Ekologiczne kosze wiklinowe z Tunezji

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
energetyczny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 17/03/09, 20:56

Ekologiczne kosze wiklinowe z Tunezji




przez energetyczny » 17/03/09, 21:21

Witam wszystkich

Często widzę w supermarketach ludzi robiących zakupy w wiklinowych koszach produkcji Tunezji (bo na koszyku jest ogólnie napisane Djerba),
jest bardzo ładna, ekologiczna, tradycyjna i jednocześnie praktyczna,

i jak łatwiej jest zadawać pytania dotyczące a forum niż iść i zapytać ich bezpośrednio do ludzi, chciałem wiedzieć, czy ktoś wie, gdzie mógłbym kupić tego typu koszyk, szukałem trochę, ale na próżno

Tylko mi nie mów, że trzeba po to jechać do Tunezji, bo jest to mało opłacalne ekonomicznie.

Dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6988
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2913




przez gegyx » 17/03/09, 22:00

Nie znam Tunezji.
Ale w Maghrebie kosze na zakupy (kosze) nie były robione z wikliny.
Robiono je z uprawnej alfa lub z dzikiej palmy karłowatej (lub doum).

Czy one nie wyglądają bardziej tak?
http://www.baboucheshop.com/paniers-en- ... at_14.html

Choć i tu, w koszykowym asortymencie, zdarzają się takie robione z pośpiechu:
http://www.tazapanier.com/sac-en-doum.php
0 x
energetyczny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 17/03/09, 20:56




przez energetyczny » 17/03/09, 22:37

bardzo miło z twojej strony, gegyx, a co więcej, to jest dokładnie to, czego szukam..

ale czy próbowałeś kupić na tej stronie? :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6988
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2913




przez gegyx » 17/03/09, 23:02

Miałem na myśli tylko te kosze, które znałem.
Linki do tych witryn pochodzą z bezpośredniego wyszukiwania w Googolu i służą do wyświetlania zdjęć. Ale te witryny są bardziej marokańskie i eksportowane (są bardziej komercyjne? : Chichot: ).

Jeśli chodzi o ceny, to zależy od Ciebie. W zasadzie na początku nie jest to nic warte.
Aby było bardziej sprawiedliwie, spróbuj używać słów „koszyk”, „doum” bardziej bezpośrednio…
0 x
energetyczny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 17/03/09, 20:56




przez energetyczny » 18/03/09, 10:35

w istocie jest to marokański eksport,
Dobry....
Myślę, że praktyczniej byłoby poprosić przyjaciela z Maroka, żeby przywiózł mi trochę z Maroka, znam sporo osób, które regularnie wracają do domu...

jednocześnie, jeśli ktoś forum chce trochę, może mnie o trochę poprosić 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7




przez highfly-nałogowiec » 18/03/09, 13:21

Cześć!

W przeciwnym razie we Francji nadal istnieją tkacze koszyków i ogrody łozowe.
Kosze można znaleźć na większości rynków krajowych.

Jeszcze lepiej: naucz się tkać własny koszyk. To nie jest fizyka rakietowa i daje tyle satysfakcji!
0 x
„Bóg śmieje się z tych, którzy potępiają skutki, których pielęgnują przyczyny” BOSSUET
"Na zobaczyć co jest Croit„Dennis MEADOWS
energetyczny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 17/03/09, 20:56




przez energetyczny » 18/03/09, 14:02

niezły pomysł!!

Chciałabym, żeby ktoś mnie nauczył jak wyplatać koszyk wiklinowy,
byłby super brązowy, a mogłabym z nim zrobić mnóstwo rzeczy: wnękę dla małego kotka, koszyk na bieliznę, torbę na bagażnik roweru, krótko mówiąc, każdy może puścić wodze fantazji, jak chce,

i w ten sposób będziemy prawdziwymi graczami w ochronie planety...

ale gdzie znaleźć „my”, którzy mogliby nas tego nauczyć...
Czy może powinniśmy podróżować z osobą towarzyszącą?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 18/03/09, 20:54

energetyczny napisał:
i w ten sposób będziemy prawdziwymi graczami w ochronie planety...

Myślę, że lepiej byłoby napisać „prawdziwych aktorów w ich własnym życiu”, bo w przypadku planety trzeba zrozumieć, że nie ma się ona absolutnie czego bać.
Ta gotowa formuła wydaje mi się intelektualnie niebezpieczna, gdyż przenosi zagrożenia na byt, który ze względu na swój ogrom jest dość abstrakcyjny. Dlatego „gesty na rzecz planety” (kolejna gotowa formuła) jawią się raczej jako sposób na oczyszczenie sumienia, gdy w grę wchodzi przetrwanie gatunku ludzkiego.

Jeśli chodzi o plecionkarstwo, w Internecie powinieneś znaleźć mnóstwo dokumentacji; jest też sporo prac na ten temat.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
energetyczny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 17/03/09, 20:56




przez energetyczny » 19/03/09, 14:33

Dziękuję za Twoją odpowiedź,

masz rację, mówiąc, że człowiek jest w niebezpieczeństwie z powodu problemów ekologicznych,
ale problemy te mają bezpośrednie, widoczne skutki dla planety w znacznie większym stopniu niż dla człowieka, przynajmniej do dzisiaj,


dlatego też, aby podejść do tych tematów bardziej realistycznie i tym samym przekonująco, lepiej skupić się bardziej na planecie niż na człowieku...

i wracając do mojego tematu wikliny,
Poszukałem trochę w Internecie, ale wszystkie kursy tkania koszyków, które znalazłem, są prowadzone w towarzystwie i szkoda, że ​​nie mogę znaleźć takiego w pobliżu, tutaj, w Ile de France..
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 19/03/09, 20:02

Nie chodzi tylko o kursy, jest mnóstwo książek i innych na ten temat, a mimo wszystko nie jest to takie trudne: można to porównać do tkania.

Zupełnie się z Tobą nie zgadzam co do Twojej strategii wobec wyzwania ekologicznego.

1- przywołanie niepokojącego stanu planety jest demobilizujące, ponieważ dla większości waszych współczesnych planeta jest przestrzenią abstrakcyjną, nieokreślonym gdzie indziej, o który dobrze byłoby się troszczyć, ale który po codziennych zajęciach ustępuje miejsca.

2- ekologia to wiedza o globalności, zarówno w przestrzeni, jak i w czasie. Celowo mówię „wiedza”, a nie nauka, ponieważ nauka stara się analizować rzeczywistość i w ten sposób zaciemniać jej znaczenie: ekologia nie jest przeciwna nauce, ale jest całkowicie odmienna.

Jeśli weźmiemy pod uwagę powagę zagrożeń zagrażających naszemu gatunkowi, oczywiście nie dzisiaj, ale w bardzo krótkiej perspektywie, konieczne jest podjęcie działań nie ze zwykłego obowiązku moralnego, ale z imperatywnej konieczności, że tylko ogromna ślepa wiara i przekonanie w naszej niewrażliwości uniemożliwia nam odczuwanie.

Chciałbym również ustosunkować się do Twojego zdania:
dlatego też, aby wypowiadać się na te tematy bardziej realistycznie, a tym samym przekonująco, lepiej skupić się bardziej na planecie niż na człowieku...

Nie chodzi o to, żeby przekonywać, ekologia nie jest najnowszym modnym produktem, który trzeba „sprzedawać”. Przekonanie oznacza zastąpienie jednego przekonania innym całkowicie sterylny.
Musimy wyjść poza dziecięcy etap wiary, aby osiągnąć oświecony osąd. Jedyne, co warte jest zadawania pytań, dostarczania informacji, stawiania zagadnień w taki sposób, aby podważyć dominujący dyskurs, ujawnić sprzeczności, przybliżenia i przeoczenia. Krótko mówiąc, pozwól (lub przynajmniej spróbuj) dać coś od siebie autonomia myślenia.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 114