Nowe domy mniej niż 100 000 euro

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 19/09/08, 00:31

Ben nie waha się skorzystać z wyszukiwarki: https://www.econologie.com/forums/search.php

Mamy dziesiątki tematów dotyczących poprawy izolacji.

W Twoim przypadku dodatkowe przeszklenie może być ciekawym rozwiązaniem tymczasowym, które zwróci się w ciągu kilku zimowych miesięcy, ale trzeba mieć trochę zręczności!
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 19/09/08, 01:21

Ok dzięki za informacje
Ta strona jest dobrze udokumentowana, gratulacje!
Tej zimy rozwiązałem problem; Nie korzystam z pokoju!
Dom jest na razie wystarczająco duży. Pochodzi z 1866 roku, jest jeszcze sporo do zrobienia w zakresie izolacji.

Oto wartości K lub Umax określone w aktualnie obowiązującej normie belgijskiej:

1) półprzezroczyste okna, drzwi i ściany: 3.5
2) nieprzezroczyste ściany i ścianki działowe
-między objętością chronioną a powietrzem zewnętrznym lub pomiędzy objętością chronioną a nieogrzewanym pomieszczeniem: 0.6
-między chronionym lotem a nieogrzewanym pomieszczeniem chronionym przed mrozem: 0.9
-między objętością chronioną a gruntem: 0.9
3) dach: 0.4
4) piętro:
-między lotem chronionym a powietrzem zewnętrznym: 0.6
- pomiędzy chronionym lotem a nieogrzewanym pomieszczeniem chronionym przed mrozem: 0.9
- pomiędzy chronionym lotem a ziemią: 1.2
0 x
Eric54
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 23/10/08, 22:40




przez Eric54 » 23/10/08, 23:04

bonjour,

Sugeruję zapoznanie się z moim blogiem poświęconym mojemu projektowi budowy pawilonu o bardzo niskim zużyciu energii.

Znajdziesz tam materiały, systemy, koszty i planowaną amortyzację.

http://autoconstruction-basse-energie.over-blog.com/

Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 28/10/08, 23:23

Christophe napisał:Znalazłem! W rzeczywistości jest dość szczegółowy:

a) „zwykła” stolarka dwuszybowa K = 1.4
b) drzwi w jednostce drzwi (gni?) z buku
c) wentylowana przestrzeń pełzająca 80 cm (szacunkowa wysokość zgodnie z planami)
d) Ściana:
- wnętrze w blokach z terakoty
- fasada w Bétorix (gni?) moduł 65 szary
- izolacja styrodurowa 40 mm (jest gorzej niż myślałem! I było w latach 2005-2006 !!)
e) Uziemienie: jastrych izolacyjny na poziomie 0

NIE MA NIC o izolacji dachu (gni?)

Drwal Voila!
„Właściwie to nie lata zbyt wysoko…” :?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 29/10/08, 09:02

Tak, Drwal, ponadto:

a) jak już powiedziano, jest to nowa konstrukcja, ponieważ dom został oddany na przełomie 2006 i 2007 roku
b) jest w belgijskich Ardenach, gdzie klimat jest dość surowy *
c) zużycie według sprzedawcy wyniosłoby 3000L paliwa
d) oczywiście nie było paneli słonecznych i grzejników wysokotemperaturowych... Krótko mówiąc, nic nie zrekompensowało słabej izolacji...

Hej, powinniśmy wrócić i zobaczyć, co się z nim stało (ogród był nasypem)...

* W związku z tym pytanie Bucheron, czy francuski RT2005 uwzględnia lokalne warunki klimatyczne w celu zastosowania współczynników korygujących, czy też wszyscy są w tym samym koszyku?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 29/10/08, 14:16

Christophe napisał:[...] c) zużycie według sprzedawcy wyniosłoby 3000L paliwa
Zatem 30 000 kWh, na jaką powierzchnię?

Christophe napisał:[...] * W związku z tym pytanie Bucheron, czy francuski RT2005 uwzględnia lokalne warunki klimatyczne w celu zastosowania współczynników korygujących, czy też wszyscy są w tym samym koszyku?
Tak, istnieje podział na 3 strefy klimatyczne, które same są indeksowane (łącznie 8 podpodziałów).
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 29/10/08, 14:38

1) Nie pamiętam powierzchni... wydaje mi się, że 150m²...tj. 200 kWh EP/m².rok, jesteśmy daleko od RT2005, który dokładnie zaleca 130 kWh EP/m².rok...ale przypuszczam, że w rzeczywistości niewiele konstrukcji wytwarza mniej niż 130 kWh (nastawa ogrzewania na poziomie 23-24°C nie jest rzadkością)

2) Dla RT! Jestem głupi, 3 strefy H1, H2 i H3 są w dokumentacji RT2005 na econo, nie pamiętam:
Obraz

https://www.econologie.com/reglementatio ... -3352.html

Et https://www.econologie.com/isolation-res ... -3511.html

Obraz

Wersja artykułu: https://www.econologie.com/rt2005-les-re ... -3512.html

: Oops: : Oops: : Oops:

ps: drugie zdjęcie przedstawia izolację knauf, nie ma różnicy między H2 i H1, a różnica jest niewielka między tymi 2 a H2… Myślę, że knauf celowo zawyża nieco opór cieplny (co nie jest bardzo złe… .). Co sądzisz o Drwalu?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 29/10/08, 14:51

Christophe napisał:[...] ps: drugie zdjęcie przedstawia izolację Knauf, nie ma różnicy między H2 i H1, a różnica między tymi 2 a H2 jest niewielka...Przypuszczam, że firma Knauf celowo nieco zawyża opór cieplny (to, co nie jest wcale gorzej...). Jak myślisz Drwal?
Głupio wzięli dane z dekretu...

Po prostu zapomnieli doprecyzować, że dla H3 jest to niecałe 800 m n.p.m., a poza tym nie wiem skąd oni biorą R mini 1.7 do podłóg na twardym podłożu?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 29/10/08, 14:55

Tak, brakuje wysokości. Musi być ona w dokumencie znalezionym dziś rano przez Christine w innym temacie https://www.econologie.com/forums/maison-a-e ... t5870.html że zaraz się temu przyjrzę.

Ta 1.7 „przeczy” ich liczbom z tego samego dokumentu (1 i 2 strony wcześniej), co daje 2.4 mini na podłogi… dziwne… ach, odkryłem, że 2.4 to RT zalecany przez firmę Knauf… Co więcej, nie sądzę Nie rozumiem, dlaczego tylko w tej kolumnie mówią w R, podczas gdy inni w U...

Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 171