Jurty i ustawodawstwo francuskie

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
titus02
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 18/10/05, 18:56
Lokalizacja: Aisne

Jurty i ustawodawstwo francuskie




przez titus02 » 29/10/05, 14:07

cześć

Jestem bardzo zainteresowany wykonaniem jurty, która posłużyłaby mi tymczasowo lub równolegle z budową mieszkania z kolby lub słomy lub umeblowaniem troglodyty.

Czy jeśli kupię grunt nieuzbrojony i stosunkowo oddalony od innych siedlisk, narażam się na „ingerencję” ze strony jakiejkolwiek administracji (ratusz, zagospodarowanie terenu?
itp. itp....) Rozważam również ustawienie w tym samym czasie przyczepy kempingowej rezerwowej, która pełniłaby funkcję „prysznic + sucha toaleta”. To samo pytanie?

i dlaczego nie mały pokój o powierzchni mniejszej niż 20 m2 do przechowywania narzędzi i ewentualnie tymczasowego generatora (do pracy). To samo pytanie?

a priori lokal - 20m2 + dwa domki mobilne = Nikogo o nic nie proszę i dają mi spokój, ale wydaje mi się to zbyt dobre.
Czy ktoś z doświadczeniem lub dobrą znajomością prawa mógłby mi doradzić?
merci d'Avance
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 30/10/05, 17:27

Radzę przeczytać https://www.econologie.com/forums/yourte-aut ... t8798.html et https://www.econologie.com/forums/achat-ou-c ... t3764.html

i skontaktuj się z budowniczym jurty Olivierem Dauchem i odwiedź jego witrynę www.yourtes.net
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 31/10/05, 10:26

odpowiedz na titus8

Nie mam konkretnych informacji do przekazania, mogę tylko dać jedną radę: mieć dobre relacje z administracją, zwłaszcza samorządową (ratusz, wspólnota gmin itp.), która często zarządzana jest w sposób autokratyczny. Mam na myśli przykład burmistrza, który zgodnie ze starą historią umieścił znak „zakaz wjazdu” na drodze dojazdowej do posesji. Systematyczna werbalizacja właścicieli i dostawców itp. Rezultat: brak możliwości realizacji projektu, odsprzedaż niemożliwa, bliski bankructwa, mnóstwo procesów sądowych i siwe włosy przed czasem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
DavidHervé
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 15/09/05, 17:31
Lokalizacja: PAU




przez DavidHervé » 02/11/05, 10:34

Ja też już od jakiegoś czasu myślę o możliwości zakupu jurty, aby stała się moim głównym domem przez cały rok, co trochę różni się od Twojego przypadku.
Jakiś czas temu podczas wyszukiwania innego tematu w Lexis-Nexis (legalna baza danych)
Natknąłem się na decyzję z 2003 roku dotyczącą mieszkańca Pirenejów Wschodnich.
Oto streszczenie i podsumowanie

Abstrakcyjny

Prawo karne planistyczne, nieprzestrzeganie przepisów dotyczących pozwoleń na budowę, Budowa bez pozwolenia na budowę, art. L 480 4 Kodeksu urbanistycznego (C.URB), uniewinnienie (nie), nowa budowa, budowa jurty, lekka konstrukcja zdejmowana, art. L. 421 1 Kodeksu urbanistycznego (C.URB), trwałość konstrukcji (tak), konstrukcja drewniana pokryta płótnem bawełnianym, powierzchnia 25 m2, podłoga drewniana drewniana, dojazd przez drzwi drewniane, miejsce zamieszkania oskarżonego, trwała i trwała konstrukcja podlegająca uzyskaniu pozwolenia na budowę (tak), przyczyna niepoczytalności, odpowiedzialność karna (tak), art. 122 3 kk (C.PEN), błąd w prawie (nie), brak charakteru nie do pokonania, niepewność co do kwalifikacji prawnej jurty, dobra wiara (nie), znajomość stanowiska administracji, nielegalny charakter budowy potępiony przez Departamentalną Dyrekcję Sprzętu (DDE) ), unieważnienie.

Akcja publiczna, budowa bez pozwolenia na budowę, Kara, grzywna = 1500 euro, przywrócenie lokalu pod karą, okres renowacji = 3 miesiące, kara = 50 euro za dzień opóźnienia, unieważnienie.

streszczenie

Lekkie konstrukcje rozbieralne objęte są zakresem pozwolenia na budowę w rozumieniu art. L. 421-1 Kodeksu urbanistycznego, o ile ich montaż ma określony charakter trwałości. W niniejszej sprawie jurta ustawiona przez pozwanego o powierzchni 25 m2 składa się z konstrukcji drewnianej pokrytej bawełnianym płótnem; jest on umieszczony na drewnianej podłodze, a dostęp do niego zapewniają drewniane drzwi. Ponadto pozwany oświadczył, że jest to jego miejsce zamieszkania. Dzięki temu jurta ta, mimo że jest wyjmowana, ze względu na swoje przeznaczenie, ma charakter trwałej i trwałej konstrukcji, w związku z czym wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Ponadto należy zauważyć, że naruszenie prawa, na które powołał się oskarżony, nie jest nie do pokonania, jak tego wymaga art. L. 122-3 kk, gdyż był on świadomy stanowiska administracji. W istocie podnoszona niepewność co do kwalifikacji prawnej jurty, którą zainstalował, mogła jedynie skłonić go, jeśli działał w dobrej wierze, do powstrzymania się od utrzymywania tej konstrukcji, którą Departamentowa Dyrekcja ds. Sprzętu uznała za niezgodną z prawem.

Poprzednia decyzja

Wysoki Trybunał PERPIGNAN 27 czerwca 2002 r

Cytowane kody

Kodeks karny, art. L. 122-3
Kodeks karny, art. 122-3
Kodeks urbanistyczny, art. L. 421-1
Kodeks urbanistyczny, art. L. 480-4

Zainteresowanym mogę przesłać cały wyrok w formacie pdf, nie zamieszczam go w internecie, bo są tam nazwy własne.

Dla jasności wydaje się, że oskarżona osoba została zgłoszona przez agenta DDE,
co w zasadzie oznacza, że ​​u mnie zgłosił to sąsiad, bo DDE nie przemierza wszystkich wiejskich dróg dla zabawy.

Tym, co skłoniło sędziego do wydania wyroku, był zrównoważony charakter siedliska, który w tym przypadku wymaga pozwolenia na budowę.

Dość powiedzieć, że moja żona i ja trochę nie mamy ochoty na szukanie ziemi.

: Angry:
0 x
titus02
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 18/10/05, 18:56
Lokalizacja: Aisne




przez titus02 » 02/11/05, 21:33

bardzo dobra wiadomość!!

Dziękuję za wyjaśnienie !

to powiedziawszy, jurta jest konstrukcją, którą można przenieść w ciągu jednego dnia, automatycznie przesuwaną co 3 miesiące
(dlaczego nie skorzystać z tego, aby zainstalować go na przykład w najlepszym miejscu w zależności od pory roku
latem pod drzewem, zimą wciśnięty w fałd ziemi itp.) zdjęcie w tle może wystarczyć
obejść prawo (jeśli nie możemy go zmienić, możemy jedynie próbować je obejść).

ponadto wydaje mi się, że poniżej 120m2 (mniej więcej) pozwolenie nie jest obowiązkowe, ale sprawiedliwe
deklaracja prac.

i (oczywiście, jeśli to możliwe), dlaczego nie zostać zaproszonym przez przyjaciół, którzy mają duży kawałek ziemi, ale
niestety nie masz wystarczająco dużo miejsca, aby pozostać w domu? To zbyt daleko idące założenie, ale robimy, co w naszej mocy.

Jeszcze raz dziękuję, powodzenia.
0 x
Wolę con chodzenia trzech siedzi intelektualistów wyrażając (dziękuję Audiart).
titus02
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 18/10/05, 18:56
Lokalizacja: Aisne




przez titus02 » 02/11/05, 21:40

Witam ponownie

w gatunku jeszcze bardziej ciągniętym za włosy, możemy rozważyć konstrukcję w formie
„odwrócony stożek”, którego podstawa miałaby być mniejsza niż 20m2 (bez deklaracji), ale który dzięki swojemu kształtowi
rozbłyskiwanie ostatecznie zapewniłoby dobrą przestrzeń życiową???

jest pewien, że konstrukcyjnie byłaby to bawełna, ale warto (co to jest
prawo popycha nas do wymyślania tyrad, aby mieć spokój!)

bye
0 x
Wolę con chodzenia trzech siedzi intelektualistów wyrażając (dziękuję Audiart).
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 02/11/05, 22:22

Wydaje mi się, że poniżej 20m² wymagane jest zgłoszenie robót i pozwolenie na budowę, a poniżej 120m² pomoc architekta nie jest obowiązkowa, dopuszczalny jest projekt indywidualny.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
titus02
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 18/10/05, 18:56
Lokalizacja: Aisne




przez titus02 » 03/11/05, 09:19

powitanie

jeszcze raz dziękuję, mam spore problemy z odnalezieniem się w gąszczu przepisów
0 x
Wolę con chodzenia trzech siedzi intelektualistów wyrażając (dziękuję Audiart).
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 03/11/05, 14:08

titus02 napisał:to powiedziawszy, jurta jest konstrukcją, którą można przenieść w ciągu jednego dnia, automatycznie przesuwaną co 3 miesiące

To nie wystarczy, możesz sobie wyobrazić.

Z drugiej strony koszty prawne z reguły obciążają skazanego: proces musi trwać tylko chwilę i za te pieniądze można kupić sobie pałac, prawdziwy.
0 x
titus02
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 18/10/05, 18:56
Lokalizacja: Aisne




przez titus02 » 03/11/05, 14:16

dziękuję za te szczegóły, powiedziałem, że wierzę, że nawet gdybym miał środki na zakup prawdziwego pałacu, to tak
nie jest to rodzaj podróży, która by mnie wciągnęła.
co do kosztów obciążających skazanego wydaje mi się, że nazywa się to karą grzywny „na koszt”

ale co w takim razie możemy zrobić, żeby mieć gdzieś spokój? wyemigrować na księżyc? W okolicy panował spokój przez trzydzieści lat, ale to też nie potrwa długo
0 x
Wolę con chodzenia trzech siedzi intelektualistów wyrażając (dziękuję Audiart).

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 83