Domy samowystarczalne energetycznie i wodnie

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
elise
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 18/09/04, 20:04

Domy samowystarczalne energetycznie i wodnie




przez elise » 18/09/04, 20:13

:D
Witam wszystkich!
Chciałem z Tobą porozmawiać o domach w 100% ekologicznych!
Przetwarzają wodę deszczową i wykorzystują ją ponownie 4 razy! Ścieki przechodzą przez filtry, a następnie są ponownie filtrowane przez rośliny znajdujące się w środku szklarni w domu! Energia pochodzi z elektrowni wiatrowych i paneli słonecznych! Wszelkie wygody są dozwolone! Robią je kolonie starych hipisów w USA, do budowy ścian używają opon i ziemi.
Dlaczego tego typu budownictwo pozostaje marginalne? Wierzę, że przy takim tempie, w jakim zmierzamy, najwyższy czas działać!!
0 x
Dearcham
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 105
Rejestracja: 29/10/03, 23:55




przez Dearcham » 18/09/04, 23:03

Cześć wam .
Konstrukcje te nie są jednak marginalne w kręgach ekologicznych.
Mówisz o domu autonomicznym. Baronnayowie (Moisdon la rivière niedaleko Nantes) mają taki, który od 15 lat jest samowystarczalny pod względem prądu i wody i wcale nie są jedynymi.

Ostatnio brałem udział w niektórych budowach, które były bardzo bliskie koncepcji domu autonomicznego; istnieje nawet stowarzyszenie, które w takim stanie ducha pomaga niektórym osobom budować lokale (wolą lokale zbiorowe niż dom indywidualny): świąteczne budowy; absolwenci stowarzyszenia Słonecznik, którzy od kilku lat prowadzą ciężarówkę prezentującą techniki ogrodnicze, odzysk wody deszczowej, energię wiatru i słoneczny silnik Stierlinga.

Są po to, aby przekazywać swoją wiedzę i dzielić się swoimi doświadczeniami z wolontariuszami, którzy przychodzą pomagać na budowach.

Wykorzystane materiały pochodzą w jak największym stopniu z sektorów lokalnych: surowa cegła, konopie, drewno sznurowe, monomur (chociaż trudno mi dostrzec ekologiczną stronę monomuru, który wydaje mi się prosty, ale wciąż pochodzi z sektora przemysłowego), słoma, głaz...
Podejście polega na promowaniu najbliższych produktów przy jednoczesnym podejściu globalnym.

Toalety suche, fitoczyszczalnie, silniki na olej, okna i zielone dachy... wszystko znajdziesz, jeśli znasz właściwe adresy.

Aby rozpocząć poszukiwania eko-festiwalów, warto zaplanować adresy, nawet jeśli kontakty są krótsze niż na budowie.
Powiedziano mi też, że facet z Paryża będzie przygotowywał spis uczniów we Francji; Powinienem się z nim wkrótce skontaktować, dam znać.

W przeciwnym razie zawsze możesz przejrzeć czasopisma „la maison ecologica”, „gateways eko”, „cisza” lub magazyn „decroissance” (niewiele do zobaczenia, ale to naprawdę przyjemna mała gazetka)

Rozwiązania już istnieją, wdrożmy je teraz
0 x
elise
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 18/09/04, 20:04




przez elise » 28/09/04, 17:47

Witam i dziękuję za tę informację, ale to na tak małą skalę!!!
Jednak fajnie byłoby z tego materiału budować osiedla czy cokolwiek innego, możliwości jest mnóstwo, a nikt nie reaguje!
To naprawdę frustrujące!!!
:( :(
Są jednak przedsiębiorcy, którzy „odważają się” instalować na willach solarne podgrzewacze wody (nie wiem, gdzie na południu), ludzie wciąż są przekonani, że to nie działa, to wciąż niewiarygodne!!!!
Mam nadzieję, że to się zmieni!! Moglibyśmy wziąć przykład od naszych niemieckich sąsiadów!
No dalej, zamierzam zachować serce i zaoszczędzić pieniądze, żeby pewnego dnia zbudować swój ekologiczny dom!!
Zrobię tyle hałasu, ile się da, żeby pokazać i ponownie zademonstrować wszystkim, że to działa!!!!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : maignan-m i goście 302