Mostki termiczne w garażu, optymalizacja drzwi i ścian

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Mostki termiczne w garażu, optymalizacja drzwi i ścian




przez Christophe » 30/11/08, 13:00

Walka z przeciekami i mostkami termicznymi w garażu i na bramie garażowej, fotorelacja. Odcinek 1 z 2 (myślę, że 2 wystarczy)

Po opisanym tutaj problemie: https://www.econologie.com/forums/isolation- ... t6607.html zaczęliśmy pracować od najprostszych i najtańszych: mianowicie optymalizacja przecieków i mostków termicznych w naszym garażu (i był potencjał do poprawy, jak widać na zdjęciach).

SYTUACJA

a) Jest to „wewnętrzny” garaż do domu (mam na myśli, że nie jest dołączony, jest częścią domu na swoich prawach).
b) Nie jest podgrzewany (oczywiście)
c) Nie jest odizolowany od reszty domu, styka się z korytarzem, 2 sypialniami (a właściwie naszymi 2 gabinetami: na górze i na dole) oraz łazienką (na górze).
d) Z drugiej strony jest ocieplony (30 cm Ytong / Siporex 400 kg/m3) na ścianach zewnętrznych
d) Drzwi mają 20 lat i sporo przecieków (nie od tego zaczynamy optymalizację) jak widać ale są już ocieplone na większości powierzchni otworu (styrodur).
e) Ta optymalizacja niewątpliwie pozwoli na uzyskanie lepszych parametrów niż wymiana drzwi na nowe za 10-krotnie niższy koszt.

Edycja autorstwa Christophe'a kilka miesięcy później: oto artykuł przedstawiający modyfikację https://www.econologie.com/isoler-une-po ... -4031.html

A) PRZED

„Wirtualna fuga, o której zapomniano” na progu (taka sama na górze):

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

B) DZIAŁA

Cel:

a) Uszczelnić główne wycieki
b) W miarę możliwości zaizolować ramę (przyklejając płyty z polistyrenu ekspandowanego lub ekstrudowanego). W tym punkcie: bądź ostrożny podczas wkładania talerzy: próbuj otwierać za każdym razem! Brzmi to głupio, ale brama garażowa ma czasami tak dziwną scenkę przerywnikową, że to nie jest luksus!
c) Popraw izolację otworu

Zaczynamy od drzwi wejściowych do korytarza...
Obraz

Następnie atakujemy bramę garażową:
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

C) PIERWSZE WYNIKI

a) Parówki dolne drzwi (przecenione 2.90 € za sztukę za 95 cm) zostały przykręcone do górnej części drzwi (zrobię zdjęcia, gdy dolna część będzie gotowa)
b) Płyty styrodurowe przyklejone na górze i bokach ościeżnicy (do wykonania jeszcze nadproża)

Obraz
Obraz

Z zewnątrz jest raczej dyskretny, tym bardziej, że można znaleźć dna w kolorze drzwi (u nas to nieprawda!)

Obraz
Obraz

Oto, co będzie dalej:

a) położyć kiełbaski na dole bramy garażowej (potrzebuję 1 kiełbasa + listwy aluminiowe)
b) nadproża i pustaki szklane

Garaż zyskał już kilka stopni, ale przede wszystkim wilgotność spadła (98% na zewnątrz, pada śnieg...) do mniej niż 50% (prawdopodobnie za sprawą "surowego" ytongu bez powłoki, jakim są ściany zewnętrzne)

D) Szacunkowy koszt pełnej optymalizacji garażu: mniej niż 70€

- 8 drzwi przeciwwiatrowych w cenie 2.90 € lub 23 €
- 5 do 6 m² styroduru o grubości 3 lub 4 cm (wraz z nadprożami): rekuperacja. w większości, ale nadal płacił „dzień” po 5 do 6 € za m² lub około 30 €
- 1/2 wkładu „całego kleju” za około 5 €

Dla porównania z ceną nowej ocieplonej bramy garażowej (2.40 m): 300 do 500 € (bez transportu/montażu). Pytanie: czy w nowej bramie garażowej rama ma przekładkę termiczną?
Ostatnio edytowane przez Christophe 18 / 11 / 14, 13: 38, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

izolacja garażu




przez tigrou_838 » 01/12/08, 16:20

cześć christophe, odpowiadając na twoje małe pytanie:

„Pytanie: czy w nowej bramie garażowej rama ma przekładkę termiczną?”

Miałem wcześniej drzwi trochę takie jak ty, 25-letnie drzwi ze złomu, które zaizolowałem styrodurem o grubości 45 mm, a potem znalazłem izolowaną bramę segmentową z napędem za 450 euro.

rama jest jednoczęściowa, więc nie ma przekładki termicznej.

przed temp ext 0°, int 3° maksimum.
po temp. zewn. 0°, wew. 15°

Mam też ocieplone nadproże nad drzwiami, żeby zyskać jeszcze kilka stopni, mam nadzieję.

piana jest dobra, ale trzeba wykończyć specjalnymi uszczelkami akrylowymi murarskimi na zewnątrz (we wkładzie jak silikon)

aby zobaczyć twój garaż, myślę, że małe okno powinno otrzymać podwójne szyby (domowej roboty).

Tigrou
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 01/12/08, 17:53

Wcale nie głupi cios wykluczonych z poboru!
Chyba zmienię ocieplenie bramy garażowej
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 01/12/08, 18:36

Nadproża betonowe ze ścianami Ytong, witam niezgodność materiałowa...
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 02/12/08, 13:00

Cóż, greg, nie wiem, pkoi, to jest zrobione w ten sposób, ale tak właśnie jest.
Musi być jakiś dobry powód... to nie jest nośność bo płyty dachowe są "uzbrojone Ytong"... więc w ogóle nie wiem....

Tigrou ok co do info, na małe okienka zrobiłem burin i położyłem kawałek styroduru na zimę, tak czy siak poza rankiem jak jest słonecznie (orientacja wschodnia) to nie wystarczą żeby nie świeciły wystarczająco jak się patrzy za narzędzie...
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

izolacja garażu




przez tigrou_838 » 02/12/08, 13:20

cześć tof

następnym razem jak będziesz przechodził obok mojego domu, to przy kolejnych dwóch żółtych płytach styropianowych grubości 3-4 cm do ocieplenia nadproża nad bramą garażową, bo masz bardzo ładne nadproże ze znakomitym mostkiem termicznym.

oprócz mostka okiennego.

Jestem pewien, że cięcie na trzy lub cztery powinno iść do samochodu.

Tigrou
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 02/12/08, 13:32

Jesteś pewien, że potrzebujesz tego bardziej? Jeśli tak, odkupię go za 2 lub 3 Rocheforty następnym razem, gdy się zobaczymy :)

Ale tam mam jeszcze trochę zapasu wiesz... poza tym musimy kończyć... odwilż się skończyła tam pada śnieg :)

Oto 3 zdjęcia pomiarowe (1°C na zewnątrz) temperatur ścian:

a) Metalowa część skrzydła:
Obraz

b) Styrodur na ramie:
Obraz

c) Ściana parpainowa w kierunku korytarza:
Obraz

Potem musieliśmy się zatrzymać, bo bateria HS, więc nie jestem pewien wiarygodności tych 3 pomiarów.

ps: ten termometr został wymieniony w sklepie na nowy, wydajniejszy model, planuję zrobić wspomniany wyżej raport z nowym modelem (regulowana emisyjność nie na starym):

Obraz

https://www.econologie.com/shop/thermome ... p-132.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

izolacja garażu




przez tigrou_838 » 02/12/08, 13:39

tak to widzę i to jest normalne temperatura na ilość, jest w mostkach termicznych bezpośrednio na zewnątrz.

co do płyt, skończyłem izolację nad garażem, więc już jej nie potrzebuję, na 2 lub 3 skrzynki rochefort.

kiedy miałem te same drzwi, znalazłem samoprzylepne plastikowe uszczelki w kształcie litery V, które umieściłem na słupkach, gdzie drzwi są odsłonięte na twoich zdjęciach, i które dość źle powstrzymały zimne wiatry.

dwie kwoty i wysoki krzyż z.

ale nie na dole, musisz znaleźć nieco większą uszczelkę, 2 do 3 cm, do zamocowania na drzwiach.

Znalazłem pieczęcie w bułce w brico coś, nie pamiętam, za trzy franki sześć su.

Tigrou : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: ocieplenie garażu




przez Christophe » 02/12/08, 14:19

tigrou_838 napisał:co do płyt, skończyłem izolację nad garażem, więc już jej nie potrzebuję, na 2 lub 3 skrzynki rochefort.


2 czy 3 pudełka? Jesteś szalony!!!
Czy twój styrodur jest pozłacany? : Mrgreen:

Dolna część drzwi: zrobię jak góra, planowałem to zrobić jeszcze dziś rano!

Przeguby w kształcie litery V też już je mam! Z drugiej strony są w "D" w rzeczywistości, czy to jest poważne, doktorze?

: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

izolacja garażu




przez tigrou_838 » 02/12/08, 14:59

bof też powinno pójść dobrze, tylko będziesz miał trochę większy opór przy zamykaniu, więc lepsza izolacja.

zaletą fug V jest to, że wypełniasz grubość od 0,5mm do 5mm, więc przy drzwiach, które nie są proste jest to ciekawe. a nawet z większymi możesz zrobić więcej.

stawy w D muszą zobaczyć, ile mini maxi możesz zablokować, ale jest też bardzo dobrze, jeśli mieścisz się w granicach wymiaru stawu.

oba są ważne w zależności od zablokowanej przestrzeni.

co do wędlin pomysł chyba dobry, nie trzeba będzie zbyt często otwierać garażu, albo mocować pod ościeżnicę małą listeczką i jakimiś złomowymi wkrętami, mając nadzieję, że potem drzwi się zamkną.

jeszcze jedno, uszczelki drzwi prowadzących do garażu, jak tam?


Tigrou
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 446