Czysta energia jądrowa – możliwa szybko czy odległa wizja?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16178
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 02/01/08, 10:19

Witaj Cuicui,

Nie wiem, czy mafia jest tak bardzo zinfiltrowana w energetyce jądrowej do celów cywilnych, do tego stopnia, że ​​elektrownie jądrowe często są przedmiotem monopolu państwa, nawet jeśli czasami dzieje się to za pośrednictwem spółki, w której ma większość. Z drugiej strony jest prawdopodobne, że został tam przeniknął w celach wojennych, w celu skonstruowania brudnych bomb, a może nawet prawdziwych bomb atomowych.

I faktycznie mnożenie się minielektrowni mogłoby dać początek handlowi paliwami... Mafia może nie dysponuje obecnie zasobami technicznymi i ludzkimi, ale prawdopodobnie ma dość pieniędzy, aby zorganizować się w tym sektorze.

Wreszcie, co z trzęsieniem ziemi, pożarem, wandalizmem lub jakimkolwiek wyciekiem z tych wszystkich małych elektrowni? Takie instalacje muszą być ściśle monitorowane i wymagają wykwalifikowanego i stałego personelu... Nie wiem, który budynek będzie w stanie sfinansować... Nieuchronnie powstanie rozluźnienie, a wraz z nim promieniowanie jonizujące!!

Oczywiście rozwiązanie leży gdzie indziej… w energii odnawialnej, a dlaczego nie w „czystej energii jądrowej”. Przypuszczam, że mówisz o fuzji LiH poprzez przewężenie magnetyczne. 8)

@+
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 02/01/08, 10:29

Kiedy powiedział „mafia”, miał to na myśli w sensie przenośnym… sprawiedliwiej byłoby, jeśli wolisz, powiedzieć „metody mafijne” (aby narzucić rozwiązanie…)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 02/01/08, 11:08

Christophe napisał:Kiedy powiedział „mafia”, miał to na myśli w sensie przenośnym… sprawiedliwiej byłoby, jeśli wolisz, powiedzieć „metody mafijne” (aby narzucić rozwiązanie…)

Dokładny. Zamiast „mafia” powinienem napisać „lobby”. Dla mnie to to samo, są to próby utrzymania korzyści finansowych ponad wszelką moralność. To nawet nie jest spisek, to po prostu dyrektorzy generalni, którzy chcą zrobić wszystko, aby zadowolić swoich akcjonariuszy i zachować posady.
0 x
Tagor
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 06/04/07, 12:31




przez Tagor » 14/11/08, 17:38

Cuicui napisał:Zastanawiam się, jakiego rodzaju paliwa nuklearnego używają.


po Toshibie, Hyperionie
amerykańska firma przyjmuje zamówienia na mini elektrownię jądrową:

http://www.futura-sciences.com:80/fr/ne ... bre_17323/


Amerykańska firma sprzedaje zminiaturyzowany reaktor jądrowy wielkości zbiornika oleju, który może zasilić 20.000 XNUMX amerykańskich domów i wiele innych krajów na całym świecie.

W Stanach Zjednoczonych można już zamówić prywatną elektrownię jądrową. Oznaczony jako „czysty i bezpieczny” będzie wytwarzał energię elektryczną przy gwarantowanym zerowym efekcie cieplarnianym. Tak wyjaśnia na swojej stronie internetowej firma Hyperion Power Generation. Firma z siedzibą w Sante Fe (Nowy Meksyk, Stany Zjednoczone) faktycznie umieściła w swoim katalogu kompletny i kompaktowy system HPM (Hyperion Power Module), w przybliżeniu cylindryczny kształt, o średnicy „nieco ponad 1,50 metra” . Według bardzo szkicowych rysunków wysokość miała wynosić około trzech metrów.
Jego moc wyniosłaby 25 MW, co według Hyperiona odpowiada zużyciu około 20.000 11.000 domów w Stanach Zjednoczonych (faktycznie szacowanemu na 25 2013 kWh/rok). Moduł HPM mógłby zatem zasilić małe miasteczko. W każdym innym kraju na świecie taka moc przydawałaby się znacznie większej liczbie osób. Przy zapowiadanej cenie 2014 milionów dolarów (około dwudziestu milionów euro) koszt własny w przeliczeniu na gospodarstwo domowe wydaje się konkurencyjny. HPM można również rozważyć w przypadku obiektów przemysłowych, instalacji wojskowych lub instalacji zasilających w odizolowanych lokalizacjach. Co więcej, jak twierdzi firma, księgi zamówień są pełne i Hyperion byłby już pewien, że sprzeda około stu sztuk. Pierwsze egzemplarze zostaną wyprodukowane w 2013 r., a nabywcy, którzy przyjdą dzisiaj, zostaną dostarczone dopiero w 2023 r. W latach 4.000–XNUMX Hyperion planuje wyprodukować XNUMX reaktorów

0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16178
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 14/11/08, 19:02

Cześć Tagor,

Wydaje mi się, że już gdzieś o tym rozmawialiśmy na ten temat.

Oto ona: Lietseu był na miejscu 8)
https://www.econologie.com/forums/pile-nucle ... t6122.html

Osobiście jestem przeciwny tego typu urządzeniom.

Podsumowując, nie jest to ani „czyste”, ani „bezpieczne”
0 x
Obraz
Tagor
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 06/04/07, 12:31




przez Tagor » 19/02/09, 14:56

Remundo napisał:Osobiście jestem przeciwny tego typu urządzeniom.


czy będą promować swój projekt?

http://www.bulletins-electroniques.com/ ... /57836.htm


jądrowy
Już niedługo minireaktory jądrowe w Rumunii

http://www.bulletins-electroniques.com/ ... /57836.htm

Amerykańska firma Hyperion Power Generation przedstawiła koncepcję przenośnego minireaktora jądrowego na konferencji Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) w Wiedniu. Mierzący 1,5 metra średnicy, miałby zostać wprowadzony na rynek w ciągu pięciu lat i miał dostarczać ciepło lub energię elektryczną do odizolowanych regionów lub małych miast liczących 20.000 XNUMX mieszkańców. Hyperion ogłosił już około stu zamówień na swoje minireaktory, głównie z branży naftowej i elektroenergetycznej. Pierwsze zamówienie pochodzi od czeskiej firmy TES, która specjalizuje się w instalacjach hydraulicznych i energetycznych. TES zamówił sześć modułów i dał opcję na dwanaście innych w ramach pierwszego projektu instalacji w Rumunii. Moduł ten byłby całkowicie zamknięty i zakopany, nie wymagałby konserwacji i musiałby być wymieniany co pięć do dziesięciu lat.

Hyperion nie podaje żadnych informacji na temat technologii swojego reaktora, którego koncepcja wywodzi się z prac O. Petersona i innych naukowców z amerykańskiego laboratorium w Los Alamos. Pewne elementy pozwalają jednak przypuszczać, że jest to reaktor wywodzący się albo z silników znajdujących się na pokładach atomowych okrętów podwodnych, albo z małych eksperymentalnych reaktorów typu Triga, szeroko stosowanych w badaniach na uniwersytetach.

Hyperion planuje budowę trzech placów budowy tych minireaktorów z myślą o wyprodukowaniu 4000 sztuk w latach 2013-2023.

0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 19/02/09, 20:07

Bonjour à tous

Amerykańska firma Hyperion Power Generation przedstawiła koncepcję przenośnego minireaktora jądrowego na konferencji Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) w Wiedniu. Mierzący 1,5 metra średnicy, miałby zostać wprowadzony na rynek w ciągu pięciu lat i miał dostarczać ciepło lub energię elektryczną do odizolowanych regionów lub małych miast liczących 20.000 XNUMX mieszkańców. Hyperion ogłosił już około stu zamówień na swoje minireaktory, głównie z branży naftowej i elektroenergetycznej. ...


Amerykanie są przeciwko proliferacji....że nie potrafią się sprzedać. Ten nie ma żadnych problemów, jest rozliczany w dolarach, nawet Irańczycy mogą go kupić w paczkach po 16 sztuk.
Żyjemy w cudownym świecie... :zaszokować: :płakać: : Evil:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16178
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 21/02/09, 23:06

a co więcej, musi sporo „przeciekać” w porównaniu z prawdziwą elektrownią jądrową.
0 x
Obraz
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi

wykopuje miasto (ekologiczna hybryda)




przez recyclinage » 23/02/09, 16:52

Pits miasto jest dużą wioską pomiędzy Namur i Charleroi


mają dość dużą farmę wiatrową

i ich magazyn fotowoltaiczny

próbują stworzyć rajski ogród z bambusowym jeziorem
(jezioro w połowie turystyczne, w połowie ekologiczne)


mają całkiem niezły zespół radnych
który stara się być pozytywny i zmieniać rzeczy


Jestem w złych stosunkach z pewną wysoko postawioną osobą

ale nie odbieram im zasług serca

http://www.google.be/search?q=fosses+la ... =firefox-a



mają młodzieżową radę doradczą

http://ccj-5070.skyrock.com/
0 x
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi




przez recyclinage » 23/02/09, 23:12

Zapomniałem, że w biurze informacji turystycznej można odwiedzić wspaniały kościół

świetne miejsce do życia,...

porozmawiaj z nim o akcji w St. Kita
proszę

Tak naprawdę nie otrzymałem odpowiedzi od chrześcijańskiego wysłannika

historia wzbudzania wśród nich kontrowersji,...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 225