Usta: jaja organiczne .... np. oszustwo!

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
marieagnes
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 24/06/09, 15:13
Lokalizacja: 83 - Var

Usta: jaja organiczne .... np. oszustwo!




przez marieagnes » 26/06/09, 11:27

Witam wszystkich,

Nie wiem jak u Was... ale u mnie sprzedawcy tzw. "farmowych" czy tzw. jajek ekologicznych... denerwują mnie coraz bardziej, bo większość tych sprzedawców okłamuje nas podczas oznaczania jajka przez numer na powłoce:

Kod 0: jajko ekologiczne; Kod 1: jajo z wolnego wybiegu; Kod 2: jajko na ziemi; Kod 3: Jajko bateryjne

w moim sklepie pojawia się tak zwana wieśniaczka, która rzekomo sprzedaje mi organiczne jajka z farmy znajomego... i wzięłam od niej jajka, zanim nauczyłam się kodów, które ci dałam i o których niedawno się dowiedziałam.

jaja tej pani są ostemplowane kodem rozpoczynającym się od 3, innymi słowy, idzie do ED, żeby kupić jajka za 2 € za 30 i sprzedaje je na ulicy w ładnym wiklinowym koszu wyłożonym obrusem w kratkę za 1 € 80 za 6.

Wkurza mnie to, ale irytuje!!
Czy musimy okłamywać konsumenta?
dlaczego na rynkach prawie wszyscy sprzedawcy „ekstra świeżych jaj” mają kod zaczynający się od 3!!???

w 2010 roku zbudowałem swój kurnik, to pewne!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 26/06/09, 11:32

Ahhhh!! : Mrgreen:

Uważaj, aby nie generalizować zbyt szybko: to, że jest jedna osoba, która wykorzystuje, nie oznacza, że ​​wszyscy biografowie to oszuści!

Poza tym Twój przykład wyraźnie pokazuje, że identyfikowalność poprzez kodowanie to system, który się sprawdza!
0 x
Avatar de l'utilisateur
marieagnes
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 24/06/09, 15:13
Lokalizacja: 83 - Var




przez marieagnes » 26/06/09, 12:02

: Lol: Tak, to na pewno... ale naprawdę cieszę się, że znam te kody, żeby nie dać się już oszukać!!
na ciotacie WSZYSCY sprzedawcy na rynku (mogę to powiedzieć, bo zrobiłem to wszystko i sprawdziłem wszystkie kody jaj) sprzedają jajka w kodzie 3 pod nazwą „jajko hodowlane” lub „jajka organiczne”… KAŻDY! !!

na szczęście mam mały sklepik z żywnością ekologiczną niedaleko domu (a sąsiad ma kurnik, w którym są jajka bez kodów i kurczaki bez płotów...) : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 26/06/09, 12:07

WSZYSTKO? :zaszokować:

W tym przypadku jest tylko jedno rozwiązanie: http://www.dgccrf.bercy.gouv.fr/
0 x
Avatar de l'utilisateur
marieagnes
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 24/06/09, 15:13
Lokalizacja: 83 - Var




przez marieagnes » 26/06/09, 12:16

tak, wszystko!

potem... stamtąd potępiać... Chyba nigdy bym się nie odważyła...

wyświadcz mi małą przysługę... idź pewnego ranka rozejrzeć się po lokalnym targu i obejrzyj jajka, a potem wróć i powiedz mi, czy znalazłeś taki, który sprzedawał jaja za jaką cenę... d'zgoda?

a jeśli inni ekonolodzy zechcą zagrać w tę grę, myślę, że wszyscy bylibyśmy zaskoczeni wynikiem tej ankiety
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 26/06/09, 12:18

marieagnes napisała:tak, wszystko!

potem... stamtąd potępiać... Chyba nigdy bym się nie odważyła...


A dlaczego nie miałbyś odwagi?
A jednak to właśnie robisz w tej sprawie forum!!

marieagnes napisała:wyświadcz mi małą przysługę... idź pewnego ranka rozejrzeć się po lokalnym targu i obejrzyj jajka, a potem wróć i powiedz mi, czy znalazłeś taki, który sprzedawał jaja za jaką cenę... d'zgoda?

a jeśli inni ekonolodzy zechcą zagrać w tę grę, myślę, że wszyscy bylibyśmy zaskoczeni wynikiem tej ankiety


Chiche?
Cóż, nie wiem, czy na rynku, do którego się wybieramy, są sprzedawane jajka jako organiczne… Sprawdzę następnym razem, obiecuję.
0 x
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 26/06/09, 12:40

radykalne rozwiązanie: jedz więcej jajek... 8)
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...

futurystyczne powiedzenie
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 26/06/09, 12:42

Cóż, trudne, bo jajka pewnie dają najbardziej przyjazne dla środowiska białka dostępne na rynku (z soją...produkowaną lokalnie)...
0 x
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 26/06/09, 12:48

Christophe napisał:Cóż, trudne, bo jajka pewnie dają najbardziej przyjazne dla środowiska białka dostępne na rynku (z soją...produkowaną lokalnie)...


chcesz być eko, jedz zielone białka to...bez wpływu...na ziemię...
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...



futurystyczne powiedzenie
Avatar de l'utilisateur
marieagnes
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 24/06/09, 15:13
Lokalizacja: 83 - Var




przez marieagnes » 26/06/09, 13:08

jeśli ośmielę się to potępić forum chodzi po prostu o to, żeby inni konsumenci nie dali się oszukać.... ale żeby postawić kogoś w złej sytuacji, bo ryzykuję pozbawieniem go pracy, środków do życia... Myślę, że to nie to samo...

Czekam na Twój powrót na lokalny rynek, Christophe!

odpowiedzieć karburologowi... wyobraźcie sobie, że przez 30 lat byłem wegetarianinem (ze gustu, bo nie lubię mięsa), potem weganinem przez dobre 10 lat... i musiałem umrzeć na zwykłą grypę! Miałem tak duże niedobory żelaza i białka, że ​​musiałem trafić do szpitala i założyć kroplówkę.

potem byłam w ciąży i tam doświadczyłam straszliwej presji ze strony lekarzy, aby nie „narzucali” dziecku, które noszę, mojej diety, moich pomysłów i upodobań. od dwóch lat jem mięso (mało i rozgotowane, bo inaczej nie mogę go przełknąć).

Może Tobie udało się nie jeść mięsa, ryb i jajek bez tworzenia niedoborów, ale mi nie. Jednak myślałem, że jest twardy jak żelazo, kiedy żuł moje tofu i inne soyaseries… ale to nie zadziałało. także tak, mówię to, jem produkty pochodzenia zwierzęcego, ponieważ Bóg stworzył mnie mięsożercą.

co do „niewystępowania” zielonych białek… pozwólcie, że wątpię… czy to nie z powodu „kapitalistycznego” rolnictwa (przez co mam na myśli szukanie profilu) zanieczyszczaliśmy rzeki i zanieczyszczaliśmy glebę?

w następnym życiu mam nadzieję być pandą, żyrafą lub ślimakiem....!! : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110