Cheminée Philippe: strzeż się złej obsługi posprzedażnej

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
ZDERZAK-BEEBOP
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 06/04/09, 17:26

Cheminée Philippe: strzeż się złej obsługi posprzedażnej




przez ZDERZAK-BEEBOP » 06/04/09, 17:33

: Evil: Uważaj na serwis posprzedażowy Cheminées Philippe, który jest bardzo słabej jakości (uwaga, zakładają :zaszokować: – ale równie dobrze możesz zostać ostrzeżony przed zakupem). Poniżej znajdziesz 2 listy, jeden który wysłałem po wielu "galerach" :płakać: dyrektorowi zarządzającemu Cheminées Philippe, Francine PHILIPPE, a następnie odpowiedź serwisu posprzedażowego, która świadczy o uwadze, jaką Cheminées Philippe przykłada do swoich klientów. Imponujący ::

: Arrow: Mail z prośbą o informacje:
Państwo,

Piszę do Państwa dzisiaj, aby ostrzec o trudnościach, które napotykam i które każą mi zastanawiać się nad jakością waszej sieci dystrybucji, obsługą klienta, a w szczególności na temat sprzedaży i konserwacji waszych kominków w kominku gazowym .

Od kilku miesięcy bezskutecznie próbuję znaleźć autoryzowanego fachowca do przeprowadzenia obowiązkowej konserwacji mojego kominka gazowego Philippe. Mieszkając w regionie paryskim, najpierw zwróciłem się do dystrybutorów Cheminée Philippe, od których jestem zależny (Ezanville, Herblay...). Niestety, mówią mi, że nie mają fachowca do zaoferowania, ale każdy inżynier ogrzewania będzie w stanie odpowiedzieć na moją prośbę.

Po miesiącu bezowocnych poszukiwań i licznych telefonach do instalatorów na rynku, spróbowałem uzyskać pomoc z Waszej centrali. Tam wasza centrala systematycznie robiła ekran i niezmiennie prosiła mnie o powrót do waszych dystrybutorów, pomimo moich wyjaśnień, że „brak pomocy” z ich strony.

Po uzyskaniu innego wewnętrznego numeru telefonu przez odmowę (co pozwoliło mi uwolnić się od waszego standardu), mogłem uzyskać dostęp do waszej obsługi klienta. Ten kategorycznie odmówił mi pomocy bez wysłania faksu z wyszczególnieniem mojej prośby.

Zgodziwszy się, wysłałem swój faks do obsługi klienta w dniu 19.09.2008. Minął ponad miesiąc bez wiadomości, odbieram telefon (27.10.2008). Nadal nie ma odpowiedzi na moją pierwszą prośbę. Na ogłoszenie listu wysłanego do dyrekcji generalnej zgadzają się wysłać mnie do działu studiów, który w razie potrzeby może mi pomóc, ale we własnym zakresie. Zaskakujące jest to, że marka, a priori poważna, jak Cheminées Philippe, oferuje mi „majstrowanie” przy urządzeniu gazowym, które jednak podlega drastycznym przepisom! Oczywiście ze względów bezpieczeństwa odrzuciłem tę ofertę.

Po raz kolejny Corine BOURY z działu obsługi klienta odradza mi napisanie listu do zarządu (przykład wypowiedzi: „Czy lubisz popychać ludzi?”). Mówi mi, że zajmie się moją prośbą i oddzwoni. Do dnia dzisiejszego nie ma żadnych wiadomości od Waszej obsługi klienta... Tymczasem mój kominek gazowy Philippe, model "Radiant 695 Gas" nadal działa bez żadnej konserwacji.

Nie odpowiada to mojemu wyobrażeniu Cheminées Philippe. Wydaje się, że to dużo wysiłku jak na prostą prośbę o rozmowę kwalifikacyjną! W związku z tym pozwalam sobie zadać to samo pytanie: czy zechciałbyś mi podać dane kontaktowe instalatora ogrzewania, który zgodzi się zająć naprawą i obowiązkową konserwacją mojego kominka gazowego Philippe?

W nadziei, że moja prośba zostanie w końcu spełniona, proszę przyjąć, Pani, moje najbardziej wzburzone uczucia.


: Arrow: List z odpowiedzią od Cheminées Philippe (podnoszący na duchu!):

Béthune w dniu 22 grudnia 2008 r.,
Lord,
Nasz Zarząd niedawno przesłał nam Twój list z 18 listopada. Wspólnie po raz kolejny potwierdzamy, że jako producent nie jesteśmy odpowiedzialni za podanie danych kontaktowych do instalatora ogrzewania, aby mógł on przeprowadzić konserwację lub naprawę Twojego kominka gazowego. :zaszokować:
Dziękując za zrozumienie,
Pozwalamy sobie życzyć miłego wypoczynku i
Proszę przyjąć, Panie, nasze serdeczne pozdrowienia.
:zaszokować:

Gratulacje dla Cheminées Philippe, którzy oferują mi możliwość udanego świętowania końca roku z moim kominkiem gazowym, który mimo mnie nie jest konserwowany (przynajmniej zakładają, że wybuchnie! :zmarszczyć brwi: ).
http://oraoul.free.fr
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 06/04/09, 17:40

Ce forum nie ma na to miejsca.

Jaki masz problem? Że nie możesz znaleźć kompetentnych fachowców?

Odpowiedź ze strony CP nie jest taka zła, ale sprzedawcy instalatorów POWINNI być w stanie przeprowadzić konserwację: to jego trzeba „zaatakować”, a nie producenta… nawet jeśli powinien, dla swojego wizerunku, ocenić poziom kompetencji instalatorów...
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 06/04/09, 18:29

20 lat temu firma "Cheminées Philippe" zainstalowała u moich rodziców zamknięte palenisko...

drewniana belka nadproża została zużyta miesiąc później bo nie zrobili tego w regulaminie...

byliśmy poza domem. Na szczęście, bo inaczej, pisk!

Teraz (w moim przypadku) nie sądzę, aby „Cheminees Philippe” był odpowiedzialny za to, co robią franczyzobiorcy instalatorów…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Chartrousin
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 66
Rejestracja: 28/11/08, 23:37
Lokalizacja: natomiast górna górny




przez Chartrousin » 06/04/09, 21:43

Superform napisał:Nie sądzę, aby „Cheminées Philippe” był odpowiedzialny za to, co robią franczyzobiorcy instalatorów…

+1

Naprawdę nie widzę tutaj problemu, Cheminées Philippe jest odpowiedzialny tylko za swój sprzęt, a nie za instalację (zgodność ze standardami instalacji) lub konserwację (całkowita odpowiedzialność klienta)!

Kto zaatakuje Renault (lub inne) bo nie dbają o swój samochód??
0 x
"Nie ma sensu zdobywanie Księżyca, jeśli zdarzy mu się stracić Ziemię."
[Mauriac]
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 06/04/09, 22:12

Cóż, producent nadal jest „trochę odpowiedzialny” za umiejętności swoich instalatorów…

Christophe napisał:(...) powinien dla swojego wizerunku oceniać stopień kompetencji swoich instalatorów...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Chartrousin
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 66
Rejestracja: 28/11/08, 23:37
Lokalizacja: natomiast górna górny




przez Chartrousin » 06/04/09, 23:10

Idealnie tak, ale wszystko zależy od powiązania (franczyzy, filii itp.) z instalatorem. Ostatecznie za instalację odpowiada zawsze instalator i jego ubezpieczyciel, z wyjątkiem awarii bezpośrednio związanych ze sprzętem. Tutaj mamy bardzo mało danych, ale wydaje się, że jest to problem z konserwacją/utrzymaniem. Producent/odsprzedawca/hurtownik sprzedaje sprzęt wraz z instrukcją obsługi, po której przejęcie odpowiedzialności leży po stronie klienta (umowa serwisowa itp.).
Producent często jest po prostu sprzedawcą sprzętu (jak w marketach budowlanych); co więcej, często udaje mu się dotrzymać umowy z instalatorami (rodzaj klauzuli „zrzekamy się wszelkiej odpowiedzialności w przypadku nieprawidłowej instalacji sprzętu lub braku konserwacji”).
Według mojej wiedzy producent nie ma obowiązku sprzedawania swojego sprzętu kompetentnym osobom. Oczywiście, jeśli zależy mu na swoim wizerunku, powinien trochę uważać...

Edit: uh chyba faktycznie powtarzam troche to samo co ty Christophe, chyba troche za szybko przeczytalem : Chichot: Pójdę do łóżka...
Ostatnio edytowane przez Chartrousin 06 / 04 / 09, 23: 14, 1 edytowany raz.
0 x
"Nie ma sensu zdobywanie Księżyca, jeśli zdarzy mu się stracić Ziemię."

[Mauriac]
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 06/04/09, 23:13

Tak, dlatego nie do końca rozumiem, że pkoi seb będzie narzekał na PC, a nie na sprzedawcę, który zamontował mu kominek...
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 07/04/09, 11:54

Ja ? Nie narzekałem, byłem za młody : Chichot:

moi rodzice wywołali skandal w sklepie z instalatorami, zgadza się!

wszystko popsuli i wszystko przerobili... ale to było brzydkie...
0 x
ZDERZAK-BEEBOP
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 06/04/09, 17:26

Cheminée Philippe: strzeż się złej obsługi posprzedażnej




przez ZDERZAK-BEEBOP » 07/04/09, 12:15

W odpowiedzi na wszystkie Twoje posty:
: Arrow: Tak, to tylko kwestia opieki/konserwacji;
: Arrow: Tak, podjąłem wszelkie kroki, aby konserwację wykonał instalator lub instalator ogrzewania...
: Arrow: Nie, do cytatu „Naprawdę nie widzę tutaj problemu, Cheminées Philippe jest odpowiedzialny tylko za swoje wyposażenie, a nie za instalację (zgodność ze standardami instalacji) lub konserwację (całkowita odpowiedzialność klienta)!”.
: Idea: Jest to zatem urządzenie gazowe podlegające przepisom, które wymagają konserwacji przez upoważniony personel.

:: Podsumowując, Cheminée Philippe brakuje profesjonalizmu, a tu sprawa jest poważna, bo: na pewno są to tylko producenci, ale jak możemy sprzedawać sprzęt wymagający obowiązkowy wywiad przez upoważniony personel wiedzący, że kupujący nie będzie w stanie serwisować swojego urządzenia z powodu braku umiejętności na rynku. Urządzenia te są zatem bombami zegarowymi i nie mówmy o tym z ekologicznego punktu widzenia, ponieważ nie są regulowane (np. ryzyko zatrucia tlenkiem węgla):!:

: Idea: Moim zdaniem firma Cheminées Philippe powinna po prostu podać dane kontaktowe autoryzowanego serwisu... znaleziono... Czy masz jakiś adres do zasugerowania :? nadal się nie zgadzam :?

http://oraoul.free.fr
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 07/04/09, 13:36

Skontaktowałeś się z UFC Co wybrać? Z pewnością nie jesteś jedyny w takiej sytuacji...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 257