Solar Aero Tower: elektrownia aerotermalna Edgara Nazare

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Solar Aero Tower: elektrownia aerotermalna Edgara Nazare




przez Christophe » 01/02/09, 23:41

Oto artykuł o „Tour Nazare” opublikowany w lipcu 1985 w „L'Ère Nouvelle”. Wieża Nazare była wieżą słoneczną z efektem wiru. Pomysł powrócił do „mody” na kilka lat ...

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
0 x
Elec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 779
Rejestracja: 21/12/08, 20:38




przez Elec » 02/02/09, 00:02

Technologie wież słonecznych są moim zdaniem BARDZO obiecujące. Przedstawiony tutaj efekt wirowy jest atrakcyjny.
Ostatnio edytowane przez Elec 02 / 02 / 09, 18: 52, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 02/02/09, 00:19

Tak, jedynym minusem byłaby zdolność do magazynowania energii cieplnej, aby móc wytwarzać ją w nocy ... ale inne odnawialne źródła energii mogłyby równie dobrze przejąć ...

Może ZBYT obiecujące w tej chwili? Coś jak silnik koła? Poza tym przypadki badawcze pochodzą z tego samego okresu ...

Problemem energetycznym jest niechęć polityczna, a nie problemy technologiczne czy brak pomysłów… Ci sami politycy, którzy pouczają obywateli, prosząc ich, by byli bardziej „ekoobywatelami”. .. kiedy wypuszczają tych klaunów?
Ostatnio edytowane przez Christophe 02 / 02 / 09, 01: 02, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 02/02/09, 00:42

W przypadku przechowywania kalorii jest to problem na wpół rozwiązany. Od kilku lat różne sole z przemianą fazową dają wyniki eksperymentalne, które są atrakcyjne w rzeczywistych sytuacjach: autonomia od 8 do 36 godzin w zależności od temperatur aplikacji (8 dla wysokich temperatur, takich jak w hiszpańskich elektrowniach słonecznych o stężeniu Almeria i Madryt) ...

Jestem zbyt leniwy, by dziś wieczorem szukać źródeł, przepraszam ...

W przeciwnym razie myślę tak jak ty, że wieże aerogeneratora są bardzo interesujące, ale zablokowane decyzjami politycznymi ... Myślę jednak, że szczególny przypadek wież wirowych rozważających stworzenie tornad w niewoli jest szalony i niebezpieczny, zasługują na poważne eksperymenty i niezależny: kiedy ucieka tornado?

Uważam, że bardzo zabawnie jest widzieć jego prognozy dotyczące ewolucji zapotrzebowania na energię w 1985 ... Być może powinno to być dla nas lekcją do przeglądu naszych prognoz wzrostu zużycia, niezależnie od ekonomistów. ,
0 x
Elec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 779
Rejestracja: 21/12/08, 20:38




przez Elec » 02/02/09, 01:03

Obraz

Informacje, które należy zachować ostrożnie (nie jestem uprawniony do ich zatwierdzenia lub unieważnienia):

„Jeśli rzeczywiście możliwe jest sztuczne wytwarzanie i sterowanie minicyklonem, wszystkie inne projekty dotyczące kominów słonecznych będą prawdopodobnie musiały zostać porzucone. Komin słoneczny wykorzystuje tylko efekt kominowy (pionowy wyciąg gorącego powietrza). ), podczas gdy wieża wirowa korzysta z dwóch dodatkowych nakładów energii: sił Coriolisa, które utrzymują rotację powietrza i wysokość wirtualnego komina (wir atmosferyczny, który może osiągnąć wysokość 20.000 m), bez wspólnego pomiar z konstrukcją ludzką. Jednak im większa wysokość "komina", tym większy "ciąg" (a tym samym wydajność). "

http://sourisdudesert.free.fr/index.php?p=69

Zobacz: http://vortexengine.ca/index.shtml
Ostatnio edytowane przez Elec 02 / 02 / 09, 18: 54, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 02/02/09, 01:19

Nie sądzę, aby naprawdę istniało jakiekolwiek ryzyko "wyjścia" z tornada, ponieważ duża część jego energii zostanie zdegradowana w procesie wytwarzania energii elektrycznej ... teraz ryzyko 0 nie istnieje ...

Przetestowano mini wieżę Vortex Nie wiem, gdzie ... możemy o tym porozmawiać tutaj: https://www.econologie.com/forums/tours-aero ... t3801.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 02/02/09, 12:16

Chcesz zrobić tornada? :D
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 02/02/09, 12:50

Pfff nie śmiej się!

Kiedy widzę dane liczbowe, mówię sobie, że jest to JEDYNIE prawdopodobna alternatywa dla energii jądrowej i że wydaje mi się ona o wiele bardziej interesująca niż koncentracja energii słonecznej w produkcji masowej!

Ponadto przeczytałem trochę za szybko: artykuł mówi o współczynniku spadku nocnej produkcji (nycthemeral w tekście nie wiedziałem, co to znaczy! zgodnie z życzeniem) dla wieży 450m tylko 2 (prawdopodobnie biorąc pod uwagę różne inercje) i 10 dla wieży 300m.

Czy to jest za wysoko? Czy to jest zbyt skomplikowane?

Przypomnij mi: jak wysokie są już wieżowce? Złożoność wieżowca nie ma nic wspólnego z wieżą wirową !!

Musielibyśmy znaleźć prototyp, o którym rozmawialiśmy. Myślę, że powstał w Reunion (wysoki 5m: każdy może mieć taki w swoim ogrodzie) :D)

Polityka, polityka ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 02 / 02 / 09, 13: 09, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7




przez highfly-nałogowiec » 02/02/09, 12:50

Witam,

Elec napisał:„Jeśli rzeczywiście możliwe jest sztuczne wytworzenie i sterowanie minicyklonem, wszystkie inne projekty kominów słonecznych będą prawdopodobnie musiały zostać złomowane.


Hmm, JEŻELI i tylko JEŻELI .... to działa .... Ale dlaczego mam wątpliwości? ..... : Mrgreen:


Komin słoneczny wykorzystuje tylko efekt komina (pionowy wzrost gorącego powietrza), podczas gdy wieża wirowa korzysta z dwóch dodatkowych nakładów energii: sił Coriolisa, które utrzymują rotację powietrza i wysokość wirtualnego komina (wir atmosferyczny, który może osiągnąć wysokość 20.000 m), nieproporcjonalny do budowy człowieka. Jednak im większa wysokość „komina”, tym większy „ciąg” (a tym samym wydajność) ”.


Ach! to wszystko, jesteśmy w obecnym stanie indykatywnym.

Tak więc dla Coriolisa przepraszam.
Od 10 lat bywam w termice południowo-zachodniej Francji i NIGDY nie spotkałem żadnego, co przypominałoby opisane "tornado" ... Siły Coriolisa wpływają na atmosferę na znacznie większe łuski (co najmniej kilkadziesiąt kilometrów!).

Poza tym, wznosząca się kolumna powietrza o wysokości 3000 m, jest już niezwykła niż 20000 .... Obraz jest świetne bez względu na wszystko!

Mam wrażenie, że „geniusze”, którzy wpadli na ten pomysł w swoich biurach projektowych, zrobiliby znacznie lepiej, gdyby od czasu do czasu wystawiali nosy na zewnątrz, żeby nie uchodzić za niekompetentnych kretynów ....

Elec, czy naprawdę wierzysz w tego rodzaju rozwiązanie? ...


8)
0 x
„Bóg śmieje się z tych, którzy potępiają skutki, których pielęgnują przyczyny” BOSSUET
"Na zobaczyć co jest Croit„Dennis MEADOWS
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 02/02/09, 13:08

Uspokój się ... nie wylewaj dziecka zbyt szybko z kąpielą: zbudowaliśmy wieże słoneczne bez efektu wiru w skali 1: 1, więc dlaczego nie ma efektu wiru?

Musielibyśmy znaleźć prototyp, o którym rozmawialiśmy. Myślę, że powstał w Reunion
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 172