Symulacja globalnego ocieplenia CO2 w szklarni!

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 05/05/09, 16:27

Christophe napisał: Nie jestem pewien, czy promieniowanie jest pochłaniane (jeśli za dużo CO2)... na wejściu i czy w ten sposób w dużym stopniu kompensuje efekt cieplarniany... więc + CO2 = zimniejszy słoik, ponieważ promieniowanie byłoby... przemyślany!
:


Ach, ci młodzi ludzie! Krótkie przypomnienie koncepcji efektu cieplarnianego:

1) energia dociera do Ziemi głównie w postaci energii świetlnej w „widmie widzialnym i bliskim” – reszta została pochłonięta przez atmosferę lub odbita… Na poziomie gruntu mamy jakby „przybycie” słońca + UV widmo...w zasadzie..

2) energia ta podgrzewa podłoża: glebę, rośliny, niższe warstwy atmosfery itp.

3) podłoża te emitują energię w postaci promieniowania bardzo podczerwonego (tego, co widać na kamerach termowizyjnych)

4) promieniowanie to jest wychwytywane przez warstwę ochronną (atmosfera, szkło szklarni), która je pochłania/oddaje do wnętrza...

Jako pierwsze przybliżone przybliżenie.

Bo wszystko jest na raz: odbicie, transmisja, absorpcja (w zależności od koloru materiałów), w obu kierunkach. Ale w różnych proporcjach, w zależności od długości fal i środowiska, w którym przebywają (szkło, plastik, gazy cieplarniane itp.). Bilans tych wymian w każdym kierunku „przechyla się” ostatecznie w jedną lub drugą stronę: przechyla się bardziej w stronę ziemi niż przestrzeni, a zatem: „efekt cieplarniany” na Ziemi.

Ale ta koncepcja efektu cieplarnianego jest jedynie obrazem (alegorią) w odniesieniu do szklarni, zjawiska fizyczne nie są całkowicie takie same...

Krótko mówiąc, pomiędzy przybyciem a odlotem nie jest już na tej samej długości fali, a zatem nie są już takie same zachowania. Ale faktycznie to działa, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Ziemia jest zwrócona ku „nieskończoności przestrzeni” (co jest, przypominam, otchłanią energetyczną) i porównamy atmosferę do filmu…

Co ciekawe, w skali Twojej szklarni nie ma mierzalnego efektu cieplarnianego innego niż ogrzewanie materiałów przez słońce! (i strzelaj, jeśli zdecydujesz się na tę metodę produkcji CO²). Rzeczywiście, moim zdaniem, energia będzie prawie „równie” pochłonięta w momencie przybycia i wyjazdu. To absorpcja promieniowania, niczym w kolektorze słonecznym, która przejmie...

Moim zdaniem
0 x
sspid14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 141
Rejestracja: 28/12/08, 22:11




przez sspid14 » 05/05/09, 23:26

Christophe napisał:O kurwa? Myślę, że jest to raczej interesujące, wręcz przeciwnie… jeśli są oczekiwane wyniki (+ CO2 = + T°), zamknie zawór dla wszystkich denierów CO2 = ocieplenie… Szczerze mówiąc, doświadczenie n nie jest zbyt skomplikowane!


Nie wiem, czy dobrze się zrozumieliśmy, to ty mi wmówiłeś, że to bzdury. I zgodziłem się z tobą.

Christophe napisał:Cóż, mam dość czytania bzdur (tak mi się wydaje) w ten sposób, jak CO2 nie byłby przyczyną globalnego ocieplenia: https://www.econologie.com/forums/post125238.html#125238
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Macro i goście 154