ZABIJ SWOJĄ TELEWIZORĘ!!!

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
gouttedo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 28/10/08, 17:50

ZABIJ SWOJĄ TELEWIZORĘ!!!




przez gouttedo » 30/10/08, 12:53

Podsumowanie pliku: „telewizja, kontrola społeczna w domu” dostępnego na stronie:
http://www.keny-arkana.com/desobeissance
To podsumowanie zostało sporządzone przez znajomego:

„Życie mam tylko jedno, nie będę patrzeć, jak mija go przez pełnomocnika przed telewizorem!!! »

Po całym dniu pracy i ponad trzech godzinach pracy czas poświęcony na życie społeczne, obywatelskie i twórczość może być jedynie marginalny, jeśli nie żaden.
Krytyka telewizji nie może zatem ograniczać się do jej treści, lecz musi wykraczać poza nią i kwestionować medium jako takie.
Telewizja wyróżnia się na tle innych mediów tym, że pozostawia widza całkowicie biernego. Migotanie obrazu tworzy zjawisko hipnotyczne, oglądamy telewizję, ale rzadko jej słuchamy. Nie pozwala myśleć, zadawać sobie pytań egzystencjalnych.


PRACUJ, ŚPIJ i… OGLĄDAJ TELEWIZJĘ:

Po pracy i spaniu oglądanie telewizji jest trzecim zajęciem mieszkańców Zachodu. Jest to zdecydowanie wiodąca działalność krajowa, żadnemu sprzętowi gospodarstwa domowego nie udało się wprowadzić tak szybko i masowo. Co więcej, jego obecność już nie zaskakuje, wręcz przeciwnie, zaskakuje jego brak. W większości domów telewizor ma wyjątkowy status, aranżacja salonu jest dostosowana do stacji, a nie do przyjaznego kręgu... Wiele osób włącza telewizor z prostego przyzwyczajenia, bez chęci, z potrzeby automatyzm.
Centralność, wszechobecność, dyktat, miejsce małego ekranu ma dramatyczne konsekwencje…


Telewizor jest izolowany, zamknięty, wyalienowany…

W dużej mierze uczestniczyła w ruchu wycofywania się, który rozwinął się od czasu pojawienia się społeczeństwa konsumpcyjnego. Zamknięty w swoim małym komforcie, oczarowany lampą elektronopromieniową, pojawia się bierność. Patrzenie na ten błękitny świetlik usypia intelekt, działa jak środek znieczulający, od którego szybko się uzależniamy. Widz traci swoją zdolność, swoją osobistą moc refleksji. Ciągły przepływ obrazów zakłóca i uniemożliwia komunikację i refleksję…
Nieustanny zalew obrazów budzi natychmiastowe wsparcie, rzeczywistość staje się tym, co widzimy. Ale jeśli nie ma dystansu między rzeczywistością a tym, co widać, nie ma możliwości osądu, dlatego polityka nie jest już potrzebna... Telewizja generuje odpolitycznienie świata, ci, którzy zawsze oglądają, aby wiedzieć, co nastąpi, nigdy nie będą działać, jednostka jest przekonany o swojej bezsilności wobec swoich czasów. Rzeczywistość ustalonego porządku narzuca się sama, niezmienna.
Telewizja tworzy rzeczywistość, wydarzenie staje się wiadomością tylko wtedy, gdy telewizja je przejmie i gdy tylko telewizja przestanie pokazywać cokolwiek na ten temat, nie ma już wątpliwości! Nabrało takiego znaczenia, że ​​dla większości społeczeństwa rzeczywistość odpowiada temu, co transmituje. Aby zaistnieć, wydarzenie musi być transmitowane, widoczne jest tylko to, co chcemy pokazać (realne) > efekt balkonu: wszystko transmitowane jest w trybie uczestnictwa w rzeczywistości, ukrywając, że są urządzenia, kadrowanie, montaż, scenografia ograniczeń, co oznacza, że ​​na miejscu z pewnością nie widzielibyśmy tego samego. To efekt, który pozwala uwierzyć, że to, co widzimy na małym ekranie, to rzeczywistość, której świadkiem będzie widz. Nie bierzemy udziału w żadnym wydarzeniu, a raczej w jednym z jego występów. Telewizja ze swej zasady zaciemnia analizę, a nawet nie pozwala na zrozumienie.


MODEL HEGEMONICZNY:

W ciągu kilku dekad telewizja stała się dominującym medium (70% populacji korzysta wyłącznie z tego źródła informacji), zajmuje przestrzeń i spycha inne media do podrzędnych funkcji, które aby przetrwać, zintegrowały normy małego ekranu : szukanie miarki, powierzchowność, konformizm, zabawa emocjami… Telewizja poprzez swoją siłę nadawania stanowi realny problem dla świata dziennikarstwa pisanego i świata kultury.
Wielka prasa porzuciła swoją intelektualną rolę, aby zająć pozycję w dziedzinie telewizji; żaden temat nie stanie się priorytetem, jeśli telewizja go nie podejmie.

Klasa polityczna szybko zrozumiała, jakie korzyści może odnieść z „dobrego” wykorzystania tych mediów. Mały ekran stał się centralnym elementem życia politycznego, narzucił mu zasady. Trzeba przekonywać przed kamerą, mieć proste pomysły, łatwe do wytłumaczenia. Debata polityczna, zmonopolizowana przez mniejszość, jest obecnie bliska ZERO i składa się z krótkich zdań, grzmiących deklaracji, zachowań inscenizowanych, by uwieść…


TELEWIZJA A DZIECIŃSTWO:

Miejsce, któremu nikt nie kwestionuje... Telewizja stała się głównym medium dla dzieci, jasność ekranu przyciąga dziecko już od pierwszych miesięcy, bardzo wcześnie przyzwyczaja się do urządzenia, co staje się jego ulubioną rozrywką. Włączenie telewizora staje się odruchowe, ekran trzyma dziecko i monopolizuje je. Ze względu na swoją hegemonię w czasie wolnym mały ekran uniemożliwia mu poświęcenie się innym zajęciom, które są bardziej wzbogacające i niezbędne dla jego osobistego rozwoju. Telewizja propaguje subkulturę, w którą przenikają zabawy i zachowania dzieci, do wyobraźni wkradają się odniesienia telewizyjne: reklamy, kreskówki, seriale... Ramuje wyobraźnię, nie pozostawiając miejsca na oryginalność i osobowość. Inwestując wszystkie jego przestrzenie samotności i nudy, nie pozwala dziecku pogrążyć się w marzeniach i uniemożliwia rozwój jego wyobraźni, co jest niezbędnym warunkiem jego rozwoju.
Telewizja stała się skutecznym czynnikiem integracji ze społeczeństwem konsumpcyjnym, wpływa na wybory dziecka, każe mu śpiewać swoje hasła, recytować dialogi spotów reklamowych, przemienia go w konsumenta poprzez kreowanie mimetycznych pragnień.
Do 12 roku życia dziecko zobaczy średnio 100 000 reklam…

„Telewizja kształtuje ludzi odlanych w tej samej formie:
te same pragnienia, te same wspomnienia… to forma totalitaryzmu!!! »

Oczywiście dzieci, którym odmówiono oglądania telewizji, będą sfrustrowane w stosunku do swoich przyjaciół. Więc co ? Dziecko buduje się poprzez konflikty i frustrację. To jedyny sposób na zbudowanie osobowości!!!

WYŁĄCZ TELEWIZOR, A ŻYCIE (OD)ZACZNIE SIĘ!!!
0 x
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51




przez Gilgamesz » 30/10/08, 13:40

To bardzo dobra inicjatywa. Nie mamy w domu telewizora i niczego nie potrzebujemy – przestałem nawet czytać gazety, bo kupiły je grupy gospodarcze. Musimy przestać żyć informacjami o fast foodach i sami wybrać, jak chcemy spędzać wolny czas. Na tym właśnie polega problem obecnego kryzysu: jeśli naprawdę zaczyna się od poważnych problemów, nasz sposób życia niszczy nasze więzi społeczne i nie mamy żadnych relacji, które pozwalałyby nam organizować się we wspólnoty.
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk

Gilgamesz
chrisleblay
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 134
Rejestracja: 16/06/07, 01:35
x 4




przez chrisleblay » 30/10/08, 17:27

moje świadectwo:
Od 18 lat nie mam telewizora i słucham praktycznie tylko płyt CD, które sobie kupię.
Żadnej chęci posiadania takiego.
Umysł (i krytyka) szybko odzyskuje swoje prawa, gdy jest go więcej.

A+
chris
0 x
recup
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 26/05/08, 18:45
Lokalizacja: Alzacja




przez recup » 30/10/08, 18:39

Od dwóch lat nie mam telewizora
odkąd przeczytałem 99 franków (krytyka społeczeństwa konsumpcyjnego)
Mam więcej czasu dla rodziny, więcej komunikacji w małżeństwie, więcej życia towarzyskiego.
Całkowicie zgadzam się z Goutdo
Po prostu nie do końca zgadzam się z dzieckiem; mój nie jest sfrustrowany, bo czas, który spędzam przed telewizorem, spędzam z nim bawiąc się, czytając, majsterkując...........; więc jest zwycięzcą.


recup
0 x
Avatar de l'utilisateur
Jaydi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 07/01/08, 16:11
Lokalizacja: Alzacja / Var




przez Jaydi » 30/10/08, 23:02

recup napisał:Od dwóch lat nie mam telewizora
odkąd przeczytałem 99 franków (krytyka społeczeństwa konsumpcyjnego)


Uh… tak, jednocześnie trzeba zobaczyć, kto napisał tę książkę (której nie czytałem, przyznaję). Rzeczywiście, oglądanie reklamodawcy/gospodarza telewizyjnego piszącego książkę krytykującą społeczeństwo konsumpcyjne jest tak samo przyjemne, jak słuchanie obietnic wyborczych polityków… ale często nie jest to wiarygodne.
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 31/10/08, 06:24

Telewizja, a nie telewizja, to walka jeden po drugim, jeśli chodzi o młodych ludzi.
Teraz spędzają więcej czasu przed komputerem.
Czy jest bardziej społeczny?
Osobiście uważam, że bardzo dobrze wiedzą, jak rozwiązać problemy, jeśli im to wyjaśnimy.
Kiedy byłem bardzo młody, oglądałem dużo telewizji, ale teraz już mnie to nie interesuje.
Ludzie głupi przed telewizorem byliby głupi gdzie indziej i nie uczestniczyliby już w życiu społecznym.
Telewizja jest wektorem, ale nie tworzy idiotów.
0 x
gouttedo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 28/10/08, 17:50




przez gouttedo » 31/10/08, 07:13

Obraz

Telewizja jest bronią masowej manipulacji, możemy znaleźć jeden lub dwa ciekawe kanały, jedyną realną metodą walki jest bojkot ::
W przeciwieństwie do Internetu, możesz czytać, co chcesz, tak długo, jak chcesz, nie śpisz, a przede wszystkim możesz znaleźć informacje bez uzależnienia. : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Jaydi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 07/01/08, 16:11
Lokalizacja: Alzacja / Var




przez Jaydi » 31/10/08, 13:05

Trudno jednak ufać „nieznanym” stronom internetowym bardziej niż niektórym kanałom telewizyjnym. W Internecie krążą także liczne plotki, błędne informacje, a nawet dezinformacja.
Moim zdaniem jedynym rozwiązaniem pozostaje zmusić te neurony do pracy na pełnych obrotach, zamiast pozwalać, aby robił to za nas telewizor lub komputer.
Wracając do tematu, wiadomo, że telewizja nie sprzyja życiu społecznemu, ale nie należy wylewać dziecka z kąpielą, najważniejsze jest umieć z niej mądrze korzystać.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 31/10/08, 14:04

Nie zgadzać się! To nie telewizję należy zabijać!! Istnieje kilka bardzo interesujących kanałów kulturalnych! ! ! To są ludzie, których musimy edukować i uczyć ich, że takie kanały istnieją!

Arte (MNIEJ ZORIENTOWANY FRANCONIEMIECKI KANAŁ BEZ REKLAM W PRZYPADKU), La 5, Panete, Discorvery Channel... żeby wymienić tylko te najbardziej znane! FR2 i FR3 również tworzą dobre transmisje i raporty: dalsze dochodzenie, specjalny korespondent, dowody, podczerwień... itd.

Natomiast trzeba by przeprogramować ustawienia TV tak aby TF1 nie pojawiał się już domyślnie w "1" tylko na kanale 625 (na przykład)... : Mrgreen:

Niektóre telewizory domyślnie włączają nawet TF1... : Evil: : Evil:
Wystarczy więc, że Twój pilot się zepsuje, a będziesz skazany na oglądanie jedynie TF1 Obraz

Mały przykład brutalnej siły mediów: https://www.econologie.com/societe-de-co ... -3975.html
i związana z nią debata: https://www.econologie.com/forums/une-france ... t6453.html
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 31/10/08, 17:46

Christophe napisał:Nie zgadzać się! To nie telewizję należy zabijać!! Istnieje kilka bardzo interesujących kanałów kulturalnych! ! ! To są ludzie, których musimy edukować i uczyć ich, że takie kanały istnieją!

Arte (MNIEJ ZORIENTOWANY FRANCONIEMIECKI KANAŁ BEZ REKLAM W PRZYPADKU), La 5, Panete, Discorvery Channel... żeby wymienić tylko te najbardziej znane! FR2 i FR3 również tworzą dobre transmisje i raporty: dalsze dochodzenie, specjalny korespondent, dowody, podczerwień... itd.

+1

Osobiście zawsze miałem telewizor (już u rodziców), ale zabrania się mieć go w kuchni i wspólnych posiłkach, zabrania się mieć go w sypialni....

Nigdy tak naprawdę nie czułem się jak niewolnik, nigdy nie myślałem, że podczas oglądania straciłem analitycznego i krytycznego ducha, zwłaszcza że mamy na wyciągnięcie ręki inne media (radia, gazety, gazety).bezpłatne, serwisy informacyjne, dyskusja na temat forums...).

Osobiście uważam, że to dobre narzędzie, jednak jak w przypadku każdego narzędzia trzeba przeczytać instrukcję.

Jeśli zatrzymamy się na stronie 1:
- Włączam TF1 w samochodzie i widzę PPD, Pernault rozmawia o swojej sałatce, a potem, żeby przeanalizować i lepiej zrozumieć, oglądam Star AC', Wyspę Pokus, mecze piłki nożnej i wszystkie inne bzdury tego samego rodzaju.. ..

Myślę, że to trochę sprawiedliwe :zaszokować:

Jeśli pójdziemy nieco dalej w instrukcje, może to być przydatne.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : gegyx i goście 268