Idealny bubbler?

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Rantanplan
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 18/09/05, 22:31




przez Rantanplan » 25/09/05, 12:20

Cześć Andrew,
Dziękujemy za poinformowanie mnie o problemach z przegrzaną parą.

Usłyszysz o tym ponownie, ale to nie jest to miejsce! !

Uwierz mi

A+
:D :D :D :D :D

Rantanplan

PS: w powyższych wymianach powiedziałem bzdury!!! Ale hej, mam prawo, jestem neofitą
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 26/09/05, 05:19

Witaj rantanplamie
Kiedy robimy doświadczenia i tego samego wieczoru zapisujemy je na forum, jest bardzo prawdopodobne, że za 15 dni po innych doświadczeniach będziemy zmuszeni mówić sprzeczne rzeczy, inaczej nic więcej nie piszemy, doskonalimy się przez rok, potem piszemy, moje spojrzenie na doping do wody, jaka jest temperatura pary zmienić, ponieważ staram się pracować w niższych temperaturach.
Największym z moich doświadczeń był panton 100% iz ciężkim paliwem i olejem, z wodą jest zupełnie inaczej, powinienem był dłużej eksperymentować na małym silniku z wodą, zanim założyłem to na samochód.
Normalnie po 30-40 godzinach marszu wystarczy się nauczyć
opanować i rozwiązać problemy.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 05/10/05, 00:12

Znalazłem to, czego szukałem, jako hipotezę powyżej.

http://www.thermexcel.com/french/tables/vap_eau.htm

Mówi, że woda paruje w temperaturze poniżej 100°C, jeśli ciśnienie jest mniejsze niż 1 bar.

Jeśli nie schrzanię swoich konwersji, a André dobrze mówi w milimetrachUAE , jego 200 mm odpowiada 0.8 bara bezwzględnego, a 700 mm 0.3 bara bezwzględnego.
Przy tych ciśnieniach (lub obniżeniach) woda paruje odpowiednio w temperaturze 93°C i 69°C.

Oznacza to, że jeśli woda w bełkotce ma temperaturę 90°C, odparuje tylko wtedy, gdy ciśnienie bezwzględne będzie co najwyżej od 0.7 bara.

Innymi słowy: przy ciśnieniu bezwzględnym 0.8 bara i temperaturze 90°C, woda jest zawsze płynna

Myślę, że podciśnienie musi być kontrolowane w zależności od temperatury bełkotki, aby woda była zawsze w stanie odparowania. Kontrola ciśnienia nie powinna być zbyt skomplikowana do osiągnięcia, ale musi zapewniać wystarczający przepływ.
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 05/10/05, 01:19

Witaj Kriss29
Dla zagłębienia 700 mm znajduje się po gorącej stronie i na wyjściu z reaktora
jest to podciśnienie, które silnik musi zapewnić, aby zasyfonować przez pręt i reaktor, ale przy wejściu do reaktora podciśnienie i powiązanie z wysokością wody, która znajduje się w bełkotce, tj. 150 do 200 mm w zależności od montażu, Jeśli są to pęcherzyki powietrza, po rozpoczęciu bulgotania jesteśmy pewni, że podciśnienie odpowiada minimalnemu poziomowi wody w bełkotce
Przepływ jest bezpośrednio związany z obniżeniem silnika i ograniczeniem trzpienia, jeśli szczelina powietrzna wynosi 1,5 mm, a trzpień jest krótki, ograniczenie reaktora będzie mniejsze, ale prędkość w reaktorze nie powinna być zagrożona przez zbyt duże szczeliny. Zwykle poziom bełkotki jest progiem wyzwolenia bełkotki, nie powinno to powodować większych ograniczeń po uruchomieniu. dlatego nalegam na podciśnienie silnika, które musi być dość ważne, jeśli chcemy, aby reaktor działał dobrze, jeśli uzysk posadzimy po prostu w kolektorze
w silniku benzynowym podciśnienie jest maksymalne na biegu jałowym i minimalne przy pełnym obciążeniu, co jest przeciwieństwem tego, co jest potrzebne, w tym przypadku należy pomyśleć o zwężce Venturiego, która nie hamuje zbytnio przepływu gazów podczas zapewniając dobre podciśnienie, które jest proporcjonalne do przepływu gazów w zwężce Venturiego, mamy stary gaźnik na twarzy, który pokazuje nam drogę i jak to zrobić.
André
0 x
Shagya
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 27/10/05, 23:56




przez Shagya » 04/11/05, 23:38

Witam wszystkich, 2 lub 3 pytania, dla lepszego bulgotania i przede wszystkim lepszej jednorodności tych w bełkotce, czy nie można umieścić kilku rur wlotowych powietrza, dobrze rozproszonych na powierzchni bełkotki, powiedzmy 4 lub 5? Czy średnica rury lub rurek ma wpływ, a także średnica rur łączących bełkotkę / reaktor, która jest bardziej odpowiednia 12 lub 14 mm wewnątrz?
Zamierzam zrobić cylindryczną bełkotkę, ale ze stożkową górną częścią, aby skoncentrować „parę” na jej szczycie, tak aby wszystkie zostały tam przeniesione i nie spotkały się z poziomym sufitem, chyba że płaska powierzchnia sprzyja kondensacji pary, która jest zbyt wilgotno?, ponieważ prawdą jest, że w kształcie stożka kondensacja byłaby bardzo blisko wylotu do reaktora.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 173