik samochodowy może zaspokoić moje potrzeby?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
pifpaf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 18/10/08, 19:35

Bioetanol: Czy silnik samochodowy może zaspokoić moje potrzeby?




przez pifpaf » 19/06/09, 14:41

Mieszkam w Brazylii i mam zamiar zrobić bioetanol z trzciny cukrowej.

Chciałbym uniezależnić się energetycznie i zamontować silnik samochodowy, który będzie pełnił funkcję generatora. Oczywiście „działałoby” na alkoholu i wytwarzało energię elektryczną.

Silnik alkoholowy działa jak normalny silnik. Co więcej, za pomocą małego zestawu przekształcamy samochody benzynowe (z wtryskiem) w samochody typu flexfuel.

Z mojego rachunku za prąd wynika, że ​​obecnie zużywam średnio 13 kW dziennie. Prysznice są elektryczne i nie ma ogrzewania. Chciałbym móc zastosować nagrzewnice elektryczne lub ewentualnie (choć wydaje mi się to drogim rozwiązaniem w montażu) odzyskiwać ciepło z wody w chłodnicy silnika.

Tak więc do 13 kW dodajemy 18 kW ogrzewania elektrycznego (2 grzejniki po 750 W na 12 godzin) w zimie, które latem są zastępowane takim samym zużyciem przez klimatyzację.

Chciałbym więc wiedzieć, czy silnik samochodowy o pojemności, powiedzmy, 1000 cm31 może dostarczać XNUMX kW dziennie i jak to będzie działać?

Czy ktoś ma jakieś przykładowe konfiguracje? Celem jest wytwarzanie energii elektrycznej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/06/09, 15:27

Istnieje problem: spalanie alkoholu, nawet organicznego, jest spalaniem naturalnego produktu, który wytwarza CO2.
Pierwszą rzeczą byłoby podgrzanie ciepłej wody na słońcu, prawda? Wydaje się, że jest ich więcej niż tu, w domu.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
pifpaf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 18/10/08, 19:35




przez pifpaf » 19/06/09, 16:01

Jest tam słońce, ale zimą, gdy jest zimno, jest go za mało.

Pozostaje więc moje pytanie.
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 19/06/09, 17:45

Z mojego rachunku za prąd wynika, że ​​obecnie zużywam średnio 13 kW dziennie


Już mylisz moc i energię. Moc mierzy się w W, a energię w Wh. Tutaj chyba mówisz o energii, a więc 13kWh dziennie. Ale powinieneś znać maksymalną potrzebną moc grzewczą.
W takim razie całkowicie głupio (pod względem wydajności) jest spalanie alkoholu w celu uruchomienia silnika, który będzie napędzał alternator, który będzie wytwarzał prąd. Tym bardziej, że silnik samochodowy ma sprawność mechaniczną rzędu 30%, a przy stałej prędkości może trochę lepszą. Zasadniczo, jeśli wlejesz do silnika 100 kWh alkoholu, możesz odzyskać tylko 30 kWh energii mechanicznej, cała reszta to ciepło (70 kWh).
Już zatem powinniśmy raczej rozważyć odzysk energii elektrycznej do celów szlachetnych (telewizor, komputer,...) i próbę odzyskania ciepła na ciepło. Ale tam może być to skomplikowane, w przypadku silnika samochodowego lepiej jest zobaczyć bok Stirlinga.
W przeciwnym razie fotowoltaika działa dobrze, to proste, w Niemczech działa, więc w Brazylii nie ma problemów, wystarczy duży zbiornik buforowy.
A jeszcze lepiej, wydajnie latem i zimą, która nigdy się nie psuje i nie wymaga kosztów eksploatacji, sprawdza się izolacja.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/06/09, 18:16

+1
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
pifpaf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 18/10/08, 19:35




przez pifpaf » 19/06/09, 18:51

aerialcastor napisał:
Z mojego rachunku za prąd wynika, że ​​obecnie zużywam średnio 13 kW dziennie


Już mylisz moc i energię. Moc mierzy się w W, a energię w Wh. Tutaj chyba mówisz o energii, a więc 13kWh dziennie. Ale powinieneś znać maksymalną potrzebną moc grzewczą.
W takim razie całkowicie głupio (pod względem wydajności) jest spalanie alkoholu w celu uruchomienia silnika, który będzie napędzał alternator, który będzie wytwarzał prąd. Tym bardziej, że silnik samochodowy ma sprawność mechaniczną rzędu 30%, a przy stałej prędkości może trochę lepszą. Zasadniczo, jeśli wlejesz do silnika 100 kWh alkoholu, możesz odzyskać tylko 30 kWh energii mechanicznej, cała reszta to ciepło (70 kWh).
Już zatem powinniśmy raczej rozważyć odzysk energii elektrycznej do celów szlachetnych (telewizor, komputer,...) i próbę odzyskania ciepła na ciepło. Ale tam może być to skomplikowane, w przypadku silnika samochodowego lepiej jest zobaczyć bok Stirlinga.
W przeciwnym razie fotowoltaika działa dobrze, to proste, w Niemczech działa, więc w Brazylii nie ma problemów, wystarczy duży zbiornik buforowy.
A jeszcze lepiej, wydajnie latem i zimą, która nigdy się nie psuje i nie wymaga kosztów eksploatacji, sprawdza się izolacja.


Izolacja jest dobra, jeśli mieszkasz w Europie. Tutaj wełna mineralna jest importowana i dlatego jest zawyżona.

Proszę o obejrzenie słonecznego podgrzewacza wody w Niemczech. Nie chciałabym się z nimi kąpać na przykład w październiku.

Ok. Ponieważ produkuję własny etanol, nie przejmuję się zbytnio wydajnością. Z 1 hektara trzciny cukrowej można uzyskać 8000 litrów etanolu. Co odpowiada 5600 litrom normalnej benzyny, jeśli chodzi o zużycie samochodu.

Ale ta informacja o 70% wydzielaniu ciepła przez silnik skłania mnie do wniosku, że lepiej byłoby znaleźć kocioł, który będzie działał na alkohol. I kontynuuj korzystanie z sieci.

Chciałbym jednak zastosować ten układ silnik/alternator, ponieważ można go bezpośrednio zainstalować, a urządzenia elektryczne wystarczy podłączyć. Natomiast instalacja z kotłem zmusza mnie do budowy nowego domu, gdyż w okolicznych domach nie ma planowanej instalacji grzewczej. Ani grama miedzi w moich ścianach.

Maksymalna potrzebna moc grzewcza, powiedziałbym, 7 kW/h, gdy prysznic o mocy 4500 W + 2 grzejniki 750 W + wszystko inne działa w tym samym czasie.

Jak najlepiej wykorzystać etanol, jeśli nie za pomocą silnika???
0 x
Boulle
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 519
Rejestracja: 02/12/08, 20:44
x 12




przez Boulle » 19/06/09, 19:54

zmodyfikowany generator wydaje mi się lepszy.....

mniej majsterkowania do zrobienia

można zamontować specjalny wydech (z wodą) który odzyskuje kalorie bo wydaje mi się że 50% strat ciepła idzie tutaj....

dla ciepłej wody zamontowany jest bojler woda/woda

zyskasz na ogólnym zwrocie, ale hej… to nie jest najlepsze
*

ponadto konieczne będzie przeprowadzanie częstej konserwacji (opróżnianie itp.)
0 x
pifpaf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 18/10/08, 19:35




przez pifpaf » 28/06/09, 18:54

Boulle napisał:zmodyfikowany generator wydaje mi się lepszy.....

mniej majsterkowania do zrobienia

można zamontować specjalny wydech (z wodą) który odzyskuje kalorie bo wydaje mi się że 50% strat ciepła idzie tutaj....

dla ciepłej wody zamontowany jest bojler woda/woda

zyskasz na ogólnym zwrocie, ale hej… to nie jest najlepsze
*

ponadto konieczne będzie przeprowadzanie częstej konserwacji (opróżnianie itp.)


Twoja odpowiedź jest najmniej „ładną teorią” i najbardziej skuteczną. Dziękuję ci. Czy możesz mi wyjaśnić, co to jest specjalny wylot wody?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 28/06/09, 21:57

Są 2 rzeczy, które chciałbym wiedzieć

- mówisz, że zimą jest „zimno”: na jakiej wysokości i na jakiej szerokości geograficznej się znajdujesz?
- 13 KWh/24h: już nasze zużycie ciepłej wody użytkowej wynosi 9 do 10 KWh/24h: czy już oceniłeś swoje?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Boulle
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 519
Rejestracja: 02/12/08, 20:44
x 12




przez Boulle » 28/06/09, 22:35

dobry wieczór

w rzeczywistości, aby odzyskać kalorie utracone na wydechu, konieczne jest wykonanie wymiennika gaz/woda

najprościej jest wziąć rurkę o średnicy 200mm i długości 1000mm i zagiąć w serpentynie rurkę miedzianą, którą wkłada się w rurkę


w wężownicy do cyrkulacji gazów spalinowych i w rurze z wodą; spaliny schładzają się w kontakcie z wodą krążącą wokół wężownicy

gotowy i uszczelniony zespół zawiera 1 wlot zimnej wody i wylot ciepłej wody, a następnie wlot gorącego gazu i wylot zimnego gazu

zamontuj tłumik za wymiennikiem, żeby nie tracić kalorii
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 154