Zmodyfikuj palnik kotła - olej roślinny

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79287
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024




przez Christophe » 14/08/06, 12:58

0 x
henry
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 30/09/08, 08:56
Lokalizacja: Tuluza

Moje zmodyfikowane doświadczenie z palnikiem




przez henry » 02/10/08, 10:37

Halo
Po przeczytaniu forum, pokazuję zdjęcia mojego zmodyfikowanego palnika.
Na zdjęciu palnik współpracuje ze zużytym olejem orzechowym 70% + paliwem 30%.
Zapłon płomienia odbywa się w trybie automatycznym.

Przeróbka standardowego palnika na palnik na olej roślinny jest trudniejsza niż mogłoby się wydawać. Mam jednak dobre doświadczenie w obsłudze silników stacjonarnych na oleju roślinnym (w kontekście pomocy humanitarnej).

Będę kontynuować modyfikację mojej instalacji, aby działała w sposób automatyczny i całkowicie bezpieczny.
Należy zwrócić uwagę na ryzyko pożaru i powstania CO, który jest śmiercionośnym gazem bezwonnym (patrz forum „palnik z niebieskim płomieniem”.
Obraz
0 x
ARTY80260
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 26/04/09, 08:28




przez ARTY80260 » 26/04/09, 08:35

Halo
jakie zmiany należy wprowadzić
czy powinniśmy używać palnika w otwartym kominku
gdzie możemy znaleźć plany
Cordialement
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 26/04/09, 11:22

Witaj Arty,
Spalanie oleju nie jest łatwe.
Zwłaszcza olej restauracyjny, który nie jest czysty jak olej napędowy.
Nie mówię Ci tego, żeby Cię zniechęcić, ale żeby zaoszczędzić czas.
Jeśli nie masz pasji i talentu, zapomnij o tym.
Trzeba umieć majsterkować, mieć też trochę sprzętu, wiedzę z elektromechaniki, trochę wiedzy o „ognisku”, miejsce do przechowywania i filtracji oleju.
Najprostszym rozwiązaniem, z tego co widzę, a dotyczącym konwencjonalnych kotłów na olej napędowy (olejowy), jest zmieszanie 50% oleju napędowego z olejem roślinnym.
Oznacza to bardzo dobrą filtrację oleju, w przeciwnym razie dysza bardzo szybko się zatka.
Mieszanka ta pozwala na zużycie mniejszej ilości oleju napędowego, bez żadnych znaczących modyfikacji palnika, z wyjątkiem być może regulacji powietrza i ciśnienia pompy...
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przypominam, że możesz skontaktować się ze mną przez Skype, aby uzyskać więcej informacji... Nienawidzę spędzać godzin na pisaniu.
PS jeśli jesteś młody to weź kredyt na docieplenie domu, bo skoro potrzebujesz tyle ogrzewania... to znaczy, że Twój dom jest słabo ocieplony :?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 169