Biopaliwo i CO2: etanol, E-85 i benzyna, porównanie

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Pastekos
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 30/03/04, 10:57




przez Pastekos » 14/04/09, 15:57

Witam,

Wydaje mi się, że w tych obliczeniach emisji CO2 zaniedbano bardzo ważny punkt.

To jest wydajność silnika. Jednak to nie to samo, czy silnik działa na benzynie, czy na E85.

Przeprowadziłem wiele testów i pomiarów na moim 205 1l4, który działa na E85 od czerwca 2007.

W przypadku benzyny sprawność silnika wynosiła około 0,25 (co najwyżej). Dzięki E85 regulujemy zapłon i bogactwo tego paliwa, a wydajność wzrasta od 0,33 do 0,35.

Dla ciekawskich mógłbym podać wzory używane do obliczania mocy silnika, zgodnie z prędkością, Cx, masą samochodu i zużyciem.


Tak więc wykonałem obliczenia dla danej odległości, używam 15% więcej E85 niż SP98. Wykonując równania bilansowe.

Zauważam, że dla danej odległości E85 zużywa 23,1% mniej tlenu z powietrza niż SP98, E85 odrzuca 20,6% mniej CO2 niż SP98, a E85 odrzuca 0,41 % więcej H2O niż SP98.


Nie mogę tutaj umieścić wszystkich moich obliczeń online, jest ich wiele. Ale zapewniam cię, że zostały sprawdzone i potwierdzone, i pracuję nad tym od 2 lat.

Nico.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 191