Granulki lub pelety spalające zanieczyszczenia

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
sitmker
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 05/11/05, 08:24

Granulki lub pelety spalające zanieczyszczenia




przez sitmker » 05/11/05, 08:29

Witam,

Znalazłem w internecie dokument wyjaśniający, że ogrzewanie pelletem drzewnym nie jest aż tak ekologiczne. Rzeczywiście, produkcja tych peletów spowodowałaby zanieczyszczenie bardziej niż myśleliśmy.

Nie mogę znaleźć tego dokumentu, więc czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?

Z góry dziękuję

Mathieu
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 05/11/05, 09:51

Osobiście nigdy nie widziałem takiego doktora... pamiętasz gdzie go znalazłeś? Bo ona też mnie interesuje i moglibyśmy razem spróbować ją znaleźć...

Edytuj: oto 2 dokumenty, które częściowo odpowiadają na pytanie
https://www.econologie.com/analyses-de-c ... -3544.html
https://www.econologie.com/biocombustibl ... -3622.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 18 / 02 / 08, 18: 06, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Vivi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 11/04/06, 16:33




przez Vivi » 11/04/06, 16:41

Technicznie w to nie wierzę, ale mogę się mylić.
w kazdym razie z tego co widzialem pelet jest sprasowany ale w fabrykach uzywajacych energii z kotla na drewno i trociny copo w koncu jest pdf pod ponizszym adresem nie jest to zle zrobione

https://www.econologie.com/fabrication-d ... -3904.html

Mam nadzieję, że ci pomogłem, ale prawdą jest, że jeśli znajdziesz swojego doktora, chętnie go przeczytam
0 x
Jeśli motyl może tworzyć huragan, wyobrazić sobie efekt ludzkiego !!!
ounany
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 14/06/07, 16:13

zanieczyszczenie drewna




przez ounany » 14/06/07, 16:30

Nie tylko pellet zanieczyszcza środowisko. Są też trociny, które przy niecałkowitym spaleniu uwalniają drobne cząstki oraz samo drewno, które spala się z bardzo małą ilością tlenu we wkładach i wydziela pewną ilość drażniących gazów: węgliki, alkohol metylowy, alkohol kronolityczny oraz amyl, eter, aceton FORMALDEHYD kwas octowy, masłowy, walerianowy i związki azotu w formie amoniakalnej. Informacji na ten temat dostarczają jedynie serwisy kanadyjskie. Francja nadal faworyzuje ten bardzo zanieczyszczający tryb ogrzewania...
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: zanieczyszczenie drewna




przez Targol » 14/06/07, 17:24

Po pierwsze, ounanie, pozwólcie mi powitać was w forums Ekonologia : Mrgreen:

ounans napisał:Francja nadal faworyzuje ten bardzo zanieczyszczający tryb ogrzewania...


Tak, wreszcie, konieczna jest relatywizacja.
Przede wszystkim Francja zdecydowanie bardziej preferuje ogrzewanie elektryczne niż ogrzewanie drewnem (patrz reklamy „vivrelec”).
Ponadto, jeśli chodzi o zanieczyszczenia, udaje nam się, nie szukając daleko, znaleźć coś znacznie gorszego niż ogrzewanie drewnem.
Jeśli porównamy ogólne wyniki kotła na drewno i kotła olejowego lub gazowego, to wątpię, aby to drewno najbardziej zanieczyszczało!!!
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: zanieczyszczenie drewna




przez Christophe » 14/06/07, 17:38

ounans napisał:uwalnia pewną ilość drażniących gazów: karbideny, alkohol metylowy, kronolitowy i amylowy, eter, aceton FORMALDEHYD, kwas octowy, masłowy, walerianowy oraz związki azotu w postaci amonowej.


Wiedziałem, że niektóre kory wydzielają dioksyny (te niezłe nie martwcie się), bo kora magazynuje chlor, ale potem eter, aceton czy amoniak? :zaszokować:

Skąd by się wzięły na surowym drewnie??? Drwal powinien tu zajrzeć
: Mrgreen:

W przypadku pelletu oczywiście "my" możemy wrzucić "co chcemy" : Evil:
0 x
ounany
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 14/06/07, 16:13




przez ounany » 15/06/07, 10:44

Listę gazów powstających przy spalaniu drewna znalazłem w książce wydanej przez francuską agencję ds. zarządzania energią, zatytułowanej: Od lasu do ogrzewania drewnem. pożyczył mi go chemik. Oczywiście nie jest już edytowany. Lub czy mogę przesłać Ci kserokopię różnych etapów spalania?
Dużo się też uczę o kanadyjskich stronach. Wystarczy wpisać: zanieczyszczenie drewnem i wchodzimy na stronę kanadyjskiego Ministerstwa Zdrowia..
Aby zmierzyć kwaśną rosę, która pojawia się w naszych domach, możesz wypożyczyć mierniki DRĘGGER.
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 15/06/07, 11:57

Witam,

W rzeczywistości w tych informacjach brakuje elementów porównawczych...

Wiemy, że wszystko jest zagrożeniem dla zdrowia: chodzenie w butach zanieczyszcza, ponieważ trzeba je zrobić, buty!
Stamtąd, żeby powiedzieć, że trzeba jechać autem zamiast iść pieszo… jest tylko jeden stopień, którego „chyba” nie należy przekraczać…

Krótko mówiąc, tak, drewno wydziela szkodliwe dla zdrowia elementy, ale czy alternatywy są lepsze?

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 15/06/07, 12:31

ounans napisał:Listę gazów powstających przy spalaniu drewna znalazłem w książce wydanej przez francuską agencję ds. zarządzania energią, zatytułowanej: Od lasu do ogrzewania drewnem. pożyczył mi go chemik. Oczywiście nie jest już edytowany. Lub czy mogę przesłać Ci kserokopię różnych etapów spalania?


Uh, jeśli jest to zeskanowane w moim e-mailu lub użyj łącza: „Dodaj obraz lub plik na forum" na dole okna edycji wiadomości.

Następnie te wyładowania toksyczne należy porównać z wyładowaniami oleju opałowego, na przykład...
0 x
ounany
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 14/06/07, 16:13

ZANIECZYSZCZENIE drewna




przez ounany » 22/06/07, 16:39

ALAP, organizacja walcząca z zanieczyszczeniem powietrza, uważa, że ​​drewno jest bardziej niebezpieczne niż olej opałowy.
Przeczytaj jego stronę!

indy49 napisał:Witam,

W rzeczywistości w tych informacjach brakuje elementów porównawczych...

Wiemy, że wszystko jest zagrożeniem dla zdrowia: chodzenie w butach zanieczyszcza, ponieważ trzeba je zrobić, buty!
Stamtąd, żeby powiedzieć, że trzeba jechać autem zamiast iść pieszo… jest tylko jeden stopień, którego „chyba” nie należy przekraczać…

Krótko mówiąc, tak, drewno wydziela szkodliwe dla zdrowia elementy, ale czy alternatywy są lepsze?

A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 306