PeerGuardian 2: Obserwuje mnie NIST

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

PeerGuardian 2: Obserwuje mnie NIST




przez lejustemilieu » 05/03/09, 08:55

: Chichot: bonjour,
Wczoraj dobry przyjaciel powiedział mi:
Hej! pobierz te rzeczy i powiedz mi, co myślisz..(opiekun rówieśniczy).
Ledwie powiedziane, już zrobione, a ja odkryłem coś, co uważałem za oprogramowanie szpiegujące; pochodzenie: narodowy instytut standardów i technologii (NIST) :zaszokować:
Patrzę w Internecie, to firma, która pracuje dla rządu USA i która wykonała mistrzowskie i wysoce kontrowersyjne badanie dotyczące zawalenia się dwóch bliźniaczych wież. :zaszokować:
Jestem zdezorientowany...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 05/03/09, 09:16

a twój firewall nie mówi ci, które programy komunikują się przez internet?

chyba że wymaga funkcji plików systemowych, takiej jak svshost ...

a co to jest oprogramowanie Peer Guardian?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 05/03/09, 09:54

To jest to: http://phoenixlabs.org/pg2/ Fotografuję nim od lat (i tak, „przyjaciel, który życzy ci dobrze” to ja : Chichot: : Chichot: )

Jest to oprogramowanie, które będzie filtrować i blokować określone adresy IP na podstawie regularnie aktualizowanych list...

To nie jest tak naprawdę zapora ogniowa (większość zapór ogniowych sprzedawanych na rynku jest całkowicie fałszywa, ale przede wszystkim bezużyteczna dla jednostki), ale bloker niechcianych adresów IP ...

Nie sądzę, abyś mógł ręcznie dodawać adresy IP lub konfigurować porty w przeciwieństwie do PRAWDZIWEJ zapory ...

Może również blokować „donos” stron internetowych, ale często prowadzi to do problemów z przeglądaniem (blokowanie donosu reklamowego = blokowanie strony)...

LeJuste, nie martw się, to tylko dla "statystyk"...

ps: mała sztuczka/błąd podczas aktualizacji list, dezaktywuj ochronę, ponieważ oprogramowanie „samoblokuje się”
: Chichot:
Ostatnio edytowane przez Christophe 05 / 03 / 09, 09: 58, 2 edytowany raz.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 05/03/09, 09:54

Capt_Maloche napisał:a twój firewall nie mówi ci, które programy komunikują się przez internet?

chyba że wymaga funkcji plików systemowych, takiej jak svshost ...

a co to jest oprogramowanie Peer Guardian?

Cześć kpt,
Zapora sieciowa oprogramowania do udostępniania plików

PeerGuardian to mały firewall przeznaczony specjalnie dla użytkowników oprogramowania peer to peer, ale także wszystkich tych, którzy czują się zaniepokojeni dochodzeniami firm i urzędów prowadzonymi w sieci. PeerGuardian blokuje połączenia ze skonfigurowanego zakresu adresów IP i rejestruje zablokowane połączenia w dzienniku. Korzysta z internetowej bazy danych, aby znać adresy IP do odrzucenia (ale można je również skonfigurować ręcznie).
Co do reszty, nie jestem zbyt dobry w internecie...
Chyba mam ścianę ognia, ale... :D Nigdy go nie „odwiedziłem”. : Chichot:
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 05/03/09, 09:58

Jest to oprogramowanie, które filtruje i blokuje określone adresy IP.

No tak, będę musiał mu wytłumaczyć, że ten program nie powinien blokować... mojego programu antywirusowego... :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 05/03/09, 09:58

Jakie jest Twoje AV?
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 05/03/09, 10:02

Christophe napisał:Jakie jest Twoje AV?

F-Secure
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 05/03/09, 10:14

Nie wiem.

Mam również NIST na mojej liście zablokowanych adresów IP, a także National Institute of Nuclear Physics (na przykład) :D

Nie martw się, w 99.9% przypadków są to połączenia do statystyk ruchu w sieci...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 05/03/09, 11:05

Zaletą Firefoksa jest to, że zezwala on na autoryzację plików cookie tylko podczas sesji, a nie na stałe, jak Internet Explorer

Domyślnie podczas przeglądania sieci proszę o walidację wszystkich ciasteczek, ActiveX i autoryzuję tylko te z "rzetelnych" stron: Orange, Econologie :D, witryny handlowe, resztę blokuję wszystko, to cholernie ogranicza pękanie. Czasami na jednej stronie znajduje się tuzin plików cookie! BLOKUJ PLIKI COOKIE

Potrzebuję tylko rezydentnego oprogramowania antyspyware

Teraz fotografuję z darmową AVIRA + free Zone Alarm
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 228