Dookoła świata w 80 mężczyzn

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Avatar de l'utilisateur
versay
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 21/10/05, 13:50
Lokalizacja: Paryż, Francja

Dookoła świata w 80 mężczyzn




przez versay » 08/11/05, 11:55

Dla tych, którzy nie wiedzą, oto wspaniała inicjatywa założona przez dwóch młodych mężczyzn, którzy spotkali się z 80 osobistościami zajmującymi się zrównoważonym rozwojem na całym świecie, aby znaleźć wiarygodne ekonomiczne rozwiązania problemu wyczerpywania się zasobów

http://www.80hommes.com

Książka jest także dostępna w sklepie Fnac & Co
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 08/11/05, 12:46

Projekt początkowo mnie zachwycił, pomysł jest doskonały, a praca również wykonana. Po dalszych informacjach stwierdziłem, że to podejście jest „dziwne”… i nawet jeśli oznacza to, że będę uparty, oto moja opinia .

Wystarczy spojrzeć na życiorysy 2 uczestników (2 finansistów), aby zacząć wątpić, cytuję:

„Po odkryciu koncepcji Zrównoważonego Rozwoju podczas stażu w firmie konsultingowej w San Francisco” Oczywiście musisz udać się do SF, aby odkryć dewelopera. zrównoważony...

„wyjeżdża do Brazylii w celu współpracy w MŚP importującym francuskie perfumy do Sao Paulo” Czy wierzysz, że importowane francuskie produkty służą walce z ubóstwem?

i najlepsze na koniec: „wyjeżdża także do współpracy w Brazylii, aby objąć kierownictwo finansowe Peugeot w Sao Paulo” Zarządzanie finansami dużego producenta samochodów nie rymuje się ze zrównoważonym rozwojem i walką z biedą...
(Chciałbym wiedzieć, gdzie teraz pracuje dwójka studentów)

To wystarczy, aby „sklasyfikować” ten projekt... Ich książka potwierdza te fakty (chyba że zyski zostaną przekazane na walkę z biedą...)... i wsparcie, jakie mają ze strony głównych graczy w dziedzinie ekologii (Hulot , WWF...i...Prezydent Lafarge!... :( ) Również.

Wreszcie, myślę, że ten projekt wpisuje się w podejście do zrównoważonego rozwoju opracowane i przyjęte przez duże firmy (im bardziej zanieczyszczają, tym bardziej rozwijają swój wizerunek zrównoważonego rozwoju)... po prostu, aby dać wszystkim, ich klientom i ich pracownikom czyste sumienie najpierw akcjonariusze...

Wniosek: moje zdanie jest zatem mieszane, ale nie plujmy na zupę, taki projekt jest lepszy niż inne projekty czysto kapitałochłonne!
0 x
Avatar de l'utilisateur
versay
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 21/10/05, 13:50
Lokalizacja: Paryż, Francja




przez versay » 08/11/05, 16:18

Oczywiście rozumiem Twoje wątpliwości
ale treść tej książki pozostaje, moim zdaniem, nie mniej humanistyczna i obywatelska

Jeśli chodzi o przedsiębiorstwa, musimy pamiętać, że świetni menedżerowie nie wszyscy sprawiają kłopoty dla przyjemności, ale dla konkurencji: kiedy wiemy, że konkurenci zamierzają obniżyć koszty, obniżamy koszty.
Jeśli jednak możliwe będą konsultacje i zostanie znaleziony realny i rozsądny model konkurencji, wszyscy będą zadowoleni… cóż, mam taką nadzieję.

fakt, że lafarge wspiera ten projekt, jest zatem dla mnie nie tylko hipokryzją firmy, ale także sposobem na wsparcie projektu i wizji, jaką niesie (nie jest to z mojej strony naiwność).

Myślę, że trzeba przeczytać książkę, żeby się o tym przekonać...
i zobaczysz, że nie jest to reklama PSA i Lafarge :D :D :D :D





(Oświadczam, że nie mam żadnego finansowego ani osobistego interesu w tej książce)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 08/11/05, 16:29

Tak, masz rację, trochę oceniam, nie wiedząc... ale przyznaj, że biorąc pod uwagę prezentację autorów, można mieć wątpliwości.

Książkę kupię na Boże Narodzenie, mając nadzieję, że część zysków faktycznie trafi do dewelopera. zrównoważony. i to nie tylko w kieszeniach finansistów...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127