HVB i ustawodawstwo

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 20/11/05, 21:23

Jeśli chodzi o kandydaturę Bové, nadal mam poważne wątpliwości. Miesiąc czy dwa lata temu został zaproszony do Christine Ockrent i uspokoił nadzieje, mówiąc, że wciąż bardzo, bardzo daleko mu do kandydatury, która niekoniecznie go interesuje.

Więc nie marz za dużo. :(
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 20/11/05, 23:34

André, prowadzenie rachunków dla bezrobotnych, rozpoczęło się w latach 70-tych; sezonowo – mówią. We Francji jest sporo bezrobotnych, którzy szukają pracy zgodnie ze swoimi kwalifikacjami i nie mogą jej znaleźć; inni są zarejestrowani jako bezrobotni i wykonują prace dorywcze, „czarne”, aby związać koniec z końcem; jest też wiele zdegustowanych osób, które nie są nigdzie zarejestrowane i nie prowadzą żadnych statystyk.
Osobiście głosowałem zawsze od 74. roku życia, ale w drugiej turze ostatnich wyborów prezydenckich wstrzymałem się od głosu; Miałbym wyrzuty sumienia w związku z działaniami politycznymi podjętymi od...
„Zaciskanie pasa” ma na celu zniewolenie człowieka na skalę globalną. Nawet we Francji aplikujemy, przymykamy oczy na amerykańskie metody. Wszystkie te ograniczenia wolności i praw pracowniczych dokonują się powoli, niezauważalnie dla większości ludzi, ale z pewnością (choć w ostatnich latach nieco bardziej brutalnie); kiedy dokonuje się to przez pokolenia, staje się oczywiste, że cel ten nie jest pożądany przez kilku doczesnych ludzi, ponieważ rozwija się on w procesie powolnym, ale nieuniknionym. Do refleksji nad naturą jej projektantów pozostawiam…
Z podatkami, jak już Ci pisałem, we Francji jesteśmy również dobrze obsługiwani: VAT od wszystkich transakcji, podatki miejskie, departamentalne, regionalne, krajowe, stale zmieniające się dla klasy średniej, nieruchomości, które rosną (a nie tylko na niektórych przedmieściach…) przez 20 lat. Europa drenuje nas także na szczeblu państwowym i dokonuje redystrybucji w innych sektorach; nasz problem z Europą polega na tym, że jest ona tak skomplikowana dla polityków, że wszystkie teksty są wymyślane przez urzędników wyższego szczebla w ich cytadeli, którzy nigdy nie otrzymali mandatu od obywateli; a kiedy mówimy dość, myślą, że ich obrażamy lub że jesteśmy zacofani.
Ale poczekaj, André, nadchodzi nowy podatek: 10 centów za baryłkę ropy, a zatem pobrany od wszystkich konsumentów na świecie; na rzecz rządu Organizacji Narodów Zjednoczonych, który będzie wówczas miał wzmocniony budżet na prowadzenie działań nadzwyczajnych na świecie, zdrowie, ale i przywrócenie porządku (jego porządek świata, podyktowany przez kogo? Zawsze pomyśl…)
Gegyx (brzuchowy myśliciel stereotypowy)
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 292