Regionalne centrum doradztwa gospodarczego

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Regionalne centrum doradztwa gospodarczego




przez lejustemilieu » 07/02/09, 08:56

Regionalne centrum doradztwa gospodarczego
Witam,
Proponuję ci realistyczny i konkretny pomysł na zwiększenie świadomości i pomoc obywatelom twojego regionu w dziedzinie gospodarki.
Chodzi o to, aby trenować ekonologów w obszarach takich jak
Oszczędności elektryczne
Izolacja
Techniki grzewcze
Recykling odpadów
Etc, etc ...
Ci „wojownicy” polowania na gaspisów zostaną obdarzeni intelektualnym zapleczem, które uzyska stowarzyszenie, ekonologiczna „biblia”, materiał taki jak pistolet na podczerwień itp.
Praca tych wolontariuszy byłaby być dostępnym dla mieszkańców jego regionu, aby pomóc im zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska.Ten pomysł przyszedł mi do głowy, gdy „Świadkowie Jehowa Przyszedł pukać do moich drzwi.
Tam powiedziałem sobie: gdyby ekonolodzy byli tacy odważni, rzeczy mogą się zmienić ”
Nie mówię jednak o chodzeniu od drzwi do drzwi (ale), ale o zrobieniu małej reklamy w lokalnej gazecie i skierowaniu się do ludzi, którzy chcą bezpłatnych porad ekspertów.
Okej, to jest podstawowy pomysł; wynika z idei stowarzyszenia, która narodziła się niedawno. :D
Czas udowodnić swoje zaangażowanie w przyszłość niebieskiej planety.
Więc co myślisz?Obraz
Ostatnio edytowane przez lejustemilieu 07 / 02 / 09, 16: 24, 1 edytowany raz.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
TATAMI
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 30/05/08, 19:18
Lokalizacja: wydrążony

ekonolog "wojownicy"




przez TATAMI » 07/02/09, 12:27

Witam,
Dobry pomysł!
Czy myślisz o ochotniczych lub zawodowych „wojownikach ekologów”?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 07/02/09, 13:00

Po raz pierwszy słyszę, jak ktoś mówi, że Świadkowie Jehowy przydają się do czegoś większego niż ich wiara : Chichot:

Świetny pomysł dla ludzi, którzy mają święty ogień, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wszyscy dyskutowali z sąsiadami i rozpowszechniali „dobrą wiadomość ekologiczną” gdziekolwiek się znajdują!

Co wielu już robi!

Ale uważam, że bardzo odważne jest też to zaproponować!

Wszystko na krucjacie na naszej planecie, która jej potrzebuje…

Pierwszy, który trafi do bram fabryki, z koszulką ekonologiczną, która wkrótce będzie dostępna oraz maskotką w ramionach, wygrywa rok członkostwa w programie „ekonologia, biorę udział!”. facet!) (ale jest pomysł ...) : Mrgreen:
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 07/02/09, 14:56

Od drzwi do drzwi jak ... :płakać: :zmarszczyć brwi: ile energii wydano na pieczenie kilku osób jednocześnie.

Dlaczego by nie rozpocząć ekonologicznego wojownika (ów) na małej konferencji od czasu do czasu, na przykład w lokalnym ratuszu (rzecz bliskości) z dobrze ukierunkowanym wsparciem, przemyślanym, udokumentowanym, zaostrzonym przez Kubki ekonologiczne na Forum na przykład.

Wydaje mi się, że zwiększyłaby się efektywność, a zastosowanie dobrze uzasadnionego wsparcia byłoby bardziej skuteczne. :P
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 07/02/09, 15:22

w Belgii w każdej gminie są już doradcy ekologiczni.

W przypadku audytów cieplnych i energetycznych ważne (tylko wtedy, gdy są one obowiązkowe, na przykład przy sprzedaży budynku) audyty przeprowadzane przez audytorów zatwierdzonych przez region. Te kontrole nie są szczególnie tanie, ale w dużej mierze są refundowane przez regionalną premię i obniżkę podatków.

Zawód audytora jest zarezerwowany dla architektów, absolwentów budownictwa cywilnego, inżynierów architektury
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 07/02/09, 16:14

Jak od drzwi do drzwi .... ile energii jest wydawane na zarabianie niewielu osób naraz.


NIGDY nie mówiłem o chodzeniu od drzwi do drzwi, mówiłem o małym pubie. (Nie powinienem mówić o jehovach, które mijały mój dom) AMALGAME
Ok upuść to

w Belgii w każdej gminie są już doradcy ekologiczni.

Czy oni są wolni? to mnie zaskoczy ...
Wymagałoby to zmotywowanych ludzi ... a między nami 99% ludzi to dobrzy mówcy, ale kiedy musisz się zaangażować ... eee ... nie mam czasu, rozumiesz.
Upuść to ...
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 07/02/09, 17:36

Zaskoczy mnie, że jest drogie, kiedy zobaczysz, w jakich warunkach płacowych są rekrutowani : Chichot:
(
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 07/02/09, 18:41

Nie, to nie jest płatne, to usługa publiczna, dla podstaw jest „wystarczająca”, ale na tym się kończy! Nie dokonają diagnozy energetycznej naocznie!

http://energie.wallonie.be/fr/les-guich ... l?IDC=6060

Obraz

Urzędy energetyczne odpowiadają na wszystkie pytania:

* Co z odnawialnymi źródłami energii: słoneczne podgrzewacze wody, pompy ciepła, fotowoltaika ...?
* Mam zamiar wykonać prace izolacyjne lub grzewcze, jakie składki mogę się ubiegać?
* Co to jest budynek z energią, PAE (procedura doradztwa energetycznego), Soltherm, PEB (charakterystyka energetyczna budynków) ...?
* Przewietrzyć i zaizolować, czy jest kompatybilny?
* Jak zmniejszyć rachunek za ogrzewanie, jaka jest najlepsza formuła na ogrzewanie?
* Na co powinienem zwrócić uwagę w relacjach z moim architektem, moim inżynierem ogrzewania, ...?
* ...


Twój pomysł jest dobry LeJuste, ale nie możemy zastąpić organizacji państwowych i ich siły w atakowaniu mediów: RW i biura energetyczne w Belgii oraz Ademe i Point Energie we Francji ...

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ludzie, którym „doradzono” przyjście i poszukanie informacji w sieci: prędzej czy później (i raczej prędzej niż później) napotkają to forums... i tam mogą zadawać dodatkowe pytania. Niektórzy już to zrobili.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 09/02/09, 12:07

Twój pomysł jest dobry, LeJuste, ale nie możemy zastąpić organizacji państwowych i ich wpływu na media: RW i biura energetyczne w Belgii oraz Ademe i Point Energie we Francji ...

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ludzie, którym „doradzono” przyjście i poszukanie informacji w sieci: prędzej czy później (i raczej prędzej niż później) napotkają to forums... i tam mogą zadawać dodatkowe pytania. Niektórzy już to zrobili.

Okej, więc problem jest polityczny: nie porusza się wystarczająco.
Nie rozumiem, dlaczego ludzie zajmujący mieszkania socjalne widzą swój dom w niskim czynszu, robią to na koszt księżniczki, izolują swój dom ZA DARMO.
Ja, chciałbym, aby babcia obok mojego domu, która ma niską emeryturę, była oferowana przez miasto, zastąpienie jej prostego oszklenia podwójnym, więcej izolacji od reszty domu też gratos ...Socjalizm nie jest pozytywną rzeczywistością, ale wadą w Belgii. Ponieważ źle zastosowane.
We Francji jest tak samo, właśnie widziałem program, który pokazywał mieszkania socjalne na wysokim poziomie po bardzo niskich cenach zarezerwowanych dla elity… Kurdów! (to jest polak) : Chichot:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 09/02/09, 15:06

Kurdyjskie nie etniczne, ale wielkie polskie słowo, takie jak Cambronne? :D

Twoje rozważania są wspaniałe i pełne zdrowego rozsądku ...

Nie wpadaj w politykę, nie pomogłoby to wręcz przeciwnie, od dawna uważam politykę za początek końca ludzkości, który, jak twierdzimy, : Mrgreen:

Zadanie przed nami jest ogromne i będzie wymagało dobrej woli wszystkich.

Wszystkie pomysły, które rozwiną ten wątek, dobrze jest wziąć!

Do waszych piór, panowie, panie :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 272