Chciałbym zmniejszyć zużycie, aby zmniejszyć zanieczyszczenie

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
nico0711
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 17/04/07, 22:14
Lokalizacja: Ain

Chciałbym zmniejszyć zużycie, aby zmniejszyć zanieczyszczenie




przez nico0711 » 15/06/09, 09:15

Witam, jestem zainteresowany zmniejszeniem rachunku za zużycie prądu i gazu (ponieważ niestety jestem na propanie, ponieważ gdf nie dociera do mojego domu, ponieważ jestem ponad 90m od pierwszej rury).
Przeczytałam wszystkie linki Forum (Na Forum nie sprzedawcy) i udało mi się przeczytać, że fotowoltaika nie jest aż tak opłacalna, a przede wszystkim nie jest też aż tak ekologiczna.
Chciałem więc wiedzieć, czy istnieją inne, mniej zanieczyszczające rozwiązania i proste pomysły.
Zastanawiam się na przykład, czy możliwe jest przetestowanie domu pod kątem utraty ciepła?
Mieszkam w Ain koło Genewy i myślałem o turbinie wiatrowej, ale nie wiem, czy w okolicy jest to możliwe? a także koszt rentowności?

Ponadto uważam, że energia odnawialna musi najpierw nadawać się do produkcji i recyklingu, w przeciwnym razie nie wiem, o co chodzi.

Pomyślałem też, że w regionach, gdzie często pada deszcz, dlaczego by nie zbudować na dnie każdej rynny młynów deszczowych, czyli podobnych do młynów wodnych, które napędzałyby generatory (do zbadania).
Ponieważ mówimy tylko o energii pochodzącej z ciepła i wiatru.
Produkujemy prąd z wody z jeziora...

Chyba mieszam mózgi.

Do zobaczenia wkrótce i dziękuję tym, którzy pomogą mi znaleźć rozwiązania dla mojego domu.

dziękuję
0 x
Zapomniałem zająć się ziemią. Teraz jest lepiej
**********************************
Peugeot Boxer 2.8hdi (sofim) 127cv i 300mkg z 55000kms, jest to II etap 2003, 9 i krótki model (290C), i staram się zmniejszyć zużycie, a także zmniejszyć cząsteczki szkodliwe dla środowiska i płuca przyszłych pokoleń
***********************************
W domu z podłogą 1 140m2, chciałbym zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, znajdując sztuczki, aby lepiej je odizolować, zmniejszyć rachunki za wodę i pomóc naturze być bardziej naturalną
***********************************
Mam dzieci 4 i chciałabym, żeby cieszyły się życiem, kiedy wykorzystałam, a zwłaszcza, że ​​mogą się uśmiechać o swojej przyszłości
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 15/06/09, 17:04

0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 15/06/09, 17:05

I ostatni link do uzupełnienia: https://www.econologie.com/forums/search.php : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 15/06/09, 17:09

I tak, dziękuję Christophe, to bardzo interesująca rzecz dla nowicjuszy, wyszukiwarka...

U góry każdej otwartej strony: wyszukaj i znajdź to, czego szukasz!

Miauwww :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 15/06/09, 17:42

Uh, nie, na econo, nie możesz znaleźć wszystkiego, co chcesz, eh :)

Chociaż....Obraz

: Mrgreen:
0 x
nico0711
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 17/04/07, 22:14
Lokalizacja: Ain




przez nico0711 » 15/06/09, 17:52

Lietseu napisał:Pozdrawiamy Państwa i zapraszamy do ekonologii, z czatu ekonologicznego...

Idź i zobacz to: https://www.econologie.com/forums/bruleur-ch ... t2357.html

to: https://www.econologie.com/forums/comparatif ... t7379.html

i to : https://www.econologie.com/forums/ameliorati ... t5172.html

i to: https://www.econologie.com/forums/voiture-di ... t5849.html


Miłej lektury i zapraszamy!


Miau!

Witam Was oboje, dziękuję za linki, pisałem już dwa, trzy razy na temat forum, ale kiedy wysłałem wiadomość, to głównie dlatego, że chciałem wyrazić siebie, żeby zrobić trochę miejsca w mózgu, przelać swoje życzenia na papier, co prawda mogłem to zrobić najpierw na wirtualnej kartce w Wordzie, ale wolałem napisać to tutaj, żeby ktoś mógł mi pomóc w uporządkowaniu spraw.

Jeśli chodzi o kocioł, to OK, mam kocioł kondensacyjny na gaz (propan), który nie pobiera zbyt dużo, ale szczególnie zależało mi na znalezieniu rozwiązania na marnowanie ciepła, więc poszukam w którymś z linków.

W przypadku diesla i SP95 przeprowadziłem już test i zgłosiłem swój udział, teraz muszę przeczytać około 40 stron doświadczeń i rozwiązań, dzięki kpt.

Przyjrzę się także trzem innym linkom, które mi poleciłeś.

Dziękuję za powitanie
0 x
Zapomniałem zająć się ziemią. Teraz jest lepiej

**********************************

Peugeot Boxer 2.8hdi (sofim) 127cv i 300mkg z 55000kms, jest to II etap 2003, 9 i krótki model (290C), i staram się zmniejszyć zużycie, a także zmniejszyć cząsteczki szkodliwe dla środowiska i płuca przyszłych pokoleń

***********************************

W domu z podłogą 1 140m2, chciałbym zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, znajdując sztuczki, aby lepiej je odizolować, zmniejszyć rachunki za wodę i pomóc naturze być bardziej naturalną

***********************************

Mam dzieci 4 i chciałabym, żeby cieszyły się życiem, kiedy wykorzystałam, a zwłaszcza, że ​​mogą się uśmiechać o swojej przyszłości
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 15/06/09, 23:09

Tak naprawdę, jeśli nie chcesz inwestować w audyt o wartości 600 euro, myślę, że konsultacja z kilkoma specjalistami budowlanymi w celu uzyskania odpowiedzi na serię prostych pytań może pomóc Ci pójść dalej:

- podwójna szyba
- konstrukcja ściany
- grubość izolacji stropu
- straty ciepła w rurach CWU i grzewczych
- obecność przestarzałych urządzeń

ewentualnie mogę zaproponować Ci ofertę: wymianę 10 dni urlopu w Twoim domu na pełny audyt : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 221