Energia odnawialna w domu w Vaucluse

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Marc84000
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 21/01/09, 12:35

Energia odnawialna w domu w Vaucluse




przez Marc84000 » 23/01/09, 11:21

Witam wszystkich,

Niedawno odkryłem nowe energie odnawialne (zielona energia), chciałbym poznać Twoją opinię na temat tego nowego systemu, ponieważ chciałbym zainstalować ekologiczne ogrzewanie !! Mieszkam w Vaucluse niedaleko wyspy na Sorgue, więc jeśli znałem firmy z branży, chciałbym mieć adresy. Z góry dziękuję.

Z poważaniem Marek
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79119
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 23/01/09, 11:26

Hmm... to trochę niejasne pytanie.
Skorzystaj z naszego https://www.econologie.com/forums/search.php i idź zobaczyć w tej części forum: https://www.econologie.com/forums/confort-th ... -vf67.html

ps: nie używaj tego do spamowania...dzięki...
0 x
Marcel
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 153
Rejestracja: 22/12/04, 15:49
Lokalizacja: 84




przez Marcel » 23/01/09, 20:32

Witaj marc,
Firmy co zrobić?
Moc wiatru?
Niewiele. W Pernes pracuje projektant-instalator pompowych turbin wiatrowych.
Fotowoltaika słoneczna?
Instalatorów jest kilku, bo każdy to robi... W Mazan firma robi to poprawnie.

Termodynamiczna energia słoneczna do ogrzewania czy ciepłej wody użytkowej?
Trzymają się tego wszyscy hydraulicy-rzemieślnicy. Najstarsza nisza znajduje się w Sarrians i nazywa się „Marsylia”... :P Ale na tym rynku są tłumy.

„Zielone” ogrzewanie?
to nadal zależy. ISTNIEJĄ instalatorzy kotłów kondensacyjnych.
W Aubignan jest instalator kotłów na pellet, który zajmuje się również produkcją kotłów mieszanych z energią słoneczną i kotłami różnych typów. (nawet nie wiem czy zajmuje się kogeneracją???)


Wszystko zależy od tego, czego szukasz i dlaczego. Nowa konstrukcja, trwająca renowacja, rehabilitacja, modernizacja w celu odsprzedaży, prosta moda ????
Wybór utworów należy do Ciebie, Panie Marc.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 304