Wstępne nagrzewanie silnika

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 06/11/08, 05:29

Halo

kilka powodów, dla których spożycie wzrasta na zimno

po pierwsze wzrost temperatury silnika trwa dłużej, czasami 5km (zimny silnik pali więcej)
Temperatura oleju rośnie jeszcze dłużej
spada temperatura paliwa i wpuszczanego powietrza, co daje większą moc, ale gorszą wydajność.
Przy bardzo zimnej pogodzie
do napędzania skrzyni biegów potrzeba więcej energii, olej gęstnieje, a przekładnie działają jak pompy olejowe
opony tracą elastyczność i trudniej się skręcają, podobnie jak wszystkie łożyska kulkowe kół.

Przy -30 przy uruchomieniu nie da się puścić sprzęgła na biegu jałowym bez przyspieszania, silnik dławi się, a gdy zaczynasz jechać potrzeba 10km, aby koła zaczęły się kręcić (w gumie pozostaje odciśnięte ciśnienie powietrza w oponie). opony zmniejszają się na zimno.

André
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 06/11/08, 11:21

istnieje minikocioł, który zużywa olej napędowy i przygotowuje pojazd do uruchomienia, nagrzany w silniku i kabinie pasażerskiej (LDR), w zależności od ustawionego czasu: „webasto”, myślę, pamiętam, że widziałem taki na niskim poziomie koszt na stronach, używane....
0 x
Avatar de l'utilisateur
Groar
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 02/11/08, 17:53
Lokalizacja: Tuluza




przez Groar » 06/11/08, 22:32

Ze względów ekologicznych zostałem skierowany do tego dokumentu w języku angielskim:
ZMNIEJSZONA EMISJA URUCHAMIANIA ZIMNEGO DZIĘKI WYKORZYSTANIU OGRZEWACZY SILNIKA ELEKTRYCZNEGO

Jeśli dobrze zrozumiałem z mojego szybkiego czytania, po stronie CO2 w najgorszym przypadku jest to kompensowane (latem), ale po drugiej stronie substancji zanieczyszczających jest zawsze dodatnie :)

Dziękuję za odniesienie do webasto. Z góry konieczne jest, aby zainstalował go profesjonalista i z pewnością musi kosztować trochę drogo (ze względów bezpieczeństwa mój poziom majsterkowania nie pozwala mi samodzielnie złożyć czegoś takiego) :( ale aspekt niezależności (nie ma potrzeby ciągnięcia kabla elektrycznego z domu do samochodu: parkuję po drugiej stronie ulicy...) Bardzo mi się podoba, podobnie jak timer, pilot HF to za dużo dla mnie gadżet.

Denis.
0 x
ecodrive i ecomodder:
megane 1.9 dT 1997: 3.8 L / 100 zamiast 6.7
sceniczny 1.9 dCi 2001: 4.9 L / 100 zamiast 5.9
annapurna
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 09/06/09, 15:15




przez annapurna » 09/06/09, 15:21

Witam,

Poszukuję również sprzedawcy tego typu produktów we Francji.
Znalazłem u szwedzkiego producenta www.calix.se (w języku angielskim) i od norweskiego producenta www.defa.com, ale chciałbym wiedzieć, czy ktoś importuje je do Francji.

Jeśli je znajdziesz, daj mi znać, jeśli nie, postaram się je zamówić bezpośrednio tam.

Bonne Journée
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 09/06/09, 19:29

Znajdziesz Webasto, które podgrzewa silnik między innymi w 806 HDi. Poniżej 5/6°C (wiem dokładniej) zaraz po uruchomieniu Webasto uruchamia się i pracuje przez pewien czas nawet jeśli w międzyczasie wyłączyłeś silnik.
Powinieneś znaleźć trochę informacji na ten temat.
0 x
annapurna
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 09/06/09, 15:15




przez annapurna » 09/06/09, 20:48

Dziękuję bham za informację.
Znam webasto, jeszcze nie tak dawno temu mieliśmy Tourana... horror. Spaliny przedostały się do kabiny pasażerskiej, wokół auta pojawił się ogromny dym, gdy tylko zrobiło się trochę zimno (mieszkamy w ośrodku narciarskim).
Teraz mamy Caravelle i myślę, że zainwestujemy w elektryczny podgrzewacz silnika.
Od mojego ostatniego postu odwiedziłem sporo stron w Internecie i znalazłem modele (calix i defa), które można zainstalować w naszym silniku. Można go znaleźć w Szwajcarii lub poproszę kogoś w Szwecji, aby mi go wysłał/przywiózł.

„Nordycy” przeprowadzili mnóstwo testów i statystyk dotyczących przydatności tych podgrzewaczy. Wyraźnie widać, że zużywamy znacznie mniej benzyny/diesla, silniki też mniej cierpią i wytrzymują dłużej.

Będę Państwa informować dalej.
Wkrótce
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 189