Porażenie prądem „bezpośrednio” pociągiem trakcyjnym

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 14/06/09, 20:58

Remundo powiedział:

USA opracowuje również ostrą broń laserową, oficjalnie do odległych celów metalowych (Northrop Gruman ma prototyp 100 kW), mającą na celu zneutralizowanie wrogich samolotów lub pocisków, a nawet satelitów. I znowu, to jest to, co jest oficjalne ... nieoficjalnie, muszą być o wiele bardziej do przodu.


Trochę to podejrzewaliśmy... dopóki pozostajemy wśród żołnierzy, takie jest prawo wojny. Bardziej martwi mnie użycie przeciwko cywilom.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 14/06/09, 21:55

Widziałem to wszystko w odnośniku na stronie JPP
Nawiasem mówiąc, jego strona jest niedostępna od 12.. Zauważ, że on jest zbyt fizyczny (jego plecy)
W Iraku był to pojazd opancerzony, który natychmiast skurczył ludzkie ciało...
Musimy przetestować w naturalnej wielkości, aby przygotować się na przyszłe powstanie obywatelskie, kiedy ludzie zdadzą sobie sprawę, że są zrujnowani, oszukani na zawsze.
Szczerze mówiąc, wasza wycinarka laserowa, aby opuścić satelitę, nie sądzicie, że mogliby poeksperymentować z tym na samolocie, i to dlaczego nie na środku Atlantyku?
Samolot pękał w trakcie lotu i spadał. Brak chemicznej eksplozji. Nagłe obniżenie ciśnienia i ekspansywne rozpraszanie spowodowane prędkością lotu.
Dziwny ! Przypomina mi się niedawny wypadek...
8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 14/06/09, 22:23

Witaj Gegyx,

Jeśli chodzi o katastrofę Air France, myślę, że przesadzasz.

Lubisz Jean-Pierre'a Petita? :P To powiedziawszy, JPP ma talent do wkładania palca tam, gdzie boli, nawet jeśli czasami trochę się pali.

W przypadku jego witryny rzeczywiście właśnie próbowałem, jest błąd :?

Jeśli chodzi o ludność cywilną, przez długi czas były one jedynie „szkodą uboczną” dla Sztabu Generalnego USA. Nadal bombardują afgańskie wioski... wypędzić niegodziwych talibów, takich jak my, małe k... Francuzki zaangażowane u ich boku gdzie indziej.

Z pewnością poprosimy o naszą kroplę ropy przy budowie rurociągu kaspijskiego przez Turkmenistan i Afganistan :?
[aby obejść i odizolować Iran]

Cóż, powiedz mi, to dobrze, właśnie zbudowaliśmy baza wojskowa w Abu Zabi kontrolować obszar Cieśniny Ormuz i Wschodu (Zatoki Omańskiej), który dotyka… Południowego Afganistanu… za pośrednictwem pakistańskiego sojusznika : Idea:
Obraz
Le Monde Diplomatique, czerwiec 2007.
przez http://www.cafe-geo.net/IMG/jpg/artoff14891.jpg

Wygląda na to, że Nicolas i Barack dobrze się dogadują. Fajny 8)
0 x
Obraz
rabelaisowską
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 14/08/06, 00:17
Lokalizacja: ulica 4me Zouave, 93110 Rosny




przez rabelaisowską » 20/06/09, 12:35

Były oceaniczny napisał:Nigdy nie jeździć wagonami poniżej sieci trakcyjnych, ponieważ na stacjach jest 1500 V, a na głównych liniach i TGV - 25000 XNUMX V.

Napięcie na stacjach jest takie samo jak między stacjami. Zasadniczo zależy to od epoki elektryfikacji. Cała linia RER RATP ma napięcie 1500 VDC, podobnie jak linie z Montparnasse, Austerlitz i Paryż-Lyon oraz RER C w Paryżu i na południe od Paryża. Przechodzi 25.000 25.000 na północ od Paryża, biegnąc liniami zaczynającymi się od Saint-Lazare, na północ i wschód. Ten prąd jest używany w nowszych elektryfikacjach, ponieważ jest bardziej ekonomiczny, do tego stopnia, że ​​w przypadku sieci z Montparnasse, Austerlitz i Gare de Lyon elektryfikacja latem odbywa się przy napięciu XNUMX XNUMX woltów, co obecnie stwarza niewiele problemów, ponieważ wiemy, jak sprawić, by lokomotywy i wagony działały z obydwoma prądami.
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 211