Reformy DARCOS, edukacja narodowa i strajki

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6979
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2903




przez gegyx » 29/12/08, 16:03

Houria jest bardzo urocza i wydaje się kulturalna.
Wiedziała, jak powiedzieć, że prezydent był mądry w swoich wyborach.

Znając menadżerkę, można ją było uznać za przyszłą minister, czyli ulubienicę króla.
Aby być kontynuowane.
: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16086
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5231




przez Remundo » 29/12/08, 16:21

Drogi Gegyxie, wiedziałem, że ci się spodoba : Mrgreen:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 29/12/08, 19:23

Wiem dobrze, że sytuacja jest wybuchowa, że ​​nieustannie dochodzi do ataków młodych ludzi ze środowisk imigranckich na przedstawicieli władzy… Wiem też, że te konflikty skutkują znacznym obniżeniem jakości życia na przedmieściach i jakości pomocy, jaką może im zaoferować państwo (spalone sale gimnastyczne, zdegradowane żłobki itp.). Rozwiązaniem jest zatem znaczny postęp po obu stronach: świadomość rodziców, bardziej odpowiednia pomoc ze strony państwa (niekoniecznie więcej...)

Jeśli chodzi o przemoc, nie mówię o tych milczących zasadach. Należy tolerować milczącą zasadę, która nie nakłada na innych znaczących ograniczeń fizycznych ani moralnych: jedzenie wieprzowiny w stołówce, noszenie ostentacyjnych, pozbawionych wylewu oznaczeń, przestrzeganie postu religijnego... Jesteśmy różni, ale równi i musimy umieć potwierdzić i zaakceptować te różnice bez powodowania przemocy. To tego rodzaju niepisane zasady o czym mówię, mówiąc, że potrzebujemy wychowawców, policjantów i aktorów społecznych otwartych na te pytania. A jeśli jesteśmy temu przeciwni, musimy przedyskutować wprowadzenie zmian, a nie zakazywać i wykluczać.

Jeśli chodzi o miasta, nie twierdzę, że są one podstawą źle utrzymanych gett, ale że ich projekt jest bardzo słabo dostosowany do afrykańskiej edukacji i kultury. Prowadzi to nieuchronnie do trudności w edukacji dzieci imigrantów. Ponadto poświęcenie zasadniczych części projektów na dużą skalę (nie wybudowano żłobków i szkół, początkowo bardzo nielicznych linii transportu publicznego itp.) ograniczyło tworzenie więzi społecznych w tych dzielnicach.

Nie twierdzę, że są miejsca, gdzie chodzili, są setki „miast”, w których żyje się w miarę przyjemnie. Ale sama organizacja tych przestrzeni jest raczej szkodliwa dla kultur, w których żyjemy na zewnątrz, na oczach wszystkich…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16086
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5231




przez Remundo » 29/12/08, 19:53

Cześć Minghi...

Całkowicie się z Tobą zgadzam, potrafimy być tolerancyjni. Ale zauważmy, że najbardziej nietolerancyjni są ci, którzy za swoim bezkompromisowym wycofaniem się z tożsamości mają jedynie tę koncepcję do wymachiwania…

Edukacja w ZEP stoi na rozdrożu, podobnie jak przedmieścia muszą wybrać swoją drogę... Pomoc publiczna, już szczególnie obfita, jest jedynie zasłoną dymną za sednem problemu.

Dwóch emblematycznych artystów wskazuje społecznościom zamieszkującym przedmieścia dwa radykalnie przeciwstawne kierunki...

artysta: NTM (nazwij swoją matkę)
Piosenka: Ale na co czekamy? [podpalić]
NTM napisała:Ale na co, na co czekamy, żeby rozpalić ogień?

Mijają lata, a wszystko wciąż jest na swoim miejscu
Więcej bitumu, a więc jeszcze mniej miejsca
Niezbędne i niezbędne dla równowagi człowieka
Nie, nikt nie jest odosobniony, ale jest tak jak jest
To jakby powiedzieć nam, że myśląc, Francja idzie do przodu
Poprzez represje zatrzymaj przestępczość.
Proszę o odrobinę zdrowego rozsądku.
Strzały nie rozwiążą stanu wyjątkowego
Z pewnością...
Co skłania mnie do zastanowienia się,
Jak długo to wszystko będzie trwało?
Minęły lata, odkąd wszystko powinno się zepsuć,
Szkoda, że ​​jedność nie była po naszej stronie.
Ale wiesz, że to wszystko się źle skończy,
Wojna światów, której chciałeś, oto jest


ODŚWIEŻ:
Ale na co, na co czekamy, żeby rozpalić ogień?
Ale na co czekamy, aby przestać przestrzegać zasad gry?

Tak naprawdę żyłem tylko zakneblowany
Tak jak chce społeczeństwo, jest to fakt
Ale czas to zakończyć i zrobić miejsce radości
Aby nasza młodzież mściwą ręką
Najpierw spalić państwo policyjne i
Wyślij Republikę, aby spłonęła na tym samym stosie.
Tak! Nadeszła nasza kolej, do nas należy rzucenie kostką
Więc mentalnie zdecyduj się wyposażyć
Kim jesteś Miro? Nie widzisz? Udajesz? Nie słyszysz mnie?
Raczej myślę, że tak naprawdę nie dajesz sobie wyboru
Wiele osób jest już w takiej sytuacji
Dlatego zakończy się to chaosem
Nieład jest już królem, przykładem jest świat wiejski
Nieład już króluje, będziesz cierpiał na tym samym zboczu, powolną agonię
Dlatego popieram pieprzonych niekompetentnych polityków.
Co zredukowało Francję
Zatem nie czas już na pobłażanie
A tak naprawdę ogniem, co moim zdaniem jest najlepsze

Abyśmy byli traktowani trochę bardziej, trochę poważniej

ODŚWIEŻ

Odtąd ulica już nie wybacza
Nie mamy nic do stracenia, bo nigdy nic nie mieliśmy...
Na Twoim miejscu nie spałabym spokojnie
Burżuazja może drżeć, cailleras są w mieście
Nie imprezować, na co czekamy, żeby podpalić
Chodźmy do Pałacu Elizejskiego, spalmy starców
A starzy, pewnego dnia będą musieli zapłacić
Budzi się we mnie psychopata
Gdzie są nasze punkty orientacyjne? Kim są nasze modele?

Z całej swojej młodości spaliłeś skrzydła
Zniszczone marzenia, wysuszone soki nadziei; Oh! kiedy o tym myślę
Nadszedł czas, aby o tym pomyśleć, nadszedł czas, aby Francja
Racz sobie uświadomić wszystkie te przestępstwa
Wyciągaj tanie lekcje z tych wstydów
Ale mimo to kubek jest pełny
Historia nas uczy, nasze szanse są daremne
Więc zatrzymajmy wszystko, zamiast to przeciągać
Albo nawet nie wysysa, jeszcze więcej nienawiści
Zjednoczmy się, aby spalić ten system


Artysta: Abd Al Malik
Piosenka: Tin Soldier

Żołnierz zabawka
Żołnierz zabawka

Bardzo chudy w mojej dużej kurtce, która służyła za zbroję,
Miałem gówno w skarpetkach i byłem w... spodniach

Żołnierz zabawka
Żołnierz zabawka

Miałem zaledwie 12 lat
kieszenie pełne pieniędzy. Widziałem już za dużo krwi

Żołnierz zabawka
Żołnierz zabawka

Byłem nastolatkiem, kiedy zobaczyłem, jak przeznaczenie nabiera kalibru i zestrzeliwuje nas jednego po drugim
śmierć w wyniku przedawkowania, użycia broni palnej, pchnięcia nożem lub powieszenia

Żołnierz zabawka
Żołnierz zabawka

Oczywiście uśmiech by nas uszczęśliwił, wystarczyło trochę uwagi i może byłoby inaczej, bylibyśmy normalnymi dziećmi, a nie dziećmi-żołnierzami

Żołnierz zabawka
Żołnierz zabawka

Mogło się to skończyć tylko tragedią, gdy byliśmy w tej piwnicy i cała nasza szwadron zaczęła wciągać narkotyki.

Żołnierz zabawka
Żołnierz zabawka

Przyjaciele, o których wiedziałem, że są piękni, zamienili się w ludzkie szmaty z powodu heroiny, którą wstrzyknęli sobie do żył
żołnierz, zmęczony

Żołnierz zabawka
Żołnierz zabawka

Niektórzy z moich krewnych, moi bracia, postanowili wysadzić bank bronią.
5, 10, 15 lat firmy i rozmawiamy tylko listownie

Żołnierz zabawka
Żołnierz zabawka

Pod kierownicą wiszą linki, jechali szybko, żeby nie dać się złapać
eksplozja zabrzmiała „bum” i został powieszony

Żołnierz zabawka
Żołnierz zabawka

Nie zapominając o głupich historiach
kontroli tożsamości, skończymy z kulą w głowie

Żołnierz zabawka
Żołnierz zabawka

Kończy się to więc zamieszkami i zaciekłą wojną
CRS przeciwko młodym ludziom w paczkach, wściekły


Żołnierz zabawka
Żołnierz zabawka

Tak więc dzisiaj, Abd Al Malik, kiedy słyszę, jak dziennikarze mówią mi, że mówienie o pokoju i miłości nie ma żadnego sensu, chyba że dostarcza rozrywki, myślę o tych chłopakach i dziewczętach, których miejsce spoczynku znajduje się pod krzyżem lub zwracają się w stronę Mekki ci mali chłopcy i te małe dziewczynki, których nigdy nie uznamy za bohaterów ani nawet za zwykłe ofiary wojny

Nie zapominam o Tobie i w Twojej wiecznej pamięci zrobię wszystko, aby pogodzić się ze sobą i z innymi,
dla lepszego Świata


Niech żyje tęcza Francja, zjednoczona, pozbawiona wszelkich lęków

Żołnierz zabawka
Żołnierz zabawka

Podaj mi rękę (X 4)

Kto sprzeda najwięcej płyt, mam złe przeczucia : Idea: :?
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16086
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5231




przez Remundo » 29/12/08, 19:59

Ach... żeby trochę pokombinować...

Powiedziano mi bardzo klasyczne NTM... i raz, kiedy zostałem potrącony na korytarzu i powiedziałem „proszę, trochę spokoju”, miałem przyjemność otrzymać za plecami „nacięcie twojej babci na cmentarzu”. ..

Mam dobry słuch i na czele nerwowego gościa, gdy się odwróciłem i szczerze podszedłem oko w oko,
(Po zapoznaniu się trochę z tutejszą semantyką i stanem ducha) odpowiedziałem bardzo łagodnym i życzliwym tonem: „pieprz swoją prababcię przy ossuarium”

Ten rodzaj małego idioty zdał sobie wtedy sprawę z głębi swojej głupoty, a jego przyjaciele naśmiewali się z niego, nie mając oczywiście zielonego pojęcia, co oznacza „ossuarium”.

I szybko poszłam dalej, lekcje czekały na mnie...

Takie anegdoty wprawiają mnie w pesymizm... :|
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 29/12/08, 20:19

Houria i NTM są zbuntowane, nie do końca się mylą, gdy potępiają spiralę, która ogromnie ogranicza rozwój młodych ludzi na przedmieściach, szeroko o tym rozmawialiśmy. Rozwiązanie tego problemu nie jest łatwym zadaniem... Są wściekli, gdy widzą to gówno, niektórzy z nich znają tylko przemoc! Co jeszcze zrobić? Niestety, historia pokazuje, że Houria i NTM się mylą, brutalna walka rodzi tylko przemoc, ogień prowadzi tylko do ognia... Obydwa „klany” muszą jednocześnie zdecydować się na połączenie rąk i uspokojenie swojego gniewu. Są razem, czy tego chcą, czy nie...

Wracam myślami do demonstracji w szkołach średnich: kiedy mówi się, że CRS ma rację, atakując, oczywiście, gdy w tłumie, który jest oskarżony, są bandyci. Artykuł, który podlinkowałem, nie przedstawia tego samego przykładu: http://www.rue89.com/2008/12/11/la-france-peut-elle-sembraser-comme-la-grece

Po obu stronach dochodzi do nadużyć, od agresywnych uczniów szkół średnich po niepotrzebnie brutalnych policjantów. Trzeba wiedzieć, jak to rozpoznać. I zatrzymaj amalgamaty.
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 135