Kula do prania bez detergentu

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 01/03/09, 14:58

Neville napisał:Moja mama kupiła Ecoball jakieś 2 lata temu na targach w Paryżu na stoisku televitrine. Jest zadowolona z wyniku dla „czystej” bielizny (która była noszona), a dla bielizny z plamami dodaje puszkę detergentu. Ale na lato myślę, że jest dobry, bo często zmieniamy ubrania i po prostu się pocą


Przepraszam, nie mogę znaleźć artykułu. Ale jeden z dwóch magazynów konsumenckich (Que Choisir lub 60 milionów...) na marginesie testu pralek zamieścił artykuł o plastikowej cudownej kuli (z prawdziwym protokołem):

Z pamięci wynik:

- ubrania nieco czystsze niż te prane w tej samej temperaturze, bez niczego.. efekt przypisywany lekkiemu efektowi ubijania...

- ale nie ma to nic wspólnego z ubraniami wypranymi w detergencie....

Wniosek: nic cudownego, po prostu niezłe „oszustwo”, gdy wyobrazicie sobie koszt grama plastiku!

A z mojej strony jest to po raz kolejny świetny temat do refleksji nad naszą potrzebą wiary w coś magicznego (zwłaszcza jeśli wiąże się to z rozliczeniem rachunków ze „złymi międzynarodowymi koncernami” – nasz mózg jest wtedy gotowy uwierzyć w silnik napędzany wodą lub w perpetuum mobile, czy wręcz w „magicznej kuli”! A w tym wszystkim Bóg???).


PS: rzeczywiście, nie mylić z orzechami mydlanymi (które przez pewien czas uwalniają saponinę, naturalny detergent).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 02/03/09, 09:51

Jeśli chodzi o mnie, zrobiłem miesięczny test z orzechami mydlanymi.
Jestem zmęczony!!!!

Mam dodatkowe plamy na praniu!!!!! to zasługa samych orzechów! a ponieważ jestem coraz częściej nieobecny i nikt nie opróżnia mojej pralki pod moją nieobecność, to pozwolę sobie wyobrazić, co dzieje się z moimi orzechami, które pozostają w wilgotnym środowisku!!!! : Evil: : Evil: witam stan pościeli!

Krótko mówiąc, wracam do mojego „ekologicznego” detergentu do prania, jak mówisz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 153