Darmowa energia.

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Avatar de l'utilisateur
Mikhail
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 21/01/05, 11:55
Lokalizacja: 38

przez Mikhail » 29/01/05, 00:13

krissg29 napisała:powinieneś porzucić swój system łańcuchowy i po prostu zrobić jedno koło (tańsze)

Z jednym kołem to się nie uda, bo trzeba będzie wymyślić inny system.
Tworzymy różnicę pomiędzy kołami, na prostych liniach, a nie na pojedynczym kole. Na jednym kole zawsze będziemy mieli równowagę. Gdyby to było możliwe i łatwe, ktoś by to zrobił już dawno temu.
Robię też zmianę wagi. Zobacz silnik 02 00723:
http://perpetuum.monsite.wanadoo.fr/page1.html
W formacie PDF (wybierz 02 00723):
http://perpetuum.monsite.wanadoo.fr/page8.html
0 x
SM
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2

przez krissg29 » 29/01/05, 01:01

Prototyp ma pokazać, że to działa. I to wszystko.
Nie ma wymagań dotyczących minimalnej wydajności ani mocy. Chodzi o to, żeby wdrożyć tę zasadę.
Kiedy Diesel wynalazł zasadę spalania, nie zaczął od zbudowania silnika lotniskowca, aby to zilustrować.
Jeśli zasada jest dobra, niezależnie od tego, czy prototyp jest mały, średni czy duży, to zadziała. Im mniej skomplikowanych części do wykonania, małych czy dużych, tym jest to tańsze. Łupina orzecha pływa; drewniany kadłub o tym samym kształcie, ale o średnicy 3 m, pływa tak samo, ale nie w tej samej cenie.
Kompas wskazuje północ; gigantycznego kompasu o średnicy 10 m, nie jest pewne, czy „igła” porusza się dużo pod wpływem tarcia spowodowanego jej ciężarem.

Z jednym kołem to się nie uda, bo trzeba będzie wymyślić inny system.
Tworzymy różnicę pomiędzy kołami, na prostych liniach, a nie na pojedynczym kole. Na jednym kole zawsze będziemy mieli równowagę

Jeśli koło działa, łańcuch będzie działać; jest to jedynie „fabrykacja” ruchu po linii prostej.
Jeśli spojrzysz na rysunek mojego koła, jest ono niewyważone.

Gdyby to było możliwe i łatwe, ktoś by to zrobił już dawno temu

W tym tempie niewiele zdziałamy.
Odwiedź strony poświęcone silnikowi Stirlinga. Zobaczysz modele funkcjonalne.
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier
Avatar de l'utilisateur
Mikhail
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 21/01/05, 11:55
Lokalizacja: 38

przez Mikhail » 29/01/05, 10:34

krissg29 napisała:Prototyp ma pokazać, że to działa. I to wszystko.
Nie ma wymagań dotyczących minimalnej wydajności ani mocy. Chodzi o to, żeby wdrożyć tę zasadę.
Aby pokazać, że to działa, zrobiłem obliczenia, to wystarczy, aby zrozumieć każdy, kto umie korzystać z kalkulatora.
Mówiłem już, że nie umiem robić żadnych prototypów. Nie stać mnie na to. Czy rozumiesz sytuację - w ogóle nie mając środków??? I w końcu to nie ja potrzebuję tych silników, ale wy wszyscy. Zrobiłem, co mogłem.
0 x
SM
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1

przez Misterloxo » 29/01/05, 12:33

Aby pokazać, że to działa, zrobiłem obliczenia, to wystarczy, aby zrozumieć każdy, kto umie korzystać z kalkulatora.


Nie sądzę, że to takie banalne!
A potem brzmi to trochę jak: „Jestem w połowie drogi! A teraz pogódź się z tym!”

Musisz być bardziej tolerancyjny i bardziej wykształcony w stosunku do tych, którzy niekoniecznie rozumieją Twoje obliczenia.



Z drugiej strony osobą, która jest najlepiej przygotowana (najbardziej zdolna) do wykonania prototypu, jesteś Ty.

Mówiłem już, że nie umiem robić żadnych prototypów. Nie stać mnie na to. Czy rozumiesz sytuację - w ogóle nie mając środków???


Być może warto przekonać i znaleźć wokół siebie małą grupę ludzi i „wspólnie” wykonać prototyp.


I w końcu to nie ja potrzebuję tych silników, ale wy wszyscy.


Wszyscy potrzebujemy darmowej, niezanieczyszczającej energii. Nie tylko „biednych” i marzycieli. Każda żywa istota, cała planeta....

Mimo wszystko interesujące jest, że wnosisz swoją pracę i swoją wizję rzeczy na rzecz darmowej energii.

Ekologicznemet.
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Hunter szarlatanem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 30/05/05, 19:11

przez Hunter szarlatanem » 24/06/05, 00:31

yahi napisał:Jeśli jesteś dobry z matematyki! uzupełnij formuły!
w przeciwnym razie odezwij swoje wspaniałe komplementy!
krytyka jest zawsze łatwym wyjściem! <_

Gdybyś znał proces naukowy, wiedziałbyś, że wynalazca musi udowodnić swoje obliczenia.
Jednak te drobne obliczenia, które widziałem, są fałszywe i niekompletne (oprócz wykorzystania teorii i systemu jednostek pochodzącego z XIX wieku :D )
0 x
Avatar de l'utilisateur
Mikhail
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 21/01/05, 11:55
Lokalizacja: 38

Perpetuum Mobile - darmowa energia.

przez Mikhail » 11/11/05, 23:33

ObrazObrazObrazObraz

ObrazObrazObrazObrazObrazObraz
0 x
SM

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 172