Będę zainstalować konkretny zbiornik na wodę deszczową

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
sltcfab
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 27/07/06, 16:47




przez sltcfab » 28/04/08, 11:09

Remundo napisał::lol: Ach tak, nie zrozumiałem... 8) Raczej widziałem twoją rzecz jako wylewanie małego basenu.

Cóż, jest to o wiele prostsze ... koncepcyjnie. Ponieważ musisz mieć dość „twardziela” urządzenie podnoszące, ponieważ betonowy zbiornik o pojemności 5 m3 musi ważyć kilka świętych ton :zaszokować:

Możesz zapewnić drenaż, jeśli chcesz na dnie jeż z kamieni.


Tak, oczywiście, myślałem o tym przez chwilę, ale ten zbiornik jest wyposażony w filtr samoczyszczący, więc postanowiłem zaoszczędzić sobie pracy. zbiornik waży około 2.5t
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 28/04/08, 11:09

do ustabilizowania zbiorników potrzebna jest warstwa piasku,
najtańsze są szamba, jest 6000 litrów ;-)
0 x
sltcfab
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 27/07/06, 16:47




przez sltcfab » 28/04/08, 11:15

jak gruba jest warstwa piasku?
0 x
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 28/04/08, 21:05

Witam,


Zamierzam zrobić dziurę, aby to włożyć i wypełnić tę dziurę kamieniami, widzicie.

POMOC !!
nie wypełniaj szczególnie kamieniami !!! , to jest najgorszy błąd do zrobienia !!
ktoś mi wyjaśnił, że jego sąsiad popełnił ten sam błąd i pewnego pięknego poranka zauważyli czołg leżący na ziemi...!!!
oczywiście !!! to najlepszy sposób na wywołanie "efektu wanny"...

należy zasypać ziemią usuniętą z otworu i pozwolić, aby zasypka osiadła wraz z pierwszymi ulewnymi deszczami, zanim zostanie całkowicie zasypana...


a do wyrównywania piasku wystarczy 5 do 10 cm, uważając aby kopać "jak najdokładniej" żeby nie trzeba było zasypywać żeby dogonić dobry poziom..!!

> postawić na twardym gruncie!! , z podsypką piaskową do wyrównania...

Cordialement
0 x
również witam ciebie !! ...
sltcfab
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 27/07/06, 16:47




przez sltcfab » 29/04/08, 10:39

mały wróbel napisał:i pewnego pięknego ranka zauważyli czołg leżący na ziemi...!!!
oczywiście !!! to najlepszy sposób na wywołanie "efektu wanny"...

a do wyrównywania piasku wystarczy 5 do 10 cm, uważając aby kopać "jak najdokładniej" żeby nie trzeba było zasypywać żeby dogonić dobry poziom..!!

> postawić na twardym gruncie!! , z podsypką piaskową do wyrównania...

Cześć pierrot, co masz na myśli czołg leżący na ziemi? unosił się i opadał, czy pękł?
Efekt wanny, masz na myśli, że woda wokół wprawiła ją w ruch?
Ok, nie ważne jak bym zrobił dziurę tak małą, jak to tylko możliwe.
0 x
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 03/05/08, 10:39

Witam,

co masz na myśli pisząc, że czołg leży na ziemi? wstała i położyła się

no tak, oczywiście..!!
poprzez zasypanie kamykami i zalanie otworu..., (pusty) zbiornik stał się "korkiem" i został wyrzucony z otworu przez ciśnienie wody..!!!

Cordialement
0 x
również witam ciebie !! ...
sltcfab
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 27/07/06, 16:47

moja cysterna...




przez sltcfab » 17/08/08, 23:42

Prace rozpoczęły się w czwartek...
W sobotę próbowaliśmy przenieść mój czołg za pomocą dużej ładowarki teleskopowej... no cóż, nie udało się... to irytujące, ale dam znać, co będzie dalej.
0 x
sltcfab
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 27/07/06, 16:47




przez sltcfab » 19/08/08, 14:36

Cześć, próbowaliśmy ponownie w poniedziałek. Udało nam się go przesunąć, ale zdaliśmy sobie sprawę, że jest pęknięty w środku.

Była w nim woda, na szczęście mokre pęknięcie było widać od razu. Oczywiście nie umieściliśmy go na miejscu. Od razu zadzwoniłem, powiedzieli, że wymienią.

Ciąg dalszy nastąpi ... :|
0 x
Corpse Grinder 666
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 148
Rejestracja: 17/11/08, 11:54




przez Corpse Grinder 666 » 19/11/08, 14:20

musisz:
1 wykop tak dokładnie, jak to możliwe (musisz mieć wymiary swojego zbiornika)
2 litry piasku na dnie
3: jak się ma jaja: w Bretanii jest dużo granitu w ziemi: często po bokach (między zbiornikiem a gruntem) dodajemy cement, ten zaplątuje się w granit i blokuje zbiornik
;)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 112