Laigret projektu: Dokumentacja

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
GrupaGrou
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 13/09/08, 23:25




przez GrupaGrou » 09/10/08, 22:13

biofruit napisała:Bonjour à tous,
Ryzykując, że Cię rozczaruję, znalazłem następującą witrynę, która wydaje się stosować to samo podejście co Ty: http://quanthomme.free.fr/qhsuite/LaigretJeanPetroleFermentation.htm


Nie mam wrażenia, aby „quanthomme.free” spotkał się z tą samą dynamiką, jaka powstaje tutaj i to przy prędkości VV.

Po prostu wspaniale jest widzieć rosnące zainteresowanie, które już dotyka naukowców z Instytutów Wysokiego Szczebla. Cała ta struktura, która jest organizowana, te informacje, które są gromadzone razem za pomocą narzędzia forum gdzie wszyscy są zjednoczeni, nawet jeśli nigdy się nie spotkali.
A projekt właśnie ruszył.
Zastanawiam się, czy nie jesteśmy zajęci przeżywaniem premiery.

Dobre dla wszystkich

JGrou
0 x
Benben
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 12/10/08, 13:50




przez Benben » 12/10/08, 14:27

Witam wszystkich

Przyszedłem przynieść mój mały kamień do budynku. najpierw mały dokument na temat warunków uprawy perfringens

http://www.infectiologie.com/site/media ... 090207.pdf

należy zauważyć, że każdy szczep perfringenów ma swój własny szlak metaboliczny, a zatem dąży, w zależności od warunków pożywki hodowlanej, do jego namnażania lub wytwarzania toksyny, których natura różni się w zależności od szczepu.

Ale zanim będziesz mógł użyć tego szczepu, musisz być w stanie go posiadać. W tym celu możemy sprawdzić, czy jest on dostępny z banku szczepów, który go utrzymuje, co zasadniczo nie jest wykonywane bezpłatnie, biorąc pod uwagę koszty utrzymania szczepu (kriogenizacja i regularne przesadzanie ...) a także licencję, jeśli dotyczy. Będzie zatem wymagać co najmniej jednego laboratorium partnerskiego, aby utrzymać szczep po jego zakupie.

Nad linkiem do katalogu francuskich banków publicznych i prywatnych. jeśli kiedykolwiek ktoś odważyłby się przejrzeć setki plików banków przechowujących bakterie, jeśli Clostridium perfringens jest dostępny.

http://www.brg.prd.fr/brg/pages/les_rg_ ... hp?page=1#


to wszystko!
nawet jeśli uważam ten projekt za trochę szalony !!
@+
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 13/10/08, 09:19

Witaj Benben i witaj w forum,
Dziękujemy za przekazane informacje, częściowo uzupełniają one naszą dokumentację, szczególnie dotyczącą aspektów bezpieczeństwa.
beben napisał:należy zauważyć, że każdy szczep perfringenów ma swój własny szlak metaboliczny, a zatem dąży, w zależności od warunków pożywki hodowlanej, do jego namnażania lub wytwarzania toksyny, których natura różni się w zależności od szczepu.

Ale zanim będziesz mógł użyć tego szczepu, musisz być w stanie go posiadać. W tym celu możemy sprawdzić, czy jest on dostępny z banku szczepów, który go utrzymuje, co zasadniczo nie jest wykonywane bezpłatnie, biorąc pod uwagę koszty utrzymania szczepu (kriogenizacja i regularne przesadzanie ...) a także licencję, jeśli dotyczy. Będzie zatem wymagać co najmniej jednego laboratorium partnerskiego, aby utrzymać szczep po jego zakupie.

Nad linkiem do katalogu francuskich banków publicznych i prywatnych. jeśli kiedykolwiek ktoś odważyłby się przejrzeć setki plików banków przechowujących bakterie, jeśli Clostridium perfringens jest dostępny.

http://www.brg.prd.fr/brg/pages/les_rg_en_france/rgm_annuaireCollections.php?page=1#
Dziękuję za ten link, jak mówisz, będzie to długie wyszukiwanie na tej długiej liście. : Mrgreen: Przypadkowo, czy nie istniałaby wyszukiwarka, która mogłaby nam szybciej powiedzieć, czy jedno lub więcej laboratoriów ma ten szczep?
to wszystko!
nawet jeśli uważam ten projekt za trochę szalony !!
Ciągle nam to mówi się, ale myślę, że od samego początku posuwamy się do przodu właśnie dlatego, że ludzie tacy jak ty przychodzą nam z informacjami, które pozwalają nam stopniowo układać puzzle zapoczątkowane przez doktora Laigreta. Dla nas liczy się to, że w tej chwili nie mamy żadnych realnych imperatywów, możemy poświęcić czas (oczywiście w rozsądnym zakresie), aby dobrze wszystko przygotować.

Grougrou ​​powiedział to lepiej ode mnie:
Po prostu wspaniale jest widzieć rosnące zainteresowanie, które już dotyka naukowców z Instytutów Wysokiego Szczebla. Cała ta struktura, która jest organizowana, te informacje, które są gromadzone razem za pomocą narzędzia forum gdzie wszyscy są zjednoczeni, nawet jeśli nigdy się nie spotkali.
A projekt właśnie ruszył.
Zastanawiam się, czy nie jesteśmy zajęci życiem na pierwszym miejscu.
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 13/10/08, 09:27

Witam,
Wszystkie „tłuszcze” pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego, które zakłócają przemysł, ponieważ są zbyt złej jakości lub nie nadają się do wykorzystania gdzie indziej, można zmydlić i natychmiast wykorzystać jako „źródło” w tym projekcie.
Ponieważ w swojej pracy Laigret sugerował łączenie skórki pomarańczy z innymi owocami cytrusowymi, wydaje mi się, że w Europie występują znaczne nadwyżki tłuszczów kaczych i gęsich, które można w ten sposób docenić.

wszystko tłuszcze zużyte patelnie również mogą podążać tą samą drogą. (Nie oleje, potrzebujemy ich do jazdy! : Mrgreen: )
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 13/10/08, 12:40

Capt_Maloche napisał:Co to za bałagan? gdzie wyniki, badania? Czy naprawdę musimy zaczynać wszystko od nowa, skoro ta praca została już wykonana?


Czy nasz drogi doktor Laigret nie wpadłby w paranoję, ukrywając do tego stopnia swoje badania? Czy zostały „ocenzurowane”? W którym miejscu na konferencjach prasowych Laigret byłby zbyt optymistyczny? Mam nadzieję, że odpowie na to przyszłość Projektu!

Capt_Maloche napisał:Jutro zadzwonię do Sandry


Tak? Obraz : Mrgreen:

GrouGrou napisał:Zastanawiam się, czy nie jesteśmy zajęci przeżywaniem premiery.


Dobrze byłoby otworzyć „wyłom mentalny”: Open Source inny niż oprogramowanie (lub humanitarne, chociaż zastanawiam się, czy nie prowadzimy tam prewencyjnej pracy humanitarnej… chociaż mam też prawo do „Wymyślania koncepcji, nie? Po negatywny wzrost, pozytywna dyskryminacja i wojna prewencyjna naszych drogich polityków...)...

Jestem szczęśliwy i dumny, że mogę uczestniczyć w tym mentalnym zerwaniu.

Teraz pozostało jeszcze mnóstwo pracy i godzin do spędzenia nad tym projektem. Mam nadzieję, że to dopiero pierwszy raz... Jeszcze raz gratuluję wszystkim, których motywuje projekt i jaki początek!

Obraz

ps: c moa, czy Twoja wizyta w Tunisie została potwierdzona?
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 13/10/08, 15:59

@bibiphoque:
Przykłady, które weźmiesz, będą zazwyczaj celem naszych eksperymentów (mniej lub bardziej długoterminowych, w zależności od medium), ponieważ nadal chodzi o to, aby móc nadawać wartość odpadom. Dzięki temu odpady nie będą już odpadami, lecz produktami ubocznymi, co zrobi różnicę. Każdy będzie naprawdę zainteresowany sortowaniem i dostarczaniem możliwie najczystszych produktów ubocznych (tj. możliwie najlepiej posortowanych). .
Christophe napisał:Czy nasz drogi doktor Laigret nie wpadłby w paranoję, ukrywając do tego stopnia swoje badania? Czy zostały „ocenzurowane”? W którym miejscu Laigret mógł wykazać się zbytnim optymizmem podczas konferencji prasowych? Mam nadzieję, że odpowie na to przyszłość Projektu!
Z wszystkiego, co ma doniesienia prasa, rzeczywiście wynika, że ​​był on bardzo podejrzliwy. Mam również nadzieję, że nasze doświadczenia potwierdzą to, co powiedział reporterom.
GrouGrou napisał:Zastanawiam się, czy nie jesteśmy zajęci przeżywaniem premiery.


Dobrze byłoby otworzyć „wyłom mentalny”: Open Source inny niż oprogramowanie (lub humanitarne, chociaż zastanawiam się, czy nie prowadzimy tam prewencyjnej pracy humanitarnej… chociaż mam też prawo do „Wymyślania koncepcji, nie? Po negatywny wzrost, pozytywna dyskryminacja i wojna prewencyjna naszych drogich polityków...)...
Podoba mi się ten duch „mentalnego naruszenia”.
Jestem szczęśliwy i dumny, że mogę uczestniczyć w tym mentalnym zerwaniu.
Cóż, ja też!!! : Mrgreen:
Teraz pozostało jeszcze mnóstwo pracy i godzin do spędzenia nad tym projektem. Mam nadzieję, że to tylko 1....Jeszcze raz gratuluję wszystkim, których motywuje projekt i jaki początek!
Mam nadzieję, że nie będzie to jedyny przypadek i że to dopiero początek. Rozmawiałem z A forumeur i powiedzieliśmy sobie, że to jeszcze sporo, żeby pokazać, że „zrównoważony rozwój” nie jest pustym wyrażeniem i że dzięki niemu można tworzyć wartość!!!
ps: c moa, czy Twoja wizyta w Tunisie została potwierdzona?
To zostało odwołane w piątek wieczorem Obraz, myślę, że idę Obraz. To tyle, ja Obraz

Tym bardziej irytujące jest to, że ta osoba była gotowa mnie przyjąć. Tak czy inaczej drzwiami czy oknem zdążę tam dotrzeć przed końcem roku!!! Nie ale !!! Roll:
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 14/10/08, 19:14

Pytanie za 100 dolarów:
Czy jest wśród Was ktoś, kto poszedł zobaczyć, czy doktor Laigret złożył wniosek o patent na swoje dzieło??? Bo jeśli tak, to już od jakiegoś czasu jest w domenie publicznej!!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 14/10/08, 19:17

Hej, nie, wcale nie głupi, zajmę się tym!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 15/10/08, 12:56

E-mail otrzymany dziś rano:

27 czerwca spotkałem się w archiwum
z Instytutu Pasteura, szwajcarski lekarz weterynarii, wcześniej mikrobiolog. Powiedział mi dwie rzeczy:

- Działanie bakterii beztlenowych jest bardzo zróżnicowane
przeciągnąć do innego.
- Trzy najsłynniejsze banki drobnoustrojów
są amerykański bank ATCC, bank belgijski i bank
Instytutu Pasteura.

To właśnie na Wydziale Lekarskim w Algierze, w latach 1943-1945,
że dr Laigret pozbył się szczepu chlostridium
perfringens A 5029.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 16/10/08, 11:02

Christophe napisał:Hej, nie, wcale nie głupi, zajmę się tym!!


Znalazłem tylko jeden patent złożony w 1947 r. i wydany w 1952 r., dziwię się, że jest tylko jeden:

Wynalazca: LAIGRET JEAN-FERDINAND-MARIE
Informacje o publikacji: FR1005924 - 1952-04-17

http://v3.espacenet.com/origdoc?DB=EPOD ... =FR1005924

Oto wersja .pdf 4 stron do pobrania: https://www.econologie.com/projet-laigre ... -3956.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102