moja pierwsza kosiarka

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
mistrzem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 29/12/04, 08:41




przez mistrzem » 08/11/05, 22:10

bonjour,

dziś uruchomiliśmy naszą pierwszą kosiarkę. Montowany jest w wodzie domieszkowanej zbiornikiem otaczającym reaktor.

silnik wydaje się działać dobrze. Mam pewne wątpliwości co do wyposażenia. W pewnym momencie woda zaczyna wrzeć, czy może to uniemożliwić prawidłowe działanie poprzez wprowadzenie zbyt dużej ilości wody do silnika?

Silnik zgasł po 25 minutach pracy. Wyczyściłem świecę, która wydawała się mokra (były też ślady oleju, to silnik niepracowany od kilku lat) i odpalił ponownie. Słychać było, jak woda gotuje się w zbiorniku.

Z wydechu zawsze co jakiś czas wydobywało się trochę białego dymu ale generalnie było czysto i zapach nie jest taki sam jak przy konwencjonalnej eksploatacji.

Więc nie jestem pewien, czy zrobiliśmy dobrze i czy zadziałało. ..

Zamierzam zrobić test z jedną objętością benzyny i drugą z taką samą objętością i wodą, aby zobaczyć, jak długo to potrwa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 08/11/05, 22:34

dobry wieczór
Czy to naprawdę doping wodny? (tylko woda w bełkotce i twój węglowodan zamiast pochodzenia)

czy 100% pantone z wodą i benzyną w tej samej bełkotce i mieszanką, która przechodzi przez reaktor, zanim zostanie zassana bezpośrednio do wlotu silnika?

W drugim przypadku utknięcie silnika jest normalne.
W pierwszym parcontre możesz używać zbyt dużej ilości wody w palniku i woda trafia do reaktora. Jak robisz bąbelki?
Na dworze ? wydech?
Nie masz schematu; zdjęcie; rysunek...
0 x
mistrzem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 29/12/04, 08:41




przez mistrzem » 09/11/05, 10:01

bonjour,

jest to zespół domieszkowania wodą, zachowaliśmy gaźnik zasilany benzyną, a wlot pantone znajduje się przed gaźnikiem tuż przed wlotem powietrza. Bulgotanie odbywa się na wolnym powietrzu
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 09/11/05, 10:13

Cześć Pole
Jeśli dobrze zrozumiałem, gorący gaz Pantone wydobywający się z reaktora dociera tuż za filtrem powietrza i wchodzi do gaźnika? Czy gaźnik toleruje takie nagrzewanie?
0 x
mistrzem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 29/12/04, 08:41




przez mistrzem » 09/11/05, 10:47

Oto kilka zdjęć, aby lepiej wyjaśnić

górna część bąbla
Obraz

wylot reaktora
Obraz

filtr powietrza

Obraz
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 161