Prawo Chatel i handel elektroniczny: numery o podwyższonej opłacie zabronione!

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79357
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Prawo Chatel i handel elektroniczny: numery o podwyższonej opłacie zabronione!




przez Christophe » 20/04/09, 11:17

Dobrze wiedzieć:

Dane kontaktowe telefoniczne i śledzenie zamówień: prawo wymaga numeru telefonu o niższej stawce, aby móc faktycznie kontaktować się ze sprzedawcą internetowym.

Sprzedawca internetowy będzie teraz musiał podać „dane telefoniczne umożliwiające faktyczny kontakt z nim” (artykuł L 121-18 C. Conso). Jest zatem zobowiązany do założenia linii telefonicznej, która umożliwi kupującemu internetowemu szybki kontakt z nim. Ten numer telefonu, który umożliwia konsumentowi internetowemu śledzenie realizacji jego zamówienia, skorzystanie z prawa do odstąpienia od umowy lub nawet skorzystanie z gwarancji, nie może być obciążony dodatkowymi opłatami. Środek ten ma na celu zwalczanie „niekończących się” numerów pomocy telefonicznej, w przypadku których kupujący online albo musi czekać w nieskończoność, zanim uzyska doradcę telefonicznego, albo w ogóle nie kontaktuje się z nikim.

Ustawa Chatel wejdzie w życie 1 czerwca 2008 roku.


Więcej informacji: http://fr.wikipedia.org/wiki/Loi_Chatel

Dlatego wszyscy sprzedawcy internetowi z zawyżonym numerem (08 ** ....) są poza prawem... Zwróć im na to uwagę, zanim złożysz u nich zamówienie...

ps: dotyczy to Francji, jeśli Belg zna belgijski odpowiednik, to mnie interesuje...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 20/04/09, 21:40

Tak! zdajesz sobie sprawę: tworzysz witrynę handlową, w której wszyscy klienci są tak niezadowoleni, że zarabiasz więcej, utrzymując klientów czekających na telefon, niż im sprzedając. Nie potrzebujesz już zapasów! Tworzę !

O ile mi wiadomo, w Belgii nie miało to jeszcze miejsca, wręcz przeciwnie, na przykład w przypadku biletów na przedstawienia obowiązuje godzina 0900:XNUMX
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79357
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 20/04/09, 21:50

Oświeć ich forumFrancuskie euro: „ile” kosztuje 0900 w Belgii?

Osobiście NIE kupuję od handlarza z przekroczonym numerem... to zasada, którą zawsze przestrzegałem.

Chyba jestem zbyt wielkim perfekcjonistą jak na ten świat...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126