Rzemieślnicy, kupcy, kocham Cię mnie też

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 20/03/09, 19:35

Christophe napisał:
Chiński sen potrwa więc w najlepszym razie tylko 2 lub 3 dekady… i nie 10% populacji naprawdę z niego skorzysta…


Jestem dużo bardziej sceptyczny. Nie konkretnie Chiny, ale kraje wschodzące: Chiny, Indie, ...

Spójrz na postępy poczynione przez Japonię, potem Koreę, a ostatnio Tajwan... Tanie towary, zalewające rynki, potem "poruszające się" w przedziałach, aż pewnego dnia stanie się światowym specjalistą, jak Toyota w Afryce, Sony na świecie czy Acer, itd...

Chiny będą budować Airbusy.

I nie zapominajmy o poziomie masowego treningu w tych krajach, zwłaszcza w Indiach, ale także w Chinach. Wysoko postawieni inżynierowie i badacze, których łapią Amerykanie. Gdzie w klasie 100 na naszych nędznych uniwersytetach tworzą 10 000!!!

Nie chcę ukrywać pewnych problemów jak zanieczyszczenie graniczące z samozagładą... Ale hej...

Nie, myślę, że wkrótce będziemy tylko jednym Liechtensteinem na skalę światową…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 20/03/09, 19:59

C moa napisał:
Chiński sen potrwa więc w najlepszym razie tylko 2 lub 3 dekady… i nie 10% populacji naprawdę z niego skorzysta…
Czy to się skończyło, nie wiem, z pewnością w tym roku znowu odnotują dobry wzrost.


Nie skończyłem, daleki od tego, mówiłem o „warunkowej przyszłości”, którą projektowałem sobie za 10 do 15 lat, więc (zakładając, że wzrost Chin naprawdę zaczął się 10 lat temu)…
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 20/03/09, 21:50

Odeszliśmy od punktu wyjścia, ale dla Chin sytuacja jest oczywista: rosną, będą miały problemy, bo wzrost nie może iść w nieskończoność, a my jesteśmy w stanie o tym mówić, my, którzy jesteśmy zaniepokojeni naszym systemem gospodarczym, który działał tylko wtedy, gdy był wzrost

więc za kilka dziesięcioleci siła robocza w Chinach będzie zbyt droga i przeniosą się do jakiegoś słabo rozwiniętego kraju, jakim stanie się Francja
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 303