Ekonologiczne „laboratorium”: co to jest?

Różne doświadczenia członków forums dotyczące w szczególności małych urządzeń gospodarstwa domowego i zarządzania energią.
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 25/11/06, 13:13

Christophe napisał:Wymagany nowy sprzęt: licznik czasu dla długich testów włączania / wyłączania ...


Świetny pomysł zwłaszcza, że ​​masz zamiar zrobić podwójny test, lampy, ale i timer, pytanie kto pierwszy się podda?

Spróbuję zrobić ten sam test, z wyjątkiem Syriusza, biały jest w tej chwili w użyciu, a bursztynowy jest w demontażu : Oops:
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 25/11/06, 19:04

Moim zdaniem w Twoim materiale powinno znaleźć się:

stosunkowo precyzyjny amperomierz przemienny, który jest nieco rzadszy niż multimetr: problemem jest nagrzewanie się bocznika.

stosunkowo dokładny miernik luksów w słabym świetle (zakres od 10 do 200 luksów)

standardowe źródło światła
standardowe obciążenia
standardowe źródło napięcia
regulator napięcia AC

tak naprawdę problemem jest powtarzalność wyników: jeśli dzisiaj przetestujesz żarówkę, musisz mieć pewność, że za 2 lata ponownie przetestujesz inną żarówkę, a pomiary będą wiarygodne, ponieważ od tego czasu mogłeś zepsuć amperomierz, a różnice mogą zmiana rzędu od 5 do 10%, szczególnie przy pracy naprzemiennej.
Podsumowując, przed dokonaniem pomiarów należy sprawdzić swoje urządzenia.

można dość łatwo kupić w sklepach z częściami elektronicznymi (przepraszam, nie znam stopnia izolacji w Waszych głębokich Ardenach) multimetr wyposażony w gniazdo RS232, kosztuje około 80 euro

kolejną dużą trudnością jest pomiar strumienia świetlnego: w skrócie jak porównać żarówki, które nie mają takiego samego stężenia światła i tu przyznam, że utknąłem....
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 25/11/06, 20:23

Słoń napisał:
kolejną dużą trudnością jest pomiar strumienia świetlnego: w skrócie jak porównać żarówki, które nie mają takiego samego stężenia światła i tu przyznam, że utknąłem....


możemy mierzyć luksomierzem z odległości 1 metra pod różnymi kątami.
Może to wyglądać na przykład jak wykres promieniowania anteny.
A potem weź średnią.
I klasyfikuj według typu: reflektor, żarówka, cewka świetlówki kompaktowej...itd.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 25/11/06, 20:48

delnoram napisał: trwa demontaż bursztynu : Oops:


KOI? Czy niszczysz ekologiczne żarówki? pff!

W przeciwnym razie w przypadku testu WŁ./WYŁ. dobrze byłoby, gdybyśmy mogli uzgodnić protokół… a zwłaszcza czas trwania WŁ. i WYŁ.…

Osobiście uważam, że 3 minuty WŁĄCZENIA i 1 minuta WYŁĄCZENIA to dobry kompromis....Co o tym sądzisz?

Ten esej wymagałby założenia nowego tematu...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 25/11/06, 20:52

Słoń napisał:przykro mi, nie wiem, jaki jest stopień izolacji waszych głębokich Ardenów


Hmm, w przypadku sprzedaży internetowej niewiele to zmienia...

Słoń napisał:kolejną dużą trudnością jest pomiar strumienia świetlnego: w skrócie jak porównać żarówki, które nie mają takiego samego stężenia światła i tu przyznam, że utknąłem....


Właśnie dlatego potrzebujesz:
1) wykonaj pomiary w kilku punktach (patrz pomiary wykonane przeze mnie i Delnorama na świetlówkach kompaktowych i diodach LED)
2) wykonać montaż z lustrami skupiającymi strumienie świetlne w jednym punkcie...

Przyznam, że zdecydowanie wolę metodę 1) : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 25/11/06, 20:57

Christophe napisał:
delnoram napisał: trwa demontaż bursztynu : Oops:


KOI? Czy niszczysz ekologiczne żarówki? pff!

W przeciwnym razie w przypadku testu WŁ./WYŁ. dobrze byłoby, gdybyśmy mogli uzgodnić protokół… a zwłaszcza czas trwania WŁ. i WYŁ.…

Osobiście uważam, że 3 minuty WŁĄCZENIA i 1 minuta WYŁĄCZENIA to dobry kompromis....Co o tym sądzisz?

Ten esej wymagałby założenia nowego tematu...


Chyba wiesz lepiej ode mnie do czego zdolny jest programista, mój był zaplanowany na zimę, której jeszcze nie ma.
Włączenie na 3 minuty umożliwia nagrzanie żarówki, wyłączenie na 1 minutę pozwala na ochłodzenie żarnika
Nawet jeśli w przypadku tego testu podgrzewanie żarówki nie jest tak naprawdę konieczne, ponieważ żarniki są słabym punktem żarówek, na drugim miejscu znajdują się elementy elektroniczne zespołu (półprzewodniki).
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 25/11/06, 21:17

Hmm, jeśli chodzi o świetlówki, nie wiem, czy to świetlówka, czy elektronika jest najbardziej czuła!

W każdym razie potrzebny jest cykl reprezentatywny dla bieżącego wykorzystania: 3 i 1 minuta to dobry kompromis w tym przypadku...

Założyłem temat poświęcony temu esejowi:
https://www.econologie.com/forums/test-de-cy ... t2672.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 06/12/06, 17:54

Tworzenie suba forum przeznaczone do laboratorium i naszych różnych eksperymentów.

https://www.econologie.com/forums/le-laborat ... -vf63.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 06/12/06, 21:11

[tryb rozumie wszystko źle=wł.]
Świetny pomysł z laboratorium nekrologów, aby zobaczyć żywotność żarówek.
[tryb rozumie wszystko źle = wyłączone]

tak, wiem -1 : Mrgreen:
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Cena
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 23/02/09, 09:56

Laboratoria Algieria - Studia i układ




przez Cena » 23/02/09, 09:58

wizyta http://www.labdreco.org bo inaczej : Arrow: http://www.tripodemobilier.com laboratorium prawa gospodarczego i ochrony środowiska. materiały Badania i układ laboratorium.
: Arrowl:
0 x

Powrót do "econological Laboratorium: różne doświadczenia dla econologic"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 31