Dla tych, którzy chcą pomyśleć o małej... niesamowitej maszynie

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Surfeurseb
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 01/12/05, 11:51
Lokalizacja: Bretania
x 1

Dla tych, którzy chcą pomyśleć o małej... niesamowitej maszynie




przez Surfeurseb » 24/11/08, 21:44

Witam,

Nie mogę oprzeć się pokusie przedstawienia Wam konkretnego „wynalazku”, którego działanie nie przekonuje tłumów!

Jest to rydwan wiatrowy, ze śmigłem zamiast żagla.
jak na razie nic skomplikowanego.

problem, jeśli taki istnieje, polega na tym, że ta maszyna porusza się szybciej niż wiatr, przy bezpośrednim wietrze tylnym!

Dwa filmy, które to pokazują:

na drodze:

http://fr.youtube.com/watch?v=aJpdWHFqHm0

i bardziej eksperymentalny projekt:

http://fr.youtube.com/watch?v=Vjt6G8D4x0k


Uwaga! W żadnym wypadku nie ma tu mowy o energii prędkości, magnesach, superjedności ani o niczym ezoterycznym!
To nie jest maszyna, która uratuje świat i sprawi, że w Afryce będzie padać deszcz.

Nie, to tylko ciekawostka technologiczna, która w bardzo sprytny sposób wykorzystuje fizykę (i mechanikę), aby stworzyć maszynę, która pchana tylnym wiatrem może przekroczyć prędkość tego wiatru, po prostej trajektorii!

Co o tym sądzisz?


PS: Christophe, jeśli uważasz, że ten temat mógłby znaleźć swoje miejsce gdzie indziej, nie wahaj się go przenieść
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 25/11/08, 21:28

Jest fajnie i żeglarze dobrze to rozumieli.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 25/11/08, 22:04

Halo

W zależności od kształtu łopatek śmigła i kierunku jego obrotu, to ruch do przodu powoduje obrót, a nie tylny wiatr!

Nadal nie rozumiem, w jaki sposób wiatr miałby aktywować to śmigło, aby czołg poruszał się szybciej przy tylnym wietrze, podczas gdy gdy czołg poruszał się do przodu z tą samą prędkością, wiatr względny wynosi zero.

A+
0 x
dżem
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 395
Rejestracja: 17/12/07, 21:53
x 27




przez dżem » 25/11/08, 22:24

Z filmów wynika, że ​​pomiędzy małymi kołami maszyny a śmigłem istnieje mechaniczne połączenie. Poruszająca się maszyna kręci śrubą, która popycha maszynę, która kręci śrubą, która popycha maszynę, która kręci śrubą............ :zmarszczyć brwi: :zmarszczyć brwi: :zmarszczyć brwi:
0 x
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 26/11/08, 06:53

Halo

Nie mogę zrozumieć, jak ta maszyna (w pierwszym filmie) udaje się utrzymać cały czas kurs na lewo od drogi :? nie rozglądając się.

W tym przypadku widzę tylko dwie możliwości:

1) bardzo prosta droga... cóż, prosta
i niechaotyczny, bardzo prosty... stały wiatr

2) trakcja capillo z żyłką na pstrąga łososiowego

Czy jestem oszczercą... czy ignorantem w dziedzinie nauki o wiatrach????

Pożądany byłby krótki strzał w przód maszyny lub z niskiego kąta za nią, aby mnie przekonać.

Ciao
0 x
PIF PAF POUM
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 26/11/08, 09:27

Czy nie byłoby to sterowane radiem?

Ale drugi film jest moim zdaniem bardziej „przekonujący”…

Ale nie widzę, skąd wieje wiatr... Czy jest tam wentylator?
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 26/11/08, 12:48

Co o tym myślę:

- W pierwszym filmie (w drodze) sterowanie odbywa się za pomocą pilota obsługującego przednie kółko. Wyraźnie widać czarne bloki na obudowie (odbiornik/serwo/akumulator).

- Myślę, że śmigło jest połączone z kołami. Na drugim filmie jest to bardzo jasne. To są koła napędzające śmigło.

- śmigło jest koniecznie napędowe, jak w przechylonym ULM. Koła napędzają śmigło, które popycha maszynę.

Wydaje mi się to prawdopodobne. Samolot lub ULM lecący w kierunku wiatru leci szybciej niż wiatr, w przeciwnym razie jego śmigło obracałoby się w próżni, a ujemny lub zerowy wiatr względny spowodowałby wspaniały bałagan. Powiedziałbym, że to małe urządzenie musi zapewniać równowagę pomiędzy oporem postępu a ciągiem śmigła. Powinna być tuż powyżej prędkości wiatru.

Naprawdę interesujące.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 26/11/08, 13:04

Tak, Rulianie! To interesujące!

Ale moje pytanie pozostaje bez odpowiedzi: czy w drugim filmie jest fan?
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 26/11/08, 13:08

Cześć Rulianie

Samolot lub ULM lecący w kierunku wiatru leci szybciej niż wiatr, w przeciwnym razie jego śmigło obracałoby się w próżni, a ujemny lub zerowy wiatr względny zapewniłby wspaniały bałagan


Tak, samolot musi poruszać się w masie powietrza z minimalną prędkością, aby mieć siłę nośną, w przeciwnym razie utknie w martwym punkcie.
Wiatr jest jedynie względnym efektem ruchu masy powietrza i powierzchni ziemi.
W powietrzu wiatr nie ma wpływu na jakość lotu.
W przypadku śmigła napędowego jest inaczej, obraca się bardzo szybko i na początku nie ma na niego wpływu kierunek wiatru. Aby się o tym przekonać, wystarczy wiedzieć, że samolot śmigłowy na ziemi może poruszać się w dowolnym kierunku, bez względu na to, czy wieje wiatr, czy nie!
Niemniej jednak do startu i lądowania wybieramy pas startowy, który pozwala na największą składową czołowego wiatru. Jest to bardzo ważne w odniesieniu do względnej prędkości wiatru, jaką należy osiągnąć.

Wracając do pierwszego filmu, widać wyraźnie, że wiatr nie ma nic wspólnego z ruchem maszyny. Może po prostu łatwiej będzie zacząć.

Na drugim filmie wygląda na to, że to bezwładność śmigła pozwala maszynie poruszać się pod wiatr sztucznie wytwarzany (wentylator lub suszarka do włosów) za pomocą mechanicznej przekładni na kołach.

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 26/11/08, 13:14

Cóż, myślę, że porównanie z ULM lub samolotem w locie nie jest rozsądne, ponieważ energię zapewnia silnik (tak, to nie żart!)...

A więc w pętli, myślisz, że w drugim filmie jest fan?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 140